سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از وبلاگها/ چرا مردم بانشاط و شاد شدند؟...

از وبلاگها/ چرا مردم بانشاط و شاد شدند؟

چکیده : مردم احساس کردند که این بار حکومت، نیاز خود و تمایل مردم به اصلاح و تحول را درک و قبول کرده و عزم سرکوب و مقاومت را ندارد و اکنون با گذشت چند روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شور و نشاطی که جامعه افسرده ایران را در بر گرفته، - مردم نشان دادند که حاضر نیستند در لاک خود فرو رفته و نومید از تلاش برای اصلاح وضع موجود ، خانه نشین شوند، و نتیجه انتخابات مهر تائیدی شد بر این امید ملی. ...


– مردم درمحاصره تبلیغات حکومتی به سود دیگر کاندیداها – بویژه جلیلی و قالیباف- و انواع کارشکنی ها برای جلوگیری از شور انتخاباتی و حتی محدودیت های بسیار برای ستادهای انتخاباتی عارف و روحانی، توانستند از محاصره گریخته و آقای روحانی را جانشین احمدی نژاد کنند.

– مردم پاسخ چهار سال تبلیغ وسیع و همه جانبه که اعتراض به کودتای انتخاباتی سال 88 را فتنه و سرکوب خونین آن را یک پیروزی اعلام می کردند را دادند. آن هم پای صندوق های رای.

– آقای جلیلی کاندیدای مستقیم جبهه پایداری به زعامت آیت الله مصباح یزدی بود و عکس های فراوانی از ایشان در کنار آیت الله مصباح بصورت پوسترهای انتخاباتی در سراسر ایران پخش شده بود. فرماندهان سپاه نیز آشکارا گوشه چشمشان به ایشان بود. مصباح یزدی رای به ایشان را «حجت شرعی» اعلام کرده و آنقدر نسبت به این حجت شرعی مطمئن بود که حاضر نشد با روحانیت مبارز که از ولایتی حمایت می کرد همکاری و همراهی کند. مردم دراین انتخابات تفکر مصباح یزدی را طرد کردند. کسی که دست گشاده ای در مجلس خبرگان دارد و برای ریاست بر این مجلس خیز برداشته و دیدارهای حکومتی به سبک دیدار با رهبر برایش ترتیب می دادند و فرماندهان نظامی و گروه های برگزیده حکومتی را دسته دسته به خدمتش می بردند. این انتخابات مرگ رویاهای مصباح یزدی و کابوس مردم بود.

– مردم گریبان خود را از چنگال دولتی بیرون کشیدند که در راس آن احمدی نژاد بود. وصله ای که به هیچ روی با تن مردم ایران همآهنگی نداشت و به واقع ،»وصله ناجور» بود. دولتی که حداقل در 4 سال گذشته با یک کودتای خونین بر سر کار بود.

– مردم احساس کردند که از همان نخستین ساعات اعلام پیروزی حسن روحانی، ارزش دلار و ریال به سود ریال تغییر کرد و آبی زیر پوست اقتصادی که از آن پوست و استخوانی باقی مانده دوید.

– مردم خطر تجزیه و تکه تکه شدن ایران، خطر حمله نظامی به ایران و انواع خطرهای دیگر را دفع کردند. و درباره این دو نکته آخر حسن روحانی در دیدار با ستادهای انتخاباتی اش اشاراتی کرده که باید روی آنها مکث کرد.

– مردم احساس کردند که این بار حکومت، نیاز خود و تمایل مردم به اصلاح و تحول را درک و قبول کرده و عزم سرکوب و مقاومت را ندارد و اکنون با گذشت چند روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شور و نشاطی که جامعه افسرده ایران را در بر گرفته،

– مردم نشان دادند که حاضر نیستند در لاک خود فرو رفته و نومید از تلاش برای اصلاح وضع موجود ، خانه نشین شوند، و نتیجه انتخابات مهر تائیدی شد بر این امید ملی.

اینها و دهها دلیل دیگر انگیزه شادی مردم ما است و امید که این شادی ها با رفع دغدغه های مردم تداوم یابد.

منبع: سیدمصطفی علویDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.