سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش صادرات نفت عراق به هند برای جایگزینی ایران...

افزایش صادرات نفت عراق به هند برای جایگزینی ایران

چکیده :روزنامه هندوستان تایمز نوشت، با توجه به افزایش تولید نفت عراق هند به دنبال افزایش واردات نفت خود از این کشور است....


هند در اقدامی که عواقب تجاری و استراتژیک به همراه دارد به دنبال افزایش واردات نفت خود از عراق است.

به گزارش ایسنا، روزنامه هندوستان تایمز نوشت، با توجه به افزایش تولید نفت عراق هند به دنبال افزایش واردات نفت خود از این کشور است.

مناسبات دو کشور هند و عراق در زمینه انرژی جزو برنامه‌های اصلی سفر سلمان خورشید وزیر امور خارجه هند به عراق در ماه جاری میلادی است.

این سفر همچنین یک ماه جلوتر از گفت‌وگوی استراتژیک هند و آمریکا در دهلی در سطح وزرای خارجه صورت می‌گیرد.

واردات نفت هند از ایران در ماه‌های اخیر کاهش یافته است براساس تازه‌ترین آمارهای رسمی در سال 2012-2013 واردات نفت هند از ایران با 26.5 درصد کاهش به 13 میلیون و 300 هزار تن رسیده در حالی که این رقم در دوره مشابه سال قبل 18 میلیون و 100 هزار تن بود.

همچنین در سال 2012-2013 ایران 7.2 درصد نفت مورد نیاز هند را تامین کرده در حالی که در سال قبل این رقم 10.5 درصد بوده است.

یک مقام دولتی هند گفت: مشکلاتی در زمینه پرداخت‌ها و همچنین بیمه محموله‌های نفتی پیش روی پالایشگاه‌های نفتی واردکننده نفت ایران است.به همین دلیل میزان واردات کاهش یافته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “افزایش صادرات نفت عراق به هند برای جایگزینی ایران”

  1. جولیا گفت:

    من در روزنامه روزنامه هندوستان تایمز سرچ کردم این خبر نبود میشه لطفا لینک اصلی خبر را بذارید. درسته ما ایرانی ها چیزی به اسم کپی رایت نداریم اما وقتی در خبری از داده هایی مثل اعداد و ارقام استفاده میشه سایتیشن خیلی به خواهننده کمک میکنه که به اصل مطلب دست پیدا کنه.