سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد هانیه توسلی از کارگردان پایان‌نامه: چرخش شما بعد از انتخابات فرصت‌طلبی اس...

انتقاد هانیه توسلی از کارگردان پایان‌نامه: چرخش شما بعد از انتخابات فرصت‌طلبی است

چکیده :نباید فراموش می‌کردید که چرخه روزگار همیشه به کام نمی‌چرخد. اگر طرز تفکر شما همانی‌ست که چند سال است پیشه نمودید، اگرچه با آن مخالفیم اما به عنوان یک عقیده، به آن احترام می‌گذاریم، اما چرخش یک روزه شما بعد از انتخابات پرشور 92 نامی جز فرصت‌طلبی ندارد. شاید شما فراموش کرده‌اید رفتارها و سخنانی که در چند سال اخیر انجام دادید، اما این را بدانید تمام این‌ها در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده است. ما فراموش نخواهیم کرد کسانی را که با هر تلنگری خود را به سمتی انداخته‌اند که نفع‌شان در آن بود....


بانی‌فیلم در گزارشی می نویسد: حامد کلاهداری پس از وقایع انتخابات سال 88 فیلم «پایان نامه» را با محوریت اتفاق‌های پس از انتخابات جلوی دوربین برد. فیلمی که چه در مرحله تولید و چه در اکران حاشیه‌های فراوان داشت.

برخی از بازیگرانی که حاضر به حضور در پایان نامه نشدند تحت فشار قرار گرفتند و امیر آقایی به دلیل انصراف از بازی در این فیلم در سینما ممنوع‌الکار شد و ظاهراً این اتفاق برای هانیه توسلی هم رخ داد.

حامد کلاهداری با حمایت مستقیم علیرضا سجادپور مدیر کل وقت اداره نظارت و ارزشیابی فیلم «پایان نامه» را کارگردانی کرد. جالب اینکه کلاهداری که در این سال‌ها از حمایت مدیریت سینما بهره‌مند بوده و «پایان نامه» را با حمایت مستقیم سجادپور و شمقدری ساخت پس از پیروزی نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات به انتقاد از مدیریت سینمایی فعلی پرداخت.

حامد کلاهداری در گفت و گو با فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: «به عقیده من در دوره اصلاحات بهترین وزرا را داشتیم امیدواریم در این دوره شاهد مدیران یک سویه با نگاه‌های یک طرفه نباشیم. وزیر ارشاد از نخبگان سینما و فرهنگ بهره ببرد و هنرمندان را با یک سو نگری فراری ندهد.»

وی در ادامه گفت: «متاسفانه باید بگویم بدترین دوره فرهنگ و هنر کشور را این دوره تجربه کردیم . وزیر باید فارغ از جناح بندی‌ها و سیاسی‌کاری‌ها عمل کند و از عملکردهای سلیقه‌ای پرهیز کند. وی درباره خصوصیات مدیران میانی در وزارت ارشاد گفت: مدیران میانی باید دارای برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت باشند فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر با دیگر مدیریت‌ها متفاوت است و باید علاوه بر برنامه‌ریزی کوتاه مدت، برنامه‌ریزی بلند مدت‌هم داشته باشد. اگر مدیران از اهالی سینما باشند و دردمند این حوزه باشند می‌توانند موفق عمل کنند اما باید از جنا‌ح بندی‌ها و روابط و دوستی‌ها برحذر باشند.»

هانیه توسلی و هاتف علیمردانی در یادداشتی از اظهارات کلاهداری انتقاد کرده اند که با هم می خوانیم:

جناب آقای حامد کلاهداری

هر چند بنا نداشتیم به رفتارها و بداخلاقی‌های چند ساله جنابعالی پاسخ دهیم اما با توجه به اظهارات اخیر جنابعالی که دوران فعالیت شمقدری را بدترین دوره فرهنگ و هنر کشور ارزیابی کرده‌اید بر آن شدیم تا مواردی را برای جنابعالی متذکر شویم.

در زمانی که بسیاری از اهل هنر به بهانه‌های واهی کنار گذاشته شدند جنابعالی بی‌هیچ سابقه‌ای در زمینه فیلمسازی تنها و تنها به واسطه نزدیکی به یک جریان فکری توانستید سه فیلم بلند سینمایی بسازید. آن روز که با بازیگرانی که حاضر نشدند در فیلم شما بازی کنند به بدترین نحو برخورد کردید تا آن‌ها ممنوع‌الکار شوند.

نباید فراموش می‌کردید که چرخه روزگار همیشه به کام نمی‌چرخد. اگر طرز تفکر شما همانی‌ست که چند سال است پیشه نمودید، اگرچه با آن مخالفیم اما به عنوان یک عقیده، به آن احترام می‌گذاریم، اما چرخش یک روزه شما بعد از انتخابات پرشور 92 نامی جز فرصت‌طلبی ندارد. شاید شما فراموش کرده‌اید رفتارها و سخنانی که در چند سال اخیر انجام دادید، اما این را بدانید تمام این‌ها در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده است. ما فراموش نخواهیم کرد کسانی را که با هر تلنگری خود را به سمتی انداخته‌اند که نفع‌شان در آن بود.

با تمامی این‌ها امروز که ایران بیش از پیش به همدلی و دوستی نیاز دارد امیدواریم شما هم مانند دیگر فیلمسازان بدون دغدغه مشغول به کار باشید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “انتقاد هانیه توسلی از کارگردان پایان‌نامه: چرخش شما بعد از انتخابات فرصت‌طلبی است”

 1. نیک گفت:

  سلام به ملت ایران وفرزندان در بند وحصر و تبعیدش
  عزیزان درد مند این مشکل یادگار دیرنه ما ایرانیان است که معدودی به خاطر چندروز دنیا و استفاده نا مشروع از مواهب آن دست به مجیزگوئی و پاچه خاری میزنند و بلافاصله با تمام شدن وضعیت گذشته خود را مخلص ازلی افراد جدید میدانند تا مجددا به این جیفه دنیای دست یابند . امیدوارم مسئولین جدید با شناخت این رفتارهای بادمجان دور قاب چینان ،هم فرصت بال بال زدن این افراد را بگیرند و هم تلاش مظاعفی در اصلاح افراد جامع که میخواهند از این راه برای خود فرصت سازی کنند ،را بکار بندد ، چراکه خطر این افراد در به انحراف کشیدن امور و خراب کردن مردم سالم و جامع از بیماریهای لاعلاج و مسری بیشتر است و البته در یک جا و دو جاهم نیستند وتمام مدیران در تمام سطوح را تهدید میکنند.به فرمایش بزرگان تعریف از آدم در مقابل خودش یعنی پاچه خاری ……..لذا یادمان باشد با این افراد چگونه برخورد کنیم تا گرفتار نشویم.
  و البته تمام مدیران دولت انتخابی مردم نیز به این مسئله مهم توجه لازم را داشته باشند.
  به امید روزهای بهتر برای ملت ایران و بشریت