سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پلیس فتا: فیس بوک عامل جاسوسی و یک سوم طلاق ها در کشور است...

پلیس فتا: فیس بوک عامل جاسوسی و یک سوم طلاق ها در کشور است

چکیده :در حالی که بعلت فقر و سومدیریت فرهنگی و اقتصادی هر روز آسیب های اجتماعی افزایش می یابد، یک مقام پلیس فتا مدعی شد که فیس بوک عامل اصلی یک سوم طلاق ها در کشور است....


در حالی که بعلت فقر و سومدیریت فرهنگی و اقتصادی هر روز آسیب های اجتماعی افزایش می یابد، یک مقام پلیس فتا مدعی شد که فیس بوک عامل اصلی یک سوم طلاق ها در کشور است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که به علت فیلترینگ شدید امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی به آسانی صورت نمی گیرد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده در حال حاضر هر ساعت 16 زوج در ایران از یکدیگر جدا می شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ یلی رئیس پلیس فتا خراسان شمالی در همایش جرایم رایانه ای و مجازات که در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد فیس بوک را خطرناک ترین سلاح جنگ اطلاعاتی آمریکا دانست و ادعا کرد: فیس بوک عامل یک سوم طلاق ها در ایران شناخته شده و تنفرآمیزترین ابزار جاسوسی دنیاست.

وی با بیان اینکه این ابزار قدرتمند جاسوسی یک میلیارد کاربر با 40 زبان قابل دسترسی در دنیا دارد،گفت: خراسان شمالی به منظور پیشگیری از جرایم یارانه ای دو گام اساسی آموزش همگانی ،اطلاع رسانی و مبارزه با جرایم سایبری در فضای مجازی را به عنوان یکی از اولویت های کار در دستورکار خود قرار داد.

وی از جمله وظایف پلیس فتا استان را حفاظت و صیانت از هویت دینی و ملی و ممانعت از تعرض به ارزش ها ،مراقبت و پایش از فضا”فتا” برای برقرای امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در استان و مقابله با ایجاد اختلال در فضای عمومی و … عنوان کرد .

سرهنگ یلی خاطرنشان کرد:متاسفانه امروزه شکاف نسلی “شکاف دیجیتالی” در بین والدین با فرزندانشان زیاد شده است که والدین باید به گوش باشند و سواد رسانه ای و دیجیتالی خود را افزایش و بروز رسانی کنند.

وی ادعا کرد: تحقیقات نشان داده بیش تر معتادان به شبکه های اجتماعی افراد خجالتی،افسرده و گوشه گیر هستند.

وی افزود : نهادها و سازمانها و مجموع ارگانها می بایست به امنیت شبکه و سیستم خود توجه لازم راد اشته باشند در این همایش از مزایا و معایب استفاده از بلوتوث ،وبلاگ ،فیس بوک ،چت روم و فضای سایبری به میان آورد .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.