سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » به رغم انتشار دفاعیات مرتضوی در روزنامه ایران؛ وکیل قربانیان کهریزک: طبق قانون نمی...

به رغم انتشار دفاعیات مرتضوی در روزنامه ایران؛ وکیل قربانیان کهریزک: طبق قانون نمی توانیم پاسخ خود را منتشر کنیم

چکیده :چون دادگاه غیرعلنی اعلام شده بود، ما نمی‌توانستیم دفاعیات و پاسخ خود را منتشر کنیم، زیرا متعهد به رعایت قوانین کشور هستیم. همچنین رییس یک سازمان بزرگ دولتی هم نیستم که دفاعیات خود را در آن تکثیر کنم و به دست کارمندان برسانم یا از وکلا و کارشناسان حقوقی برای نوشتن مطالب استفاده کنم....


دادگاه کهریزک غیرعلنی برگزار شد؛ اما «سعید مرتضوی» در ویژه‌نامه‌ای آنچه در دادگاه گفت و شنید را در 43 صفحه A4 منتشر کرد.

«صالح نیکبخت» وکیل یکی از قربانیان کهریزک پس از انتشار گسترده دفاعیات سعید مرتضوی در روزنامه ایران به‌رغم غیرعلنی بودن دادگاه و تعرضات گسترده وی به خانواده قربانیان و یکی از وکلای این خانواده‌ها (صالح نیکبخت) در پاسخ به این سوال روزنامه شرق که «چرا به این اظهارات پاسخ ندادید» گفت: ‌چون دادگاه غیرعلنی اعلام شده بود، ما نمی‌توانستیم دفاعیات و پاسخ خود را منتشر کنیم، زیرا متعهد به رعایت قوانین کشور هستیم.

او افزود: ‌همچنین رییس یک سازمان بزرگ دولتی هم نیستم که دفاعیات خود را در آن تکثیر کنم و به دست کارمندان برسانم یا از وکلا و کارشناسان حقوقی برای نوشتن مطالب استفاده کنم.

نیکبخت در پاسخ به این سوال که «شما را وکیل عوامل فتنه معرفی کرده‌اند» گفت: در جلسه دادگاه یکی از مستشاران دادگاه با منطق به آقای مرتضوی تذکر داد که حق توهین به وکیل را نداری و وکیل در چارچوب قانون از متهمان دفاع کرده است. مضافا من به وی که مرا وکیل «گنجی» معرفی کرده بود، گفتم: «دیدی باز هم دروغ میگویی، من وکیل گنجی نبوده‌ام.» در حال حاضر هم به جای پاسخ به مرتضوی او را به خدا و قضاوت ملت ایران واگذار می‌کنم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.