سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رییس دانشگاه تهران: دستور احمدی نژاد را جدی نگیرید...

رییس دانشگاه تهران: دستور احمدی نژاد را جدی نگیرید

چکیده :در حالی که بیش از ده روز از علنی شدن دستور محمود احمدی نژاد برای برکناری فرهاد رهبر از سرپرستی دانشگاه تهران می گذرد، وی با حضور در شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی، خود را رییس فعلی دانشگاه تهران معرفی کرد....


در حالی که بیش از ده روز از علنی شدن دستور محمود احمدی نژاد برای برکناری فرهاد رهبر از سرپرستی دانشگاه تهران می گذرد، وی با حضور در شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی، خود را رییس فعلی دانشگاه تهران معرفی کرد.

به گزارش سایت «بازتاب»، فرهاد رهبر 5 سال قبل و پس از عزل عمید زنجانی از ریاست دانشگاه تهران، به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شد. اما در پدیده ای بی سابقه در تاریخ نظام آموزش عالی کشور، وی بیش از 5 سال است که همچنان سرپرست این دانشگاه باقی مانده است؛ در حالی که بنابر اظهار خود وی، بعد از انقلاب تا کنون هیچ یک از روسای دانشگاه تهران 5 سال بر صندلی ریاست دانشگاه تکیه نزده اند.

رهبر در پاسخ به سوال مجری برنامه که آیا وی رییس سابق دانشگاه تهران است یا رییس فعلی این دانشگاه، با قاطعیت گفت: «رییس فعلی دانشگاه است» و وقتی مجری برنامه به اخباری مبنی بر دستور احمدی نژاد برای تغییر روسای دانشگاه تهران و تربیت مدرس اشاره کرد، رهبر در پاسخ وی گفت: «این گونه اخبار را جدی نگیرید.»

فرهاد رهبر با عنوان کردن این که وی در دولت احمدی نژاد تجربه این نوع اخبار را دارد، به برکناری خود از ریاست سازمان مدیریت و منحل شدن آن سازمان اشاره کرد که مجری برنامه در پاسخ وی گفت: امیدوارم دانشگاه تهران منحل نشود.

رهبر با ابراز بی اعتنایی به دستور احمدی نژاد گفت، این گونه مسایل برای وی اهمیتی ندارد.

دستور احمدی نژاد برای تغییر مدیریت دانشگاه تهران و تربیت مدرس که گویا مدتهاست به کامران دانشجو اعلام شده، در حالی در روزهای پایانی سال علنی شد که با گذشت دو هفته، هنوز وزیر علوم در برابر آن واکنشی نشان نداده است، اما کارشناسان با اشاره به عنوان کردن دلیل برخوردهای سیاسی و امنیتی و غیرعلمی از سوی احمدی نژاد برای تغییر مدیریت این دو دانشگاه، شدیدترین نوع برخوردهای حذفی و غیرعلمی در کشور را در دانشگاه علامه ارزیابی کردند و تداوم انتصاب شریعتی، رییس این دانشگاه با وجود همه فجایعی که در این دانشگاه رقم خورده است، نشان دهنده تبلیغاتی و غیرواقعی بودن اراده احمدی نژاد برای تغییر فضای دانشگاه در ماه های پایانی مسئولیت وی ارزیابی شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “رییس دانشگاه تهران: دستور احمدی نژاد را جدی نگیرید”

 1. abdullah گفت:

  میخواهیید جدی بگیرید یا نگیرید. دیگه دردی را دوا نمیکنه. انموقع که باید استیضاح میشد و کنارش میگذاشتند . گفتند صلاح
  نیست . احمدی نژاد برای اولین بار در تاریخ ایران بصورت مداخله جویانه فردی روحانی را به سمت رئیس دانشگاه تهران
  انتخاب نمود. کاری که هیچگاه از اول انقلاب حتی امام خمینی انجام نداد.

  اشتباه بزرگی که هم بوش و هم احمدی نژاد انجام دادند این بود که فکر میکدند که انسان فقط دارای بعد فیزیکی
  خوردن – خوابیدن – تولید مثل ) است و هیچگاه فکر نمیکردند که شخصیت چقدر مهم است. مشکلات شخصیتی )
  افراد در تصمیم گیری های انها کاملا اشکار میشود.