سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۳۰ اردیبهشت، آخرین دفاعیات متهمان کهریزک/ رضایت اولیای دم از روند برگزاری دادگاه...

۳۰ اردیبهشت، آخرین دفاعیات متهمان کهریزک/ رضایت اولیای دم از روند برگزاری دادگاه

چکیده :نیکبخت صالح در خصوص عددم حضور حیدری فر نیز گفت: آقای حیدری فر خودمختار بوده و هر وقت دلش بخواهد در جلسه دادگاه حاضر می شود. البته این موضوع منع قانونی ندارد و وی می تواند در جلسات دادگاه حضور نیابد....


قاضی پرونده کهریزک گفت: دوشنبه هفته آینده آخرین جلسه دادگاه کهریزک برگزار می‌شود و در این جلسه متهمان باید حرف‌های تازه داشته باشند.

به گزارش مهر، نهمين جلسه دادگاه در حالي برگزار شد كه طي اين مدت سعيد مرتضوي بازي موش و گربه را با خبرنگاران و عكاسان در دستور كار قرار داده است. تيم حفاظتي او براي سردرگم كردن عكاسان و خبرنگاران خودروهاي وي را در مقابل سه در دادگاه كيفري قرار مي دهند و دادستان سابق از در كه عكاسان در مقابل آن نيستند خارج مي شود.


وکیل یکی از قربانیان کهریزک: حیدری فر خودمختار است

وکیل خانواده یکی از قربانیان کهریزک گفت: 30 اردیبهشت با اخذ آخرین دفاعیات متهمان کهریزک دادگاه رسیدگی به پرونده قضات تعلیق شده پایان می یابد.

صالح نیکبخت اظهار داشت: امروز آقایان روح الامینی و جوادی فر شکایت خود را مطرح و آخرین صحبت ها را بیان کردند.
براساس ماده 194 آیین دادرسی در جلسه بعد متهمان فقط می توانند آخرین دفاعیات خود را مطرح کنند.

وی افزود: متهمان نمی توانند مسایل قبلی را مطرح کرده و اگر حرف جدیدی داشته باشند به آن خواهد پرداخت.

نیکبخت صالح در خصوص عددم حضور حیدری فر نیز گفت: آقای حیدری فر خودمختار بوده و هر وقت دلش بخواهد در جلسه دادگاه حاضر می شود. البته این موضوع منع قانونی ندارد و وی می تواند در جلسات دادگاه حضور نیابد.

وی همچنین در خصوص عکس های مطرح شده از سوی حیدری فر نیز گفت: تا کنون عکسی در این زمینه به دادگاه ارایه نشده است.

توصیه قاضی به متهمان

قاضی پرونده کهریزک اعلام کرد: روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه به احتمال قوی آخرین جلسه دادگاه است و آخرین دفاعیات از متهمان گرفته می شود.
بعد ازپایان جلسه رسیدگی به پرونده متهمان کهریزک قاضی سیامک مدیرخراسانی در جمع خبرنگاران گفت: تلاش می کنیم جلسه بعد آخرین جلسه دادگاه باشد. در این جلسه آخرین دفاعیات از متهمان اخذ شده و به متهمان توصیه می شود اسناد و دفاعیات جدید اعلام کنند و از تکرار حرفهای قبلی که قبلا ثبت شده پرهیز کنند.
وی همچنین در مورد مصاحبه خبری آقای حیدری فر هم گفت: به دلیل برخی اظهارات این متهم پرونده ای برای وی تشکیل شد و در روند دادرسی قرار دارد.

حکم دادگاه 10 روز پس از آخرین دفاع صادر می شود

پدر یکی از قربانیان کهریزک گفت: دستور رهبری برای برخورد با مسببان مرگ پسرم با محاکمه قضات اجرا شد.

پدر مرحوم کامرانی یکی از قربانیان کهریزک پس از دفاع از شکایات خود در دادگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دوشنبه آخرین دفاعیات متهمان اخذ می شود و دادگاه ظرف یک هفته تا ده روز حکم این پرونده را صادر خواهد کرد.

وی افزود: در دادگاه هر چی که در دلمان بود گفتیم و هیچ محدودیتی برای صحبت هایمان وجود نداشت از رسانه ها نیز تشکر می کنیم که در این مدت مطالب ما را منعکس کردند.

کامرانی ادامه داد: ساعت 2:45 دقیقه 25 تیر ماه سال 88 فوت عزیز دلمان اتفاق افتاد که من 27 تیر ماه سال 88 در نامه ای به مقام معظم رهبری موضوع را اعلام کردم. عصر همان روز رهبر انقلاب در زیر برگه من دستور دادند با تمام کسانی که در مرگ محمد کامرانی دست داشتند برخورد و آنها به اشد مجازات برسند. حال با برگزاری این دادگاه دستورات مقام معظم رهبری اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: تا پشیمانی را در چهره متهمان نبینیم یک گام به عقب نمی رویم و تا آخر پای درخواست خود خواهیم ایستاد.

عبدالحسین روح الامینی پدر یکی دیگر از قربانیان کهریزک می گفت با پیگیریهایی که در این مدت انجام دادیم رو سفید فرزندان خود خواهیم بود. در این مسیر هیچ کوتاهی انجام نداده و در دادگاه کیفری تمام حرف های خود را زدیم.

وی افزود: دادگاه صلاح ندانست که شاهدان مورد اشاره ما در جلسه محاکمه حاضر شوند اما ما هیچ کم و کسری را ندیدیم. پ

در مرحوم جوادی فر نیز در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمام دفاعیات خود از شکایتمان را مطرح کردیم و تا کنون عکس های مورد اشاره آقای حیدری فر را در پرونده ندیده ایم.

وی افزود: روند دادگاه راضی کننده بود و ما شفافیت کامل را در این پرونده دیدیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.