سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برخورد با شرکت سازنده سرنگ‌آلوده...

برخورد با شرکت سازنده سرنگ‌آلوده

چکیده :مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از برخورد شدید و قانونی وزارت بهداشت با شرکت سازنده سرنگ آلوده حاوی "تار مو" خبر داد. ...


مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از برخورد شدید و قانونی وزارت بهداشت با شرکت سازنده سرنگ آلوده حاوی “تار مو” خبر داد.

حسین کیوان در ادامه پیگیری‌ها در مورد سرنگ آلوده حاوی “تار مو” در وهله نخست وجود هر گونه سرنگ آلوده را تکذیب می‌کند و پس از مواجه شدن با سرنگ آلوده حاوی “تار مو” که توسط یکی از شرکت‌های داخلی ( ل-ط-ا) که کارخانه آن در استان گیلان است، اظهار داشت: چنین موردی را حتماً و به شدت با آن برخورد می‌کنیم و حتمأ پس از کسب مستندات لازم با شرکت سازنده برخورد قانونی و جدی صورت می‌پذیرد.

به گزارش تسنیم، سرنگ یکی از تجهیزات پزشکی حوزه سلامت به حساب می‌آید که بیماران برای تزریقات خود از آن استفاده می‌کنند و به طور طبیعی تمام سرنگ‌ها باید استریل شده و عاری از هر نوع میکروب باشند.

بنا به این گزارش ، پس از انتشار اخباری مربوط به تولید همبرگر که انگشت قطع شده ای در آن بود و یا وجود تکه ای از دستکش در داخل کنسرو، اینک مشاهده” تارمویی” دریک سرنگ، حکایت از عدم وجودنظارت کافی در تولید محصولات دارویی و غذایی دارد. (مشاهده تارمو بین شماره های 3و4سرنگ درعکس)

شهروندی که این سرنگ را خریداری کرده است به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: هنگام مشاهده تارمو در سرنگ به متصدی داروخانه اعتراض کردم، که متصدی داروخانه درخواست عودت سرنگ را می کند تا سرنگ را تعویض کند اما من پیش‌دستی کردم و سرنگ را در نزد خود نگه داشتم تا در این ارتباط پیگیری های لازم را انجام دهم .

یک کارشناس حوزه سلامت با اشاره به اینکه وجود هیچگونه شئی در داخل لوازم پزشکی مانند سرنگ پذیرفتنی نیست، گفت: وسایلی مانند سرنگ باید کاملاً عاری از هر میکروبی باشند زیرا وجود شئی مانند تار مو در داخل یک سرنگ و استفاده تزریقی آن به خصوص به صورت وریدی می‌تواند به دلیل ورود باکتری در داخل خون باعث عفونت خونی برای فرد شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.