سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش نمایندگان به همراهی احمدی نژاد با یک کاندیدا: درخواست بررسی کفایت سیاسی رئی...
» رفتار احمدی نژاد مانند پادشاهان بود

واکنش نمایندگان به همراهی احمدی نژاد با یک کاندیدا: درخواست بررسی کفایت سیاسی رئیس دولت

چکیده :اقدام روز شنبه احمدی نژاد در ستاد انتخابات کشور، فقط تبلیغات غیرقانونی یک رئیس دولت برای یک کاندیدا نبود، بلکه پیامی از سوی احمدی نژاد بود مبنی بر این که حاضر است برای مشایی، هر تخلفی را مرتکب شود کما این که در روز روشن ، تخلفی چنان آشکار و شگفت انگیز را بی هیچ التفاتی به قانون مرتکب شد. ...


کلمه- گروه خبر: اقدام روز گذشته احمدی نژاد در حمایت علنی از رییس دفترش در وزارت کشور انتقاد اصولگرایان را به دنبال داشت. در همین حال صبح امروز برخی از نمایندگان مجلس با انتقاد شدید از رییس دولت پرسیده اند: آیا زمان آن نرسیده است که اعلام عدم کفایت رئیس دولت را مطرح کنیم؟

توکلی صبح امروز در مجلس گفته است که رفتار احمدی نژاد شبیه پادشاهانی بود که برای حفظ قدرت جانشین تعیین می‌کنند

هر چند احمدی نژاد تلاش داشت به مشایی بگوید که در کنفرانس خبری خود توضیح دهد که او در مرخصی به سر می برد! اما به هر حال همراهی رییس دولت با یک نامزد انتخاباتی خلاف قانون است.

در این حمایت آشکار از مشایی، احمدی نژاد در سخنان تبلیغاتی اش از نذر 14 هزار صلوات و سه روز روزه اش نیز برای مشایی خبر داد.

در همین حال سایت رسمی ریاست جمهوری عکس و خبر این همراهی را منتشر کرد.

برخی از فعالان سیاسی با انتقاد از بلند کردن دست مشایی در مقابل خبرنگاران و این ادعا که مشایی احمدی نژاد است و احمدی نژاد مشایی، این را ادامه قانون شکنی های رییس دولت دانستند.

روزنامه تحت رهبری کیهان نیز با انتقاد از این قانون شکنی احمدی نژاد و حمایت های بی شائبه اش از مشایی، نوشته است: احمدي‌نژاد ظرف 8-7 ماه گذشته، با بهانه و بي‌بهانه مشغول تبليغات غيرقانوني به نفع مشايي در همايش‌ها و سفرهاست و بعضاً اين رفت‌وآمدها اصلاً براي رجل سياسي ساختن از رئيس سابق سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري صورت گرفته است.

سایت اصولگرای عصر ایران این اقدام را در تاریخ دموکراسی بی سابقه خوانده و نوشته است: احمدی نژاد، نه تنها مشایی را با خود به ستاد انتخابات در وزارت کشور برد ، بلکه سخنان تبلیغاتی قابل توجهی نیز برای او در محل ستاد انتخابات مطرح کرد تا برای هزارمین بار ثابت کند که به چیزی به نام قانون ، اساساً ارزش و احترامی قائل نیست.

این سایت با انتقاد بی طرفی احمدی نژاد در انتخابات نیز نوشته است: تا پیش از این ، رؤسای جمهور وقت ، برغم آن که هر کدامشان کاندیدای مطلوب خود را داشتند ، ولی می کوشیدند قواعد و مقررات را رعایت کنند و حتی طوری سخن نگویند که شائبه حمایت از یک فرد خاص به وجود بیاید. آیا آنها عقل شان نرسیده بود که در ایام تبلیغات ، به اصطلاح مرخصی بگیرند و برای کاندیدای خود تبلیغ کنند؟!

عصر ایران با اشاره قانون شکنی های احمدی نژاد طی هشت سال گذشته، نوشته است: اقدام روز شنبه احمدی نژاد در ستاد انتخابات کشور، فقط تبلیغات غیرقانونی یک رئیس دولت برای یک کاندیدا نبود، بلکه پیامی از سوی احمدی نژاد بود مبنی بر این که حاضر است برای مشایی، هر تخلفی را مرتکب شود کما این که در روز روشن ، تخلفی چنان آشکار و شگفت انگیز را بی هیچ التفاتی به قانون مرتکب شد.

طرح عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد

احمد توکلی و نادر قاضی​پور از رفتار روز گذشته احمدی​نژاد در همراهی کردن با مشایی در زمان ثبت نام انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اولین جلسه امروز مجلس در هفته جاری با انتقاد نمایندگان به رفتار روز گذشته رییس دولت در همراهی کردن با مشایی در زمان ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم همراه بود. چه آنکه نادر قاضی پور نماینده ارومیه در اخطاری با اشاره به اینکه رییس دولت با این اقدام، سوگند ریاست جمهوری خود را نقض کرد، اظهار داشت: روز گذشته احمدی‌نژاد در ثبت‌نام یک کاندیدا برخوردی ناشایست و غیرعقلانی داشت. برای اولین بار بود که یک رئیس دولت در انتخابات بعدی حضور یافت و شأن مقام ریاست جمهوری را زیر سؤال برد. آیا زمان آن نرسیده است که اعلام عدم کفایت رئیس دولت را مطرح کنیم؟

