سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سعید مرتضوی شاکی هم شد: آقای روح الامینی چرا زودتر به ضرغامی خبر ندادی؟...

سعید مرتضوی شاکی هم شد: آقای روح الامینی چرا زودتر به ضرغامی خبر ندادی؟

چکیده :سعید مرتضوی که روز گذشته نه تنها خود را در مقام متهم ندید بلکه صلاحیت دادگاه را زیر سوال برد، امروز نیز طلبکارانه پدر شهید روح الامینی را متهم کرد که مسئولیت پدری خود را درست انجام نداده است! ...


کلمه- گروه خبر: سعید مرتضوی که روز گذشته نه تنها خود را در مقام متهم ندید بلکه صلاحیت دادگاه را زیر سوال برد، امروز نیز طلبکارانه پدر شهید روح الامینی را متهم کرد که مسئولیت پدری خود را درست انجام نداده است!

مرتضوی همچنین ادعا کرد که من خودم هم از افرادی که در این بازداشتگاه خودسرانه عمل کردند شاکی هستم و پس از خانواده قربانیان ما بیشترