سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دختران میرحسین و رهنورد از شنیدن صدای پدر و مادر خود نیز محرومند...

دختران میرحسین و رهنورد از شنیدن صدای پدر و مادر خود نیز محرومند

چکیده :یک ملاقات آن هم از شب عید نوروز تا کنون برای دو دختر، و دو ملاقات برای یکی از دختران میرحسین موسوی تنها سهم دختران میرحسین و رهنورد از دیدار پدر و مادرشان طی نزدیک به ۸ ماه گذشته بوده است. آن ها حتی نتوانسته اند تماس تلفنی با پدر و مادر خود داشته باشند. زهرا و نرگس آخرین بار صدای پدر و مادر خود را ۱۰ اردیبهشت ماه از پشت تلفن شنیده اند و همه اینها در حالی است که حتی مجرمان خطرناک نیز از این حقوق ابتدایی در زندان ها برخوردارند....


یک ملاقات آن هم از شب عید نوروز تا کنون برای دو دختر، و دو ملاقات برای یکی از دختران میرحسین موسوی تنها سهم دختران میرحسین و رهنورد از دیدار پدر و مادرشان طی نزدیک به ۸ ماه گذشته بوده است. آن ها حتی نتوانسته اند تماس تلفنی با پدر و مادر خود داشته باشند. زهرا و نرگس آخرین بار صدای پدر و مادر خود را ۱۰ اردیبهشت ماه از پشت تلفن شنیده اند و همه اینها در حالی است که حتی مجرمان خطرناک نیز از این حقوق ابتدایی در زندان ها برخوردارند.

ماجرای تلخ حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی هر روز سخت تر و تلخ تر از قبل می شود. در حال حاضر دو هفته کامل است که هیچ خبری از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به دختران وی داده نشده است و آنها حتی از شنیدن صدای پدر و مادر خود نیز محروم شده اند. روند درمان آنها نیز بدون توضیح خاصی به خانواده، متوقف شده و از تماس های تلفنی که هر از چندی با خانواده و به خصوص مادر خانم رهنورد برقرار می شد، خبری نیست.

به گزارش کلمه، با وجود شرایط تغییر یافته در عرصه سیاسی کشور، مقطع خاص انتخابات که همواره با آزادی نسبی فضای سیاسی همراه بوده و مجموعه عوامل دیگری که برای بسیاری از ناظران توقع گشایش نسبی در امور را ایجاد کرده است، تغییری در وضعیت میرحسین و رهنورد ایجاد نشده و وضعیت بی خبری که در ماههای گذشته هم به شکل ها و بهانه های مختلف وجود داشت تشدید شده؛ وضعیتی که فراتر از حصر باعث آزار خانواده ی آقای موسوی است.

در 8 ماه گذشته از سه دختر میرحسین و رهنورد، یکی از آنها یک ملاقات و دیگری دو ملاقات داشته. دیدار اول مربوط به عید نوروز می‌شود و دیدار بعدی که به صورت محدود و امنیتی تنها با یکی از دختران برگزار شد مربوط به دیدار دو هفته پیش “کوکب”، فرزند ارشد خانواده است. از آن پس دیگر هیچ خبری مطلقا نرسیده است. تماس های محدود تلفنی که گاه ماهها قطع می‌شود در حال حاضر وجود ندارد. بیشترین ارتباط میرحسین و رهنورد با خارج از زندان خانگی، دیدارهایی با مادر خانم رهنورد است که گاهی اوقات برقرار می شود.

همه این بی خبری های دلهره آور برای خانواده، لابلای خبر بیماری آنها و تعلیق درمانشان، نگرانی های بیشتری ایجاد می کند. دختران خانواده خبر داده اند که مدت هاست پرونده پزشکی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را پزشکشان ندیده و روند درمان متوقف شده است. آنها از بیماری آرتروز مادرشان خبر داده اند که از شدت درد نیاز به تزریق آمپول کورتون دارد. اما هیچ خبری از رسیدگی به این بیماری وی در دست نیست. آقای موسوی هم که دچار مشکل قلبی است در پی اتفاقاتی که در یکی از مراجعات وی به درمانگاه امنیتی صورت گرفت، نسبت به برنامه احتمالی نیروهای امنیتی برای سوء قصد به جانش مشکوک شده و حاضر به انتقال به درمانگاه تحت نظر نیروهای امنیتی نیست. وی با توجه به پیچیدگی رفتاری نیروهای امنیتی، درمان خود را منوط به تحت نظر پزشک معتمد خود و خانواده اش کرده و به همین بهانه روند درمان بیماری قلبی وی به حال تعلیق در آمده است.

این در حالی است که تاکنون در پی چند نوبت گرفتن آزمایش خون از میرحسین موسوی، هیچ نتیجه ای را به وی و یا خانواده اش منتقل نکرده اند.

مجموعه رفتاری که خوشبین ترین افراد جامعه را هم نسبت به برنامه و نقشه های نیروهای امنیتی مسلط بر پرونده حصر نگران می کند. دختران رهنورد بارها در نوشته و مصاحبه های خود خواستار آزادی بی‌قید شرط پدر مادرشان و جبران ظلم هایی که بر آنان رفته است شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “دختران میرحسین و رهنورد از شنیدن صدای پدر و مادر خود نیز محرومند”

 1. سیدسبز گفت:

  اینان میترسند
  ازشوق واقبال مردم میترسند
  ازاینکه بعدازچهارسال هنوز هستیم
  ازاینکه پشت رهبرانمان راخالی نمیکنیم
  ازاینکه هنوزنوای یاحسین میرحسین درخیابانها میپیچد
  ازاینکه مردم درهرشادی وغمشان خواهان ازادی رهبرشانند
  اینان ازما ازوحدت واتحادما میترسند
  واین رفتارشان دلیلی جزترس ندارد

 2. محق گفت:

  امان از عدل و انصاف و مواسات آقایان

 3. ناشناس آشنا گفت:

  عزیزان در بند و حصر در خطر هستند.

  مرگ مبارز بزرگی‌ چون اسانلو در زندان اتفاقی نیست.

  توطئه ادامه دارد،غافل نشویم.

  با تمام قدرت با استفاده از هر امکانی می‌بایست بر برداشتن حصر و آزادی زندانیان سیاسی استفاده کنیم.

  موسوی باید توسط پزشک معتمد خانواده‌ معالجه شود.

  ما پیروزیم.

 4. برهان گفت:

  ،عزیزانی که آمده بودند حصارها از اطراف ما بردارند وآزادی را به ما هبه کنند.اکنون به واسطه دشمنان آزادی وانسانیت خود گرفتار حصر وزندان کینه ورزان گشته اند.آنان از جان وآزادی وزندگی خود وعزیزانشان برای رهایی ونجات ما از ظلمت وفلاکت مایه گذاشته اند وما اگر خیلی ادعایمان باشد ژست آدم های متمایز از دیگران را می گیریم وچند کلمه شعار گونه می گوییم وتمام.وفکر میکنیم که خیلی کار سترگی انجام داده ایم.دریغ از ذره ای انصاف تا عمل گرا باشیم.آرزو می کنم زمانی نرسد که از این بی تفاوتی مان پشیمان شویم.وروزی نیاید که آیندگان ملامتمان کنند که در وقت عمل شعار دادیم وکاری نکردیم.تا زمانی که عزیزانمان در حصر وبند هستند به مثابه این است که شرف وحیثت و آبروی ما در گرو نامردان است.پس به عمل کار برآید که اگر اوضاع به همین منوال باشد وکینه ورزان وسیه اندیشان احساس نا امنی نکنند حصار ها نخواهند شکست وبند ها نخواهند گسست.