سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عسگراولادی: موسوی و کروبی برادران من هستند اما مفتون شده اند...

عسگراولادی: موسوی و کروبی برادران من هستند اما مفتون شده اند

چکیده :سال گذشته عسگراولادی تصریح کرده بود که موسوی و کروبی فتنه گر نیستند، من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام ولی در سال‌های فتنه برخی مسائل را نپذیرفتند. وی با اشاره به هشت سال نخست وزیری مهندس موسوی در دوران دفاع مقدس اظهار نظر کرده بود: موسوی رییس ما در دولت بود. ایشان فتنه‌ساز نیست، اما راهی باز شده، باید از فتنه تبری بجویند. من باز می‌گویم که فتنه‌گر آمریکا، اسرائیل و انگلیس‌اند و باید از اینها تبری بجویند. ...


حبیب الله عسگراولادی برای چندمین بار طی ماه های گذشته گفته است: همین الان هم می‌گویم موسوی و کروبی از برادرهای من هستند. اینها مفتون و فتنه زده شدند.

سال گذشته عسگراولادی تصریح کرده بود که موسوی و کروبی فتنه گر نیستند، من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام ولی در سال‌های فتنه برخی مسائل را نپذیرفتند. وی با اشاره به هشت سال نخست وزیری مهندس موسوی در دوران دفاع مقدس اظهار نظر کرده بود: موسوی رییس ما در دولت بود. ایشان فتنه‌ساز نیست، اما راهی باز شده، باید از فتنه تبری بجویند. من باز می‌گویم که فتنه‌گر آمریکا، اسرائیل و انگلیس‌اند و باید از اینها تبری بجویند.

این عضو حزب موتلفه مدعی است که دشمن قصد خدشه وارد کردن به انقلاب اسلامی و نیز انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را دارد. فتنه و انحراف همواره ساخته و پرداخته دشمن است. خداوند تاکید بر توبه دارد و واقعا اینکه خداوند بدون توبه کسی را بپذیرد در گذشته محال بوده و الان هم محال است.

وی می گوید: در باب فتنه و انحراف کار نکنید که این موضوع اسباب جنگ را فراهم می‌کند. هر کسی که وارد فتنه و انحراف شده است را به نوعی خارج کنید. آنکه روزی شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را سر داد باید به ولایت فقیه اطمینان کند و از همه عذرخواهی کند، برای صیانت از کشور نیازمند ولایت فقیه هستیم.

عسگراولادی بار دیگر از عذرخواهی اصلاح طلبان سخن گفت و اظهار نظر کرد: اصلاح‌طلبانی که به هر اندازه در فتنه شرکت داشتند و یا افرادی که در این قضیه سکوت کردند باید از مردم عذرخواهی کنند. برخی مشکل نداشتند و مواضع خوب را اتخاذ کردند چیزی از آنان نمی‌خواهیم.

وی که از حامیان احمدی نژاد بوده است، بار دیگر تصریح کرد: منظور ما از جریان انحرافی شخص احمدی‌نژاد نیست. ما احمدی‌نژاد را منحرف نمی‌دانیم ولی معتقدیم گروهی از اطراف ایشان به انحراف رفتند. دشمن می‌خواهد ریشه‌های انقلاب را بزند این دو گروه از زمان مصدق و کاشانی و نیز تا امروز حضور دارند که ریشه آنان در آمریکا، رژیم‌ صهیونیستی و انگلیس است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حبیب‌الله عسگر اولادی در دومین همایش الزامات تحقق شعار سال 92 که در مسجد حضرت ابوالفضل مرکز مازندران برگزار شد در جمع اصولگرایان اظهار داشت: نامزدی که به صحنه می‌آید باید نکات مثبت هر پنج رئیس جمهور قبلی یعنی هاشمی، خاتمی، رجایی، بنی‌صدر و احمدی‌نژاد را داشته باشد.

وی ادامه داد: نباید به عقب برگردیم بلکه باید با استفاده از تجربیات دولت‌های قبل وضعیت بهتری را برای کشور بسازیم.

