سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پورمحمدی: «سوپرمن‌» هم نمی تواند با فساد موجود مبارزه کند...

پورمحمدی: «سوپرمن‌» هم نمی تواند با فساد موجود مبارزه کند

چکیده :اقرار به فساد فرا گیر دولت و کشور که اخیرا در سخنان مسئولان دیده می شود، هشدارهایی است که پیش از این میرحسین موسوی بارها نسبت به آن تذکر داده و خواستار رسیدگی به آن شده بود. میر حسین موسوی در زمان تبلیغات انتخابات بارها در باره فساد دولت احمدی نژاد هشدار داد. او گفته بود که كشور ما از اين همه ريخت و پاش بي‌برنامه از بيت‌المال خسته شده است و ما براي نجات كشور آمده‌ايم. به گفته او آلودگی در بدنه دولت رسوخ کرده است. ...


کلمه- گروه خبر: رئیس سازمان بازرسی کشور با اشاره به روش‌های سنتی و دیوان سالاری قدیمی سیستم اداری گفت: اگر سالم‌ترین مدیران و به اصطلاح «سوپرمن‌ها» نیز وارد این سیستم شوند باز هم در مبارزه با فساد ناکام خواهیم بود.

اقرار به فساد فرا گیر دولت و کشور که اخیرا در سخنان مسئولان دیده می شود، هشدارهایی است که پیش از این میرحسین موسوی بارها نسبت به آن تذکر داده و خواستار رسیدگی به آن شده بود.

میر حسین موسوی در زمان تبلیغات انتخابات بارها در باره فساد دولت احمدی نژاد هشدار داد. او گفته بود که كشور ما از اين همه ريخت و پاش بي‌برنامه از بيت‌المال خسته شده است و ما براي نجات كشور آمده‌ايم. به گفته او آلودگی در بدنه دولت رسوخ کرده است.

میرحسین موسوی با اشاره به تخلفات دولت در قرارداد های نفتی تصریح کرده بود: در چهار سال گذشته رديف كشور بين كشورهاي جهان از نظر فساد اداري و دولتي50 رتبه تنزل پيدا كرده است. چرا يك معامله‌ چند ميليارد دلاري نفتي توسط وزير كشوري كه با مدرك قلابي راي آورده و با معاون پارلماني رئيس دولت پشت درهاي بسته مورد مذاكره قرار گيرد؟ چگونه مي‌شود قراردادهاي نفتي خارج از وزارت نفت صورت گيرد؟

این نخست وزیر محبوب امام هدف از کاندیداتوریش را اینچنین بیان کرده بود: ما آمده‌ايم تا حساب‌هاي ميلياردها تومان پول گمشده را روشن كنيم و بگوييم اين پول‌ها كجا رفته و مصرف شده است و ما از عوام فريبي بيزاريم. كساني كه به ديگران مي‌گويند شما پول‌هاي تبليغات را از كجا آورده‌ايد بنده مي‌خواهم بگويم كه شما پول بيلبردهايي كه سراسر كشور را پركرده و تمام صحنه‌ها را شما پر كرده‌ايد از صداوسيما استفاده مي‌كنيد، از وزارتخانه‌ها استفاده مي‌كنيد از پول‌هايي كه نمي‌دانم از كجا آمده استفاده كرديد ما مي‌خواهيم بگوييم كه اينها را براي مردم روشن كنيد. آنكه مي‌گويد عدالت و بعد وزير چند 100 ميلياردي توماني مي‌گذارد پس او درست نمي‌گويد. اگر مردم و جوانان را دوست داريد اينجا هستند، اگر كشورتان را دوست داريد، اين مردم كشور شما هستند، شما كساني را به دولت راه مي‌دهيد كه آنها مشكوك هستند. ما مي‌گوييم كه اين تراول چك‌ها را از كجا آورده‌ايد و بين بعضي‌ها پخش مي‌كنيد. اگر اينها مال مردم است بگذاريد كه براي همه پخش شود، اگر مال خود شما است بياييد و ريشه‌اش را روشن كنيد كه ميلياردها تومان را شما از كجا كسب كرده‌ايد.

هشدارهای آخرین نخست وزیر کشورمان نه تنها شنیده نشد بلکه او را بی هیچ دلیلی و بدون حکم و خلاف شرع و اخلاق ابتدا همه ارتباطاتش را محدود کردند و بعدها او را محصور کردند تا مانع از انتقال پیامش شوند.

اما امروز در آستانه انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری هر یک از کاندیداهای اصولگرایان برای نشان دادن فساد دولت احمدی نژاد از یکدیگر پیشی می گیرند.

هفته پیش علیرضا زاکانی نیز با اشاره به فساد فراگیر در کشور تصریح کرد که فساد همه نظام را فرا گرفته است.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، مصطفی پورمحمدی شب گذشته طی سخنانی در مسجد دوطفلان مسلم قم ضمن انتقاد از وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور بیان داشت: متاسفانه دولت به ‌جای اینکه تورم و گرانی را کنترل کند، به سفرهایی می‌رود که هدف از آن گویا بیشتر تبلیغات سیاسی برای یک چهره خاص است.

پورمحمدی با بیان اینکه نمی‌توان اقتصاد عظیم ایرانی را با روش‌های سنتی و دیوان سالاری قدیمی اداره کرد، تصریح کرد: اگر سالم‌ترین مدیران و به اصطلاح سوپرمن‌ها نیز وارد این سیستم شوند حتما باز هم ما در مبارزه با فساد ناکام خواهیم بود.

وی بیان داشت: کارشناسان اقتصادی عقیده دارند فرمول‌های اقتصادی دولت جوابگو نیست، هرچند دولت هم این مسئله را قبول نمی‌کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “پورمحمدی: «سوپرمن‌» هم نمی تواند با فساد موجود مبارزه کند”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  در جهان مترقی مسئولانی که توانایی اداره مملکت را ندارند یا خودشان کنار میروند و یا کنار گذاشته میشوند.

  برای
  مبارزه با این فساد همه گیر باید رهبری ، خبرگان مجلس انتصابی و دولت
  بی‌ لیاقت استعفا بدهند و مردم دوباره افراد درست و کاری را انتخاب کنند .

 2. رهگذر گفت:

  جناب آقای پورمحمدی، نیازی به سوپرمن نیست، اگر جناب عالی، رئیس دولتتان و همه ی اقتدارگرایان اصولگرا که مملکت را قبضه کرده اند، مسئولیت های کلیدی و مهم کشور را به اهل فن بسپارند همه چیز درست خواهد شد