سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران: پنی سیلین چینی تاکنون جان 5 نفر را گرفته است...

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران: پنی سیلین چینی تاکنون جان 5 نفر را گرفته است

چکیده :نتایج بررسی پرونده ای در پزشکی قانونی نشان داد که پنجمین نفری که به دلیل چرك كردن گلو به پزشک مراجعه کرده و تزریق پنی سیلین چینی به مرگ وی منجر شده...


نتایج بررسی پرونده ای در پزشکی قانونی نشان داد که پنجمین نفری که به دلیل چرك كردن گلو به پزشک مراجعه کرده و تزریق پنی سیلین چینی به مرگ وی منجر شده است.از سویی آمار مرگ و میر به دلیل استفاده از دیگر داروهای چینی بالاست.

ایرج خسرو نیا، رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با اعلام این خبر گفته است: فردی 40 ساله با بیماری چرك كردن گلو به پزشک مراجعه می کند و پزشك براي وي پني سيلين تجويز مي كند اين بيمار  پنی سیلین تجویز شده توسط پزشک را تزریق کرده و بعد از تزریق به تب و لرز و پایین آمدن فشار خون دچار شده و  راه تنفسی وي بسته مي شود که با انجام عملیات احیا به هوش نیامده و متاسفانه بعد از 15 دقیقه بيمار فوت می کند.

باشگاه خبرنگاران  به نقل از وی اظهار کرد: نتایج رسیدگی به این پرونده نشان داد که این بيمار به دلیل استفاده از پنی سیلین وارداتی از چین ، جان خود را از دست داده است.

وی افزود: اين فرد بيماري خاصي نداشته  و تنها به دليل چرك كردن گلو به پزشك مراجعه كرده بوده و مشكل اصلي به اين دليل بوده كه این پنی سیلین ها به صورت قاچاق وارد شده که هیچ نشانه ای برای مشخص شدن تقلبی بودن آنها ندارد.

وی گفت: تاکنون این پنجمین نفری بود که تزریق پنی سیلین منجر به مرگ  شده است.

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر به دلیل استفاده از داروهای چینی بالاست تصریح کرد : متاسفانه در کشور ما نبود آمار در همه عرصه ها از جمله مشکلات است .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.