سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز مبارزات انتخاباتی برای تعیین جانشین هوگو چاوز...

آغاز مبارزات انتخاباتی برای تعیین جانشین هوگو چاوز

چکیده :نیکلاس مادورو و انریکه کپریلس دو رقیب اصلی در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا رسما مبارزات انتخاباتی خود را برای تعیین رییس جمهوری آینده ونزوئلا آغاز کرده...


نیکلاس مادورو و انریکه کپریلس دو رقیب اصلی در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا رسما مبارزات انتخاباتی خود را برای تعیین رییس جمهوری آینده ونزوئلا آغاز کرده اند.

 چاوز حدود یک ماه پیش بعد از مدت ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان درگذشت.

انریکه کاپریلس از مخالفان دولت ونزوئلا پیشتر با آقای چاوز نیز رقابت کرده بود و انتخابات را به او واگذار کرده بود.

 مادورو و کاپریلس هر دو در اولین روز مبارزات انتخاباتی شان در برابر ده ها هزار نفر سخنرانی کرده اند.

 مادورو وعده داده که برنامه اصلاحات اجتماعی آقای چاوز را ادامه خواهد داد.

انریکه کاپریلس نیز دولت را متهم کرده که برای حفظ قدرت به هر ابزاری متوسل خواهد شد و از حامیانش خواسته که روز دهم آوریل پای صندوق های رای حاضر شوند.

کاپریلس در برابر ده ها هزار نفر از حامیانش در شهر ماتورین گفت: “هرچه دارم قدرت مردم است، دادگاه ها از من حمایت نمی کنند.”

انریکه کاپریلس از حامیانش خواست که “مبارزه انتخاباتی را به خانه ها و محله هایشان ببرند.”

اگرچه مبارزات انتخاباتی تازه رسما آغاز شده اما دو رقیب از زمان مرگ آقای چاوز در پنجم ماه مارس عملا مبارزات خود را آغاز کرده بودند.

 مادورو وعده داده که برنامه اصلاحات اجتماعی آقای چاوز را ادامه خواهد داد.

 مادورو در یکی از سخنرانی های تازه خود گفته چرا تصمیم گرفته مبارزات انتخاباتی اش را در ایالت زادگاه هوگو چاوز آغاز کند: “ما اینجاییم که تعهدمان را به خاکی که او برآن متولد شد نشان دهیم. ما مردم را سرخورده نمی کنیم و برای ساخت سوسیالیسم تا آخر راه خواهیم رفت.”

مادورو به رای دهندگان یادآوری کرد که او انتخاب آقای چاوز برای ادامه اصلاحات اجتماعی بوده است: “می توانیم با صدای رسا بگوییم مردم ما هیچ گاه به هوگو چاوز خیانت نکردند. ما هیچ وقت او را مایوس نکردیم. این مردم برای ادامه انقلاب و میراث تاریخی که از او به جا مانده آماده اند.”

قرار است  مادورو بعد از این نخستین سخنرانی ها همان مسیری را در ادامه مبارزات انتخاباتی طی کند که هوگو چاوز تابستان گذشته در رقابت با آقای کاپریلس طی کرده بود.

ایرنه کسلی خبرنگار بی بی سی در کاراکاس می گوید با این که بعد از دو دهه اولین مبارزات انتخاباتی در غیاب آقای چاوز برگزار می شود هنوز هم حضور او در مبارزات انتخاباتی غلبه دارد.

 مادورو مرتبا پای  چاوز را در سخنرانی های خود پیش می کشد و خود را مرید و فرزند رییس جمهوری درگذشته ونزوئلا خوانده است، در حالی که  کاپریلس به حامیان خود گفته نیکلاس مادورو به کارآمدی هوگو چاوز نیست.

انریکه کاپریلس درعین حال بر ناامنی در کشور نیز متمرکز شده و می گوید دولت نتوانسته یک طرح برای “مقابله با خشونت و اعطای آرامش به ونزوئلایی ها” ارائه کند.

به گفته نستور رورول وزیر کشور ونزوئلا در سه ماهه اول سال جاری میلادی، ۳۴۰۰ فقره قتل در کشور رخ داده است.

نظرسنجی ها حاکی از آن است که آقای مادورو حدود ۱۴ درصد از رقیب خود پیش است و پنج نامزد دیگر در این انتخابات نیز در قفای دو رقیب اصلی در حرکتند.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.