سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کره شمالی به نیروهای نظامی خود اجازه استفاده از سلاح هسته‌ای داد...

کره شمالی به نیروهای نظامی خود اجازه استفاده از سلاح هسته‌ای داد

چکیده :کره شمالی می گوید به نیروهای نظامی خود این مجوز را داده که در صورت لزوم قوای نظامی آمریکا را هدف قرار دهند و حتی از سلاح هسته ای استفاده کنند....


کره شمالی می گوید به نیروهای نظامی خود این مجوز را داده که در صورت لزوم قوای نظامی آمریکا را هدف قرار دهند و حتی از سلاح هسته ای استفاده کنند.

به گزارش بی بی سی، ستاد ارتش این کشور هم اعلام کرده آماده اقدام “بیرحمانه” در پاسخ به تهدیدات “غیرمسئولانه” واشنگتن است. وزارت دفاع آمریکا این اظهارات را محکوم کرده و آنها را آخرین جمله از یک سلسله بیانیه های تحریک آمیز دانسته است.

پنتاگون اعلام کرد پس از تهدیدهای اخیر کره شمالی، در اقدامی احتیاطی، آمریکا سیستم پیشرفته موشکی خود را به جزیره گوام در اقیانوس آرام منتقل می‌کند.

وزارت دفاع آمریکا گفته است طی چند هفته آینده سیستم دفاعی بلندارتفاع پایانی موشک‌ بالستیک (تاد THAAD) را به این جزیره گسیل خواهد کرد.

کره شمالی، پس از وضع تحریم‌های تازه سازمان ملل متحد و رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی لحنی خصمانه و مانند زمان جنگ به کار گرفته است.

سیستم تاد در بردارنده کامیون‌های پرتاب‌کننده موشک، موشک‌های رهگیر و رادارهای ای ان/تی پی وای ۲ و نیز سیستم کنترل آتش است.

پنتاگون با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد “در اقدامی احتیاطی برای تقویت وضعیت دفاعی منطقه در برابر تهدید موشک بالستیک منطقه‌ای کره شمالی” سیستم موشکی خود را به گوام منتقل خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است “ایالات متحده در برابر تحریک‌های کره شمالی گوش به زنگ و آماده خواهد بود تا از مرزهای آمریکا، متحدان ما و منافع ملی‌مان دفاع کند”.

در هفته‌های گذشته، کره شمالی، پایگاه‌های نظامی در جزیره گوام در داخل‌ مرزهای آمریکا و نیز ایالت هاوایی را به عنوان اهداف محتمل حمله خود ذکر کرده است.

چاک هیگل، وزیر دفاع ایالات متحده در نخستین سخنرانی رسمی خود – پس از انتخاب به این سمت – در روز چهارشنبه گفت: “برخی اقدامات کره شمالی در هفته‌های اخیر نشان‌دهنده خطری واقعی و روشن است”.

وی افزود پیونگ یانگ منافع کره جنوبی و ژاپن را نیز تهدید کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.