عسگراولادی با تاکید بر اینکه باید رئیس جمهوری را بیاوریم که اهل مشورت باشد، تصریح کرد: رئیس جمهور باید استکبار ستیز و پایبند به قانون باشد، اکر از قانونی خوشش نیامد نگوید آنرا قبول ندارم.

وی با مروری به دوران ریاست جمهوری هاشمی و خاتمی اضافه کرد: حالا هم اطرافیان احمدی‌نژاد همین را می‌گویند، به طور مثال، رئیس دولت در خوزستان گفت:” ما را انداختند در یک استخر دست و پایمان را بستند و می‌گویند شنا کن”.

عسگر اولادی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: “بنده می‌گویم اصلا اینطور نیست قانون اساسی دست و پای رئیس جمهور را نمی‌بندد رئیس جمهور کارش تدوین و قضاوت نیست کارش اجرا است جایگاهی نیست که بگوید من حکم قوه قضائیه را قبول ندارم در برخی از جاها هم زیاده‌روی می‌کند، به طور مثال در مورد حکم مدیر مسئول نشریه وابسته به دولت.”

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: البته احمدی‌نژاد کارهای خوب داشتند مثل سهام عدالت، سفرهای استانی، ساده زیستی ولی در مورد یارانه‌ها اینکه ایشان یک دفعه بگوید 250 هزار تومان به هر نفر می‌دهیم یعنی خانواده پنج نفره یک میلیون و 250 هزار تومان بگیرد و به خاطر عدم تجربه یک دفعه پول را وارد بازار کند تورم ایجاد می‌شود.

عسگر اولادی در پاسخ به سوالی که نظر شما در مورد مصباح و جبهه پایداری چیست، ادعا که وی یک اسلام‌شناس بزرگ است و از 15 خرداد 42 تاکنون همواره نقش موثری در انقلاب داشته است و رهبری گفتند، ایشان مطهری زمان است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شکست اصولگرایان در دوره احمدی‌نژاد گفت: اشتباه یک شخص را نباید پای اصولگرایان نوشت زیرا اصولگرایان شکستی را متحمل نشدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: حساب کسانی که ایرانیت را برای اسلامیت ترجیح می‌دهند از اصولگرایان جداست.

عسگر اولادی با اشاره به اینکه همه ما در نهایت بر روی کسی که دارای مشروعیت، مقبولیت و محبوبیت باشد به اجماع می‌رسیم، اظهار داشت: اصولگرایان در مسیر درست حرکت کرده و با ایجاد ائتلاف درصدد رسیدن به نامزد واحد برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “عسگراولادی: موسوی و کروبی برادران من هستند اما مفتون شده اند”

 1. مرتضی گفت:

  ظاهرا برای آقای عسکر اولادی همچنان جاده یکطرفه است و ایشان و همقطارانشان برمواضع و قضاوتهای یکطرفه خویش پایدارند،نکات جالبی در سخنان ایشان است :
  1) همچنان فتنه را با عینک خاص خویش دیده و تمام فتنه را به خارجیها استناد داده و از عوامل و پیش زمینه های عمدی و سهوی داخلی ، و عملکرد اشخاص و نهادهای داخلی براحتی عبور میکنند ، خوب است آقای عسکر اولادی برای تعمیق بیشتر درفهم فتنه و علل و اسباب آن مراجعه ای به نوار سخنرانی سردار مشفق ، و محتوای دادخواستهای غلاظ و شدادی که در جریان دادگاههای بعد از انتخابات مطرح شد داشته باشند
  این یکسونگری که همه فتنه را به عامل خارجی نسبت داده و سران جنبش سبز را مفتون و فریب خورده خارجی بدانیم ، کمال بی انصافی و بی تقوایی است ،آنچه خارجیها داشتند انعکاس وقایع و رویدادها و آشوبهای بعد از انتخابات بود ، اما آیا نحوه عملکرد داور انتخابات و نقض بیطرفی آنان ، جریان مناظرات وبی اخلاقیهای آن ،سوء استفاده از بیت المال در برکشیدن کاندیدای خاص ، تخلفات جریان رای گیری و شمارش آراء، نحوه خبررسانی اخبار انتخابات ،حمله به ستادهای انتخاباتی رقیب اصلی ،قطع تلفنهای نظارتی ستاد رقیب ، نحوه برخورد با اعتراضات آرام مردم ،و دهها تخلف قانونی و مدیریتی در جریان انتخابات و پس از آن هم از فتنه خارجی بود!؟ یا از عملکردهای خود ما؟
  متاسفانه آقای عسکر اولادی چشمشان را بروی این واقعیتها بسته و براحتی تمام فتنه را به عامل خارجی نسبت داده ، پس از آن با اهانت به دو یار امام آنان را مفتون (فریب خورده) خارجی میدانند
  2)باز صحبت از توبه و عذر خواهی نمودند ،باید گفت مگر شما خدائید یا جای خدا نشسته اید ؟،موضوع توبه و عذرخواهی مربوط به جایی است که کسی گناه و تخلف محرز و اثبات شده نزد وجدان خود ،یا وجدان عمومی ،یا دادگاه صالحه مرتکب شده باشد،موسوی و کروبی چه گناهی از نظر شما مرتکب شده اند که باید توبه یا عذر خواهی کنند ؟ گناه آنان تنها این بوده است که نخواسته اند در برابر تخلفات و تضییع بیت المال برای کاندیدای خاص سکوت کنند؟ گناه آنان این بوده است که از حق و رای مردم دفاع کردند ؟
  گناه آنان این بوده است که پیش از دیگران از خطرات پیش رو برای کشور خبر دادند؟
  آنانی باید توبه و عذر خواهی کنند که از کاندیدای خاص حمایت های غیر متعارف کردند ،و اکنون همه استخوان در گلو منتظر فرود آرام آن کاندیدای خاص هستند
  آنانی باید توبه کنند که گفتمان کاندیدای خاص را احیاء کننده گفتمان امام دانستند! ،گفتمان امام در فساد گسترده و اختلاس سه میلیارد دلاری است؟
  گفتمان امام در ایجاد تورم 40 درصدی است؟
  گفتمان امام در بیکاری و فقر و گرانی است؟
  گفتمان امام در مکتب ایرانی است؟
  گفتمان امام در شاخص فلاکت و رشد اقتصادی منفی است؟
  گفتمان امام در انزوای بین المللی و حرکت دادن کشور بسمت بحران و حمله نظامی است؟
  آقای عسکر اولادی کمی بیندیشید ،کی باید توبه کند ؟،موسوی که با اخلاص و با بصیرت و احساس خطر بمیدان آمد و تمام پیش بینی هایش درست از آب درآمد باید توبه کند؟
  ایشان براحتی میگوید اشتباه احمدی نژاد را نباید بپای اصولگرایان گذاشت! عجب !فردی را با اینهمه هزینه و ایجاد اختلاف بین ملت روی کار میاورید و از او حمایت میکنید حالا که فاجعه ببار آورده تجافی میکنید!؟ نه آقا !اشتباه اصلا یعنی همین !، توبه و عذر خواهی در مسائل اجتماعی که توصیه قرآن هم هست دقیقا همین جاست ،آقای عسکر اولادی !آنکه باید توبه کند دقیقا شما و جناح متبوع شماست
  3)از خوبیهای احمدی نژاد از جمله سهام عدالت و سفرهای استانی گفته اید
  واقعا معتقدید؟ سهام عدالت کو ؟به چه کسانی رسید؟ یک سری کاغذ پاره در شب انتخابات به عده ای خاص دادن و بعد فراموش شدن آن خوبی است؟
  سفر های استانی که الان برای همه واضح شده است که جز هیاهویی تبلیغاتی در جهت ایجاد توقعات و گاها تزریق پول بین مردم چیزی نبود،چه توفیقی در سفرهای استانی بود که مصوباتی را کیلویی تصویب میکردند که بعد غالب یا اکثر آنها بجهت نبود بودجه و ضعف در برنامه ریزی هباء منثورا شد؟
  البته من حق میدهم به آقای عسکر اولادی که از بررسی کارنامه ضعیف و تیره دولت منتخب اصولگرایان اینطور طفره روند ،زیرا بررسی صحیح و منصفانه آن به نتیجه ای جز لزوم توبه و عذر خواهی اصولگرایان از کرده خویش منتهی نمیشود

 2. احمد گفت:

  جناب عسگر اولادی گیرم که موسوی کروبی و دیگرانی که از آنها اسم نبردهاید مفتون شدهاند.آدم کشیهائی که بعد از انتخابات 88 شد بیشترین گناهش بگردن کیست در حالیکه آن تظاهرات خودجوش و بدون دعئت موسوی و کروبی بود.مطلبی که مقام معظم رهبری قبل از انتخابات فرمودند نظرشان باحمدی نزاد نزدیکتر از هاشمی است شرفا و وجدانا دخالت در انخابات و طرفداری از یک جریان فکری نبود؟
  ورود سپاه پاسداران در سیاست و اقتصاد و مسائل امنیتی و غیره برخلاف وصایای بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی نبود؟
  بدون موافقت مقام معظم رهبری همثال نقدی میتواند در مورد هر مقوله ای اظهار نظر و فضل بکند.اینکه آقای احمدی نزاد میگویند برادران قاچاقی و بقول آقای کروبی 60 اسکله غیر مجاز و خارج از کنتل گمرکات وجود دارد همه نگاهها بسوی سپاه پاسداران معطوف میشود .مگر ارگان مستقل از دولت میتواند اسکله غیر مجاز داشته باشد ودهها مورد دیگر.متاسفانه کسی نیست که باین پرسشهای مردم جواب بدهد.بفرمایش مقام معظم رهبری بانکها سپرده های مردم بدون رعایت امانتداری بعنوان تسهیلات بکسانی دادهاند که عدم بازگشت آنها بانکها عملا ورشکسته و سپرده گزاران خرد با تورم 40 درصدی تاوان این ندانم کاریها را بدوش میکشن.
  سرداران سپاه از هم اکنون با بیانات و اظهارات خاص خود نغمه دخالت در انتخابات را سر میدهند شورای نگهبان هر که را دلش میخواهد رد میکنید و آنوقت بمردم میگوید بیائید بمنتخبین ما رای بدهید.این دیگر شرکت همه سلایق در انتخابات نیست یکدفعه آقای جنتی کاندیدای مورد نظر خودش را اعلا و به تنفیذ مقام معظم رهبری برسانند تا اینهمه مشکل هزینه برای کشور و مردم ایجاد نکنند.رهبر کبیر انقلاب در دوران قبل از پیروزی آزادی را در سر لوحه شعارهای مبارزاتی خود قرار داده بودند(اآزادی استقلال جمهوری اسلامی( .الان در این مملکت کمونیست سهل است نهضت آزادی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی جبهه مشارکت ایران اسلامی شکولار ها قادر بمعرفی کاندید نیستند.شرکت سلایق در انتخابات مقدماتی دارد داشتی روزنامه دسترسی به رسانه ملی و از همهمهمتر بیطرفی ارگانهای قضائی نظامی انتظامی امنیتی و غیره و اینجوری نباشد که بدون دسترسی باین مقدمات عده ای کاندید شود و شب قبل از قرائت آرا مسئولین دفاتر این کاندیداها مورد تهدید تعقیب و بازداشت و محاکمات آنچنانی شوند.

  ج

 3. ناشناس آشنا گفت:

  آقای محترم!

  فتنه‌گر یا مفتون آنهایی هستند که با این حاکمیت “نه
  جمهوری نه اسلامی” همکاری کرده اند و از این طریق منافع بی‌ شماری حاصل
  کرده اند نه آنهایی که در زندانها و حصر گرفتارند و یا در خیابان و زندان
  جانشان را فدای مردم و آزادی کرده اند!