سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمد رضا عارف: به جای قدردانی از حضور مردم آن ها را خس و خاشاک نامیدند...

محمد رضا عارف: به جای قدردانی از حضور مردم آن ها را خس و خاشاک نامیدند

چکیده :دانشجو را به خاطر حضور در انتخابات و پرسشگری ستاره‌دار و استاد را بازنشسته و بازخرید کردند/ جلو توهین به ریاست جمهورو نخست‌وزیرهای گذشته، آقای خاتمی و موسوی را می گیرم/ چرا از هاشمی رفسنجانی و خاتمی به عنوان سفرای عالی رتبه برای تقویت روابطتمان استفاده نمی...


کلمه- گروه خبر: محمد رضا عارف با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال 88 گفت : جناح پیروز به جای اینکه از حضور حماسی مردم قدردانی کند و حتی به جناح رقیب به خاطر حضورشان تبریک بگوید برخی از مردم را خس و خاشاک تلقی کردند.

عارف در برنامه تلوزیونی با بیان این که جلو توهین به شهروندان و مسئولین ارشد را خواهم گرفت، تصریح کرد: من جلو توهین به ریاست جمهور، نخست‌وزیرهای گذشته، آقای خاتمی، موسوی و احمدی‌نژاد را خواهم گرفت اما اگر به من توهین شود هیچ حرفی نخواهم زد اما اجازه توهین به دیگران را نخواهم داد.

محمد رضا عارف درباره علت حضورش در انتخابات گفت: حقیقتا احساس خطر و نگرانی کردم، آمده‌ام چون نگران آرمان‌هایی هستم که برایش انقلاب کردیم و امروز نمی‌توانم در مقابل سوال‌های دانشجویان و فرزندم پاسخگو باشم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نگران یکپارچگی کشور و گسست و شکاف بین نسل اول و سوم انقلاب و همین‌طور نگران پیشرفت کشور هستم.

معاون اول دولت اصلاحات اظهار داشت: انقلاب ما مردمی‌ترین انقلاب دنیا و رهبری از جایگاه بالای معنوی برخوردار بود و نگاه این رهبر به مردم به گونه‌ای بود که در اولین نطق خود در سال 57 در بهشت زهرا فرمودند؛ من به نمایندگی از مردم دولت تشکیل می‌‌دهم و جایگاه مردم‌سالاری را در کشور نشان دادند.

وضعیتی که با آن روبرو هستیم ناشی از حاکمیت یکپارچه و کامل جریان اصولگرایی در کشور است

عارف ادامه داد: انقلاب ایران با مشارکت جدی ایرانیان به پیروزی رسید و اطمینان امام به مردم طوری بود که در کمتر از 2 ماه نوع حکومت به رفراندوم گذاشته شد که در هیچ کشور و انقلابی نمی‌توان چنین وضعی را سراغ داشت و این امر افتخار انحصاری انقلاب اسلامی ایران است و مردم به جمهوری اسلامی ایران رای دادند و از طرف دیگر اسلامیت نظام به عنوان یک اصل مطرح است و رهبری جایگاه معنوی و بالایی دارد.

عارف افزود: ما باید تلاش کنیم انتخابات با حداقل نقص و ایراد برگزار شود و شبهه‌های موجود رفع شود و نگرانی از تخلف و تقلب بحث‌هایی است که متاسفانه در انتخابات ما مطرح است لذا همه باید تلاش کنیم تا انتخاباتی پرشور و با اعتماد کامل برگزار شود.

وی ادامه داد: وضعیتی که با آن روبرو هستیم ناشی از حاکمیت یکپارچه و کامل جریان اصولگرایی در کشور است و واقعیتی است که باید آنرا بپذیریم و این واقعیت را هم ما قبول داریم و هم خود جریان اصولگرایی.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اتفاقات سال‌های اخیر گفت: بنای ما بر این بود سیاست ما اخلاقی شود اما اخلاق را سیاست‌زده کردیم، بنا بر این بود که اخلاق و عقلانیت بر همه امور حاکم شود اما اقدامات سلیقه‌ای و غیرکارشناسی بر همه امور حاکم شد.

فضای امنیتی  در بخش‌های مختلف جامعه حاکم شده است

معاون اول دولت اصلاحات تصریح کرد: فضای امنیتی متاسفانه در بخش‌های مختلف جامعه حاکم شده است که در اینجا من فقط دانشگاه را مثال می‌زنم.

عارف ادامه داد: من فقط به عنوان یک ناظر و یک منصف اعلام می‌کنم که فضای حاکم بر دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته امنیتی بود که نه با روح حاکم بر قانون، نه با منویات امام و رهبری و نه با روح حاکم بر انقلاب سازگاری نداشت.

دانشجو را به خاطر حضور در انتخابات و پرسشگری ستاره‌دار و استاد را بازنشسته و بازخرید کردیم

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نگاه ما این است که دانشجو باید سیاسی باشد، نگاه امام این است که دانشگاه کارخانه آدم‌سازی است اما چه اتفاقی در دانشگاه‌ها افتاده است که دانشجو را به خاطر حضور در انتخابات و پرسشگری ستاره‌دار و استاد را بازنشسته و بازخرید کردیم.

وی گفت: بسیاری از انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های صنفی دانشجویان منحل شده‌اند و متاسفانه در بخش‌های دیگر جامعه نیز همین نگاه وجود دارد؛ مثلا در بخش فرهنگ نگاه امنیتی حاکم شده است.

معاون اول دولت اصلاحات عنوان کرد: نگاه ما این است که انقلاب ما فرهنگی‌ترین انقلاب است و فقط فرهنگ باید بر بخش‌های فرهنگی حاکم باشد چرا که ما با یک فرهنگ غنی اسلامی روبرو هستیم و هیچ ترسی در مقابل فرهنگ‌های الحادی نداریم و پاسخگوی‌های آنها خواهیم بود اما ما با فرهنگ چه می‌کنیم؟

 وی اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های اخیر اتفاقاتی افتاد که زمینه‌ساز مشکلات و بداخلاقی‌ها شد و فضای دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته، فضای بی‌روح، کسل‌کننده و بی‌نشاطی بود.

عارف ادامه داد: من از اوایل سال 91 برای اینکه تکلیف شرعی و اخلاقی خود را نسبت به جوانان، مردم و کشورم انجام دهم، تصمیم گرفتم در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنم تا یخ موجود در این فضا را بشکنم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: من به دانشگاه‌های مختلفی رفتم و دانشجویان پرسش‌های جدی در مورد یاران امام داشتند که من نمی‌توانستم به طور جد جواب دهم.

ما نسل‌ اولی‌ها مدیون نسل سوم هستیم

وی گفت: در حوادث سال‌های گذشته همه ما مقصریم و نمی‌خواهم برخورد جناحی بکنم و نمی‌توانیم پاسخگوی نسل سوم انقلاب که سازندگان کشور هستند، باشیم.

عارف اظهار داشت: ما نسل‌ اولی‌ها که آخرین روزها و ماه‌های مدیریت‌مان را سپری می‌کنیم مدیون نسل سوم هستیم و من نمی‌توانم به فرزندم پاسخگو باشم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: متاسفانه در هر خانه‌ای که بحث سیاسی مطرح است بین نسل اول و سوم انقلاب بلافاصله دعوا می شود که مقصر آن ما نسل‌ اولیها هستیم.

وی افزود: باید تلاش بیشتری کنیم که انشاءالله نسل اول را با جدیت در میدان قرار دهیم تا بتواند نسل سوم را به مسیر واقعی و صحیح انقلاب برگرداند.

چرا از هاشمی رفسنجانی و خاتمی به عنوان سفرای عالی رتبه برای تقویت روابطتمان استفاده نمی کنیم؟

وی با بیان اینکه آیت‌الله رفسنجانی یکی از استوانه‌های انقلاب است و روابط خوبی با کشورهای خارجی دارد ادامه داد: خاتمی مبتکر گفتگو تمدنها است که یکی از افتخارات کشورمان محسوب می‌شود چرا از این عزیزان به عنوان سفرای عالی رتبه برای تقویت روابطتمان استفاده نمی کنیم؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “محمد رضا عارف: به جای قدردانی از حضور مردم آن ها را خس و خاشاک نامیدند”

 1. khosrow گفت:

  آقای عارف میتواند رهبری اپوزیسیون را با عهده بگیرد چون واقعا می‌داند که باید بگوید.

  در حالیکه که دیگران از زدن چنین حرفهایی عاجز هستند و یا نمیتوانند، و یا می‌ترسند.

 2. سبز خاموش گفت:

  اقای عارف تا الان خیلی خوب ظاهر شده،ی چهره دانشگاهیه و با ی برنامه جامع و کامل اومده،یادمون باشه بعده ردصلاحیت هاشمی بخش بزرگی از بدنه اجتماعی اصلاح طلبا تمایلی به شرکت ندارن اگه قرار باشه بدنه اجتماعی اصلاح طلبان به پای صندوق اورده بشه مطمئنأ اقای عارف میتونه اینکارو بکنه، به نطر من بهتره ی نطرسنجی اینترنتی بذارین و اجازه بدید مردم یکی از این 2نفرا(عارف یا روحانی) انتخاب کنن و با توجه به نطر مردم اجماع صورت بگیره

 3. مجید گفت:

  من یک اصلاح طلبم اما می گویم عارف شانسی ندارد مگر اینکه بیاید محکم بایستد و صراحتاً و دقیقاً بگوید دولت آینده مرا موسوی کروبی خاتمی و هاشمی خواهند گرداند
  بخدا اگر چنین کند به شانس اول رای آوردن تبدیل می شود.

 4. سبز گفت:

  ما بیشماریم روحانی رییس جمهور عارف معاون اول

 5. رضا تخشید گفت:

  دکتر عارف با تجربه، صراحت در کنار زکاوت، و دیدگاه های اصلاح طلبانه ای که داره می تونه کشور رو در مسیر درست قرار بده.

  جمله آخری که گفت خیلی معنی داشت: من از حق قانونی کسی نمی گذرم، ولی در مقابل منافع ملی اگر از حق قانونی‌ام باید بگذرم می گذرم.

 6. ناشناس آشنا گفت:

  حرفهای خوب زدن ،اگر چه جرات و شهامت احتیاج دارد ،ولی‌ مشکل انتخابات
  نمایشی را حل نمیکند و در خدمت تحمیق کردن تودها و حمایت تزویرگران قرار
  می‌گیرد.

  اگر میخواهید رای دهید به فکر آن باشید که چگونه میتوانید رای‌ها یتان را تضمین کنید.

  در غیر این سرعت با کودتا گران همکاری کرده و عذابی دنیوی برای خود فراهم می‌کنید.

 7. ناشناس آشنا گفت:

  پیشنهاد جالبی‌ است ،اگر کاندیدا هم ،هم فکر شما باشد و یک چنین جراتی را بخود بدهد!

 8. اصلاح طلب گفت:

  عارف بسیار شخصیت شجاع و کاردانی هست. تو این وضعیت بسیار نگران کننده از روند انتخابات، حقیقتاً دکتر عارف بیش از هر کسی میتونه جای خالی رهبران سبز رو پر کنه…