سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی؛ همچنان در انتظار مجوز...

کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی؛ همچنان در انتظار مجوز

چکیده :کتاب «خاطرات و کارنامه 1369» مباحث مهمی را نظیر فقدان بنیانگذار کبیر نظام، ورود به عرصه تازه‌ی دیپلماسی بین‌المللی، اقتصاد داخلی، جذب سرمایه‌های خارجی، شكل‌گیری مناطق آزاد تجاری، در پیش گرفتن سیاست اعتدال در همه زمینه‌ها و همگرایی كامل دولت با رهبری در سال 1369، مباحث مربوط به آغاز حمله عراق به کویت و... در...


برخلاف رویه‌ای که دفتر نشر معارف انقلاب درخصوص انتشار و رونمایی کتاب‌های کارنامه و خاطرات آیت‌الله هاشمی به شکل سالانه در نمایشگاه کتاب تهران دنبال می‌کرد، کتاب «هاشمی رفسنجانی؛ کارنامه و خاطرات 1369، اعتدال و پیروزی» نه تنها به نمایشگاه کتاب امسال نرسید؛ بلکه هنوز هم تصویر روشنی از زمان انتشار آن وجود ندارد.

به گزارش  ایلنا، اداره‌ی کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پیگیری‌های این خبرگزاری پیرامون آخرین وضعیت کتاب «هاشمی رفسنجانی؛ کارنامه و خاطرات 1369، اعتدال و پیروزی» و کتاب «پا به پای سرو» که حاوی خاطرات عفت مرعشی؛ همسر ایشان درمورد مخاطرات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است، با واسطه توسط روابط عمومی وزارتخانه اعلام کرد که همچنان این دو کتاب مجوز چاپ ندارند.

هرچند این خبر بدان معناست که کارشناسان و ممیزان این اداره هنوز به رای نهایی درخصوص صدور مجوز برای این دو کتاب نرسیده‌اند اما به تعویق افتادن صدور مجوز نشر برای این کتاب‌ها، این شائبه را ایجاد می‌کند که احتمالا مشکلاتی در مسیر انتشارشان وجود دارد.

قادر باستانی یکی از کارشناسان دفتر نشر معارف انقلاب نیز در این زمینه به ایلنا گفت: متاسفانه تنها پاسخی که از سوی مسوولان وزارت ارشاد و اداره‌ی کتاب می‌گیریم این است که «هنوز در دست بررسی است». این شرایط خصوصا در قابل کتاب «پا به پای سرو» که بیش از هفت ماه قبل به ارشاد فرستاده شده، کمی نگران کننده است.

کتاب «خاطرات و کارنامه 1369» مباحث مهمی را نظیر فقدان بنیانگذار کبیر نظام، ورود به عرصه تازه‌ی دیپلماسی بین‌المللی، اقتصاد داخلی، جذب سرمایه‌های خارجی، شكل‌گیری مناطق آزاد تجاری، در پیش گرفتن سیاست اعتدال در همه زمینه‌ها و همگرایی كامل دولت با رهبری در سال 1369، مباحث مربوط به آغاز حمله عراق به کویت و… در بردارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.