سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امامی کاشانی: مسئولان امانتدار رای مردم باشند...

امامی کاشانی: مسئولان امانتدار رای مردم باشند

چکیده :خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که غایت و هدف اصلی در انتخابات، دین و جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: انتخابات در ایران بازی فوتبال نیست که بازنده و برنده داشته باشد، همه در آن برنده‌اند. به گزارش ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه نماز جمعه این هفته تهران گفت: در چنین روزهای...


خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که غایت و هدف اصلی در انتخابات، دین و جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: انتخابات در ایران بازی فوتبال نیست که بازنده و برنده داشته باشد، همه در آن برنده‌اند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه نماز جمعه این هفته تهران گفت: در چنین روزهای مبارکی هستیم که روز انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با آنها مقارن شده است که از خدا می‌خواهیم به حق شرف و برکت این روزها آنچه مصلحت مردم و کشور است به آنها اعطا کند و آن کسی که کارآمدتر است را به دل مردم بیندازد که او را انتخاب کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: این در حالی است که هدف و غایت در کشور ما دین اسلام و جمهوری است و با این هدف هویت انتخابات ما با همه انتخابات‌ها متفاوت می‌شود که حفظ کشور نیز که اصلی اساسی برای ماست در این انتخابات‌ها مطرح است.

امامی‌ کاشانی همچنین بیان کرد: موضوع مورد توجه بعدی نقش جمعیت در دنیای استکبار است که جمعیت نقش چندانی در آن کشورها ندارد و یک حزبی قدرت را در دست می‌گیرد؛ چرا که ابزار و بافت‌های مختلفی در سازمان‌های بین‌المللی و اقتصادی در دست دارند این در حالی است که نظام اسلامی فقط به ملت و جوان‌های خود تکیه می‌کند که سرمایه کشور هستند.

وی تصریح کرد: آنچه مال و منال، ابزار و وسایل محسوب می‌شود برای جمهوری اسلامی، ملت بزرگ ایران است و اینکه اصرار می‌شود آنها پای صندوق‌های رای بیایند و حماسه سیاسی مطرح می‌شود این است که مردم سرمایه هستند، اما در فرانسه و آمریکا سرمایه‌ها و پشتوانه‌های دیگری وجود دارد لذا هر چه شور بیشتر و هیجان زیادتر باشد نظام محکم‌تر و دشمن مایوس‌تر خواهد شد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد:‌ هر کس اگر به اسلام نیز علاقه‌ای ندارد به کشورش علاقه دارد و باید وارد صحنه شود به همین دلیل است که در کشور ما گفته می‌شود رای دادن نه تنها یک حق، بلکه یک تکلیف است.

امامی کاشانی در توصیه‌هایی به کاندیداها، گفت: این رقابت‌ها با رقابت‌های انتخاباتی در سایر دنیا فرق می‌کند که شکست و پیروزی معنای واقعی دارد. در ایران همگی پیروز هستند و هدف از وارد شدن در انتخابات و کاندیدا شدن این است که حرف‌ها و عقاید به طور منظم در صداوسیما بیان می‌شود، اما اینکه چه کسی در آخر از صندوق بیرون می‌آید فرقی نمی‌کند و برنده تنها باری به دوشش افتاده و فرد به‌اصطلاح بازنده تنها ثوابی کرده و قطعا ضرری نکرده است، این حقیقت مطلب است.

وی با بیان این‌که انتخابات در ایران بازی فوتبال نیست که برنده یا بازنده داشته باشد، تصریح کرد: در کشور ما فقط بحث ارتقای اسلام است که هیجانی ایجاد شود و مردم پای صندوق‌های رای بیایند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در توصیه‌های خود به هواداران کاندیداها، اظهار کرد: شما برای هر کس دویده‌اید، جایی دویده‌اید که صاحب سفره امام عصر(عج) است و باید بگوییم برای ایشان کار می‌کنید و خوب است که به سمت سلایق مختلف رفته‌اید، اما باید بدانید و فراموش نکنید که صاحب اصلی کس دیگری است.

امامی کاشانی افزود: کسی نباید به خاطر رای نیاوردن کاندیدایش مایوس شده و کفش خود را پاره کند.

وی همچنین در توصیه خود به مراقبان صندوق‌ها و مسئولین برگزاری انتخابات، گفت: همگی باید حفظ امانت کنند؛ چرا که همان‌طور که رهبری اشاره کردند صیانت از آرا حق‌الناس است و حق‌الناس از حق‌الله بالاتر و دو حق بر گردن مسئولین برگزاری انتخابات وجود دارد یکی حق کسی که رای داده و دیگری حق کسی که به او رای داده شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.