وی با اشاره به تاخیر رییس دولت در ارائه به موقع لایحه بودجه تاکید کرد: احمدی‌نژاد سه سال است که بودجه را عملا با تأخیر برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس می‌کند. روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام کرد که مرخصی گرفته است. باید پرسید آیا جنابعالی زمانی که 11 روز خانه‌نشین بودید، نمی‌گفتید که به مرخصی رفته‌اید؟! اگر مامور بوده از طرف چه کسی ماموریت داشته است؟

احمد توکلی نماینده تهران نیز از دیگر تذکر دهندگان به این اقدام احمدی نژاد بود. وی با بیان اینکه احمدی نژاد با همراهی کرن یک کاندیدای ریاست جمهوری از دولت و جایگاه قوه مجریه خرج کرد، خطاب به رییس مجلس گفت: شما باید در نطق اول دستور خود درباره این رفتار دولت که خلاف رفتار روسای جمهور گذشته و نقض سوگند رییس جمهوری بود موضع گیری می کردید. خرج کردن دولت برای یک داوطلب ریاست جمهوری خیانت است.

وی تصریح کرد: دیروز آقای احمدی نژاد بر خلاف سوگند و برخلاف رفتار تمام روسای جمهور سابق ایران رفتاری شبیه پادشاهان مستبد داشتند که برای حفظ قدرتشان جانشین تعیین می کنند. اگر مجلس در قبال این بدعت موضع گیری نکند.

وی خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: جنابعالی که سخنگوی رسمی مجلس هستید و در مقام ریاست مجلس در ابتدای نطق‌تان اگر در خصوص این بدعت گذاری ها موضع گیری نکنید در تاریخ ایران بد تلقی می شود.

توکلی تصریح کرد: رئیس دولت در سفرهای استانی فرد مورد علاقه خود را همراه می برند و از وی تجلیل می کنند و دیروز نیز تمام قوه مجریه را به پای آن داوطلب مورد بحث ریختند و اعلام کردند تمام نقطه قوت قوه مجریه به پای این داوطلب است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: خرج کردن قوه مجریه برای این داوطلب خیانت و قدرت طلبی است شما باید در قبال این موضوع موضع گیری کنید. تذکر بنده به موضوع نطق جنابعالی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “واکنش نمایندگان به همراهی احمدی نژاد با یک کاندیدا: درخواست بررسی کفایت سیاسی رئیس دولت”

 1. مادر سبز گفت:

  بالاخره اون بلایی که سر مردم اوردین سر شما هم میاد این دست گل خود شماست تربیت شده ی نظام ولاییه !!

 2. ashkar گفت:

  من طرفدار احمدی نیستم.

  ولی این همه آدم رأس کار با مدرک از امام زمان خلاف کردند و خلاف قانونی و انسانی میکنندء چرا خلاف و جرمشان علنی نمیشود؟

  نه بلکه اینها هم ردیف همون رهبر فاسد به اصطلاح نماینده امام زمان هستندء همه اشان تبهکاران تاریخ هستند

 3. مرتضی گفت:

  نوش دارو پس از مرگ سهراب!؟

 4. داداش - باجی گفت:

  حتما جواب آقای احمدی نژاد همینه
  بگم؟؟ بگم ؟؟
  آقایانی که احمدی نژاد را سالها با تخلفاتش تایید کردید و حمایت کردید
  ایشان می گوید ها

  مواظب خودتان باشید

 5. رهگذر گفت:

  آقاین، شما را به همان خدایی که نمی دانم اصلاً قبولش دارید یا نه سوگند می دهم که بس کنید دیگر. بس کنید
  می پرسید: “یا زمان آن نرسیده است که اعلام عدم کفایت رئیس دولت را مطرح کنیم؟” واقعاً به این حرف خود اعتقاد دارید؟ اگر نه (که مطمئنم ندارید) چرا وقت گران بهای مجلس را بیهوده می گیرید. مجلس کارهای مهم تری دارد. از جمله کارهای مهم مجلس برگزاری تظاهرات در صحن علنی و دادن شعارهای مرگ بر این و آن است. پس اجازه بدهید دوستانتان به کارهای مهمشان برسند و با طرح مسئله ی عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور در فاصله ی یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری جایگاه مجلس را به سخره نگیرید

 6. رهگذر گفت:

  آقاین، شما را به همان خدایی که نمی دانم اصلاً قبولش دارید یا نه سوگند می دهم که بس کنید دیگر. بس کنید
  می پرسید: “یا زمان آن نرسیده است که اعلام عدم کفایت رئیس دولت را مطرح کنیم؟” واقعاً به این حرف خود اعتقاد دارید؟ اگر نه (که مطمئنم ندارید) چرا وقت گران بهای مجلس را بیهوده می گیرید. مجلس کارهای مهم تری دارد. از جمله کارهای مهم مجلس برگزاری تظاهرات در صحن علنی و دادن شعارهای مرگ بر این و آن است. پس اجازه بدهید دوستانتان به کارهای مهمشان برسند و با طرح مسئله ی عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور در فاصله ی یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری جایگاه مجلس را به سخره نگیرید

 7. جگر سوخته گفت:

  و مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین
  خداوند حیله این ظالمین را به خودشان برمیگرداند
  دوستان عزیز صبر داشته باشید و به عبرتهای تاریخ توجه کنید
  ان الله مع الصابرین

 8. سهند گفت:

  دولت کودتا استعفا استعفا

  دولت مستبد ٫مستکبر ٫متقلب ٫ متحجر استعفا استعفا