سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تکذیب خبر سقوط یک هواپیمای ایرانی در دمشق...

تکذیب خبر سقوط یک هواپیمای ایرانی در دمشق

چکیده :به گزارش سایت شبکه الجزیره، قبل از این یکی از گروه های مخالفان مسلح حکومت سوریه موسوم به "ارتش آزاد" مدعی شده بود این گروه توانسته است با هدف گیری یک فروند هواپیمای ایرانی که در حال فرود در فرودگاه دمشق بود؛ آن را سرنگون کند....


سفارت ایران در سوریه با صدور بیانیه ای سقوط یک فروند هواپیمای ایرانی بر فراز فرودگاه بین المللی دمشق را تکذیب کرد.

به گزارش سایت شبکه الجزیره، قبل از این یکی از گروه های مخالفان مسلح حکومت سوریه موسوم به “ارتش آزاد” مدعی شده بود این گروه توانسته است با هدف گیری یک فروند هواپیمای ایرانی که در حال فرود در فرودگاه دمشق بود؛ آن را سرنگون کند.

مخالفان اسد همچنین فیلمی را منتشر کرده اند که نشان می دهد یک فروند هواپیمای غیرنظامی قصد فرود در باند فرودگاه دمشق را دارد اما با شلیک گلوله از سوی مهاجمان، آتش می گیرد.

به گفته مخالفان، آتش گرفتن هواپیمای ایرانی باعث آتش سوزی در بخش هایی در فرودگاه دمشق شده است و به همین دلیل مقامات سوریه، پروازهای فرودگاه دمشق را به صورت موقت به فرودگاه بلای در نزدیکی پایتخت منتقل کرده اند.

در این فیلم هویت این هواپیما قابل شناسایی نیست. هنوز هیچ منبع یا مرجع رسمی یا مستقلی نیز این خبر را تایید نکرده است.

در واکنش به این موضوع، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با تکذیب خبر انتقال پروازهای فرودگاه دمشق به فرودگاه بلای اعلام کرد عملیات فراز و فرود هواپیماها در فرودگاه بین المللی دمشق به طور معمولی و براساس برنامه های قبلی در حال انجام است.

همچنین خبرگزاری  ایسنا گزارش داده است که بنا بر اعلام فرودگاه بین‌المللی امام خمینی  هفتم و هشتم فروردین «هیچ پروازی از ایران به مقصد سوریه انجام نشده است».Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.