سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

عرضه مرغ منجمد متوقف شد

چکیده :قیمت مرغ منجمد که از سوی دولت توزیع می‌شد 4800 تومان بود و همین توزیع، قیمت مرغ گرم را به 5200 تا 5300 تومان رسانده بود، اما هم اکنون در برخی از نقاط شهر، قیمت مرغ گرم به 5500 تومان در هر کیلوگرم رسیده...


باوجود وعده مسئولان تنظیم بازار کشور مبنی بر تداوم توزیع مرغ منجمد تا پایان فروردین ماه، از روزهای ابتدایی سال جاری توزیع مرغ منجمد در شبکه‌های توزیع متوقف شده است.

خبرگزاری مهر گزارش داد: اگرچه مسئولان معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بودند که توزیع مرغ منجمد را برای تامین مایحتاج مورد نیاز مردم، تا انتهای فروردین ماه ادامه خواهند داد، اما هم اکنون بررسی‌‎های میدانی مهر نشانگر این است که توزیع مرغ منجمد به قیمت تنظیم بازاری متوقف شده است.

بررسی قیمت مرغ در سال گذشته نشانگر این است که قیمت این کالا در برهه‌های مختلف نوسانات متفاوتی را به خود دیده که ناشی از تغییر در میزان تولید و برخی سیاستگذاری‌های غلط بوده است. حال هم مسئولان ستاد تنظیم بازار کشور اعلام می‌کنند که توزیع مرغ منجمد یک الزام نبوده است.

علی‌اکبر پورکاوه مدیرکل توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه اعلام کرده است، مادامی که قیمت مرغ گرم در بازار متعادل است، نیازی به توزیع مرغ منجمد نیست، در حالی که در برخی از نقاط شهر، قیمت مرغ در حال افزایش است.

تحلیل‌ها حاکی از آن است که تجربه کاری معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ماههای گذشته نشانگر این بوده است که بیشتر تصمیم گیری‌ها و اقدامات این معاونت که مسئولیت مستقیم تنظیم بازار را به عهده دارد، پیشگیرانه نبوده است و معمولا بعد از اینکه مردم چند روز قیمتهای گران را در بازار تجربه کرده‌اند، واکنش نشان داده و اقدام به توزیع کالاها کرده است.

در همین حال، با افزایش قیمت نهاده‌های دامی، مرغداران یا رغبتی به تولید نشان نمی‌دهند و یا معتقدند که دولت باید قیمت را بالا برد در حالی که همواره ادعای مسئولان این بوده است که نهاده‌‎های دامی به موقع تامین شده است.

هم اکنون به نظر می‌رسد که باید قیمت را در بازار کنترل کرد و اگر نیاز است که ذخایر را توزیع کنند، این کار صورت گیرد. اما در عین حال باید مراقب به بازار بود تا گرانی و گرانفروشی مردم را در مضیقه قرار ندهد و بعد از آن دولت تصمیم به اقدام و واکنش گیرد.

قیمت مرغ منجمد که از سوی دولت توزیع می‌شد 4800 تومان بود و همین توزیع، قیمت مرغ گرم را به 5200 تا 5300 تومان رسانده بود، اما هم اکنون در برخی از نقاط شهر، قیمت مرغ گرم به 5500 تومان در هر کیلوگرم رسیده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.