سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال محمد دانایی و جواد ابوعلی دو فعال سبز، به زندان بهبهان...

انتقال محمد دانایی و جواد ابوعلی دو فعال سبز، به زندان بهبهان

چکیده :محمد دانایی و جواد ابوعلی دو فعال سبز بهبهانی، هفته گذشته و پس از تحمل بیش از سه هفته انفرادی و فشارهای روحی و جسمی و در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، در حالی به زندان بهبهان منتقل شدند که به گقته دیگر زندانیان آثار شکنجه های روحی و جسمی در هر دو فعال سبز خوزستانی کاملا مشهود بوده است....


محمد دانایی و جواد ابوعلی دو فعال سبز بهبهانی، هفته گذشته و پس از تحمل بیش از سه هفته انفرادی و فشارهای روحی و جسمی و در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، در حالی به زندان بهبهان منتقل شدند که به گقته دیگر زندانیان آثار شکنجه های روحی و جسمی در هر دو فعال سبز خوزستانی کاملا مشهود بوده است.

به گزارش کلمه، همچنین روز 18 خردادماه و پس از قریب به یک ماه، تنها جواد بوعلی موفق به ملاقات حضوری با وکیل خود شده است. در این ملاقات که در اتاقی در زندان بهبهان برگزار شد، قرار بود فرشته تابانیان، وکیل جواد بوعلی، از وضعیت کامل موکل خود مطلع شود و جهت تنظیم لایحه دفاعیه مکالمات لازم انجام شود.

اما در همان دقایق ابتدایی ملاقات وکیل و موکل، ماموران سپاهی حاضر در ملاقات نسبت به تن پایین صدای وکیل و موکل و عدم توان شنود مکالمات ایشان اعتراض کرده و در نهایت با توهین و بکار بردن الفاظ رکیک نسبت به خانم تابانیان و ضرب و شتمِ جواد بوعلی اتمام ملاقات را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش فرشته تابانیان به مدت چند ساعت در توقیف سپاه بود که با وساطت برخی مسئولین زندان آزاد شد.

همچنین در پایان ملاقات و حین ضرب و شتم ، ماموران سپاه جواد بوعلی را به شکنجه بیشتر و حکم طولانی مدت تهدید کردند که این موضوع باعث نگرانی هر چه بیشتر خانواده و وکیل وی شده است.

لازم به ذکر است تاکنون مسئولان سپاه با ملاقات و درخواست محمد دانایی جهت اخذ وکیل مدافع، موافقت نکرده اند.

روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه جاری، محمد دانایی از فعالین مدنی و سیاسی شهرستان بهبان، توسط نیروهای امنیتی و جواد ابوعلی نیز ۱۹ اردیبهشت، در پی احضاریه تلفنی به دادگاه انقلاب بهبهان بازداشت شده بود.

جواد ابوعلی پیشتر دوران حبس تعزیری خود را به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام در زندان بهبان به پایان برده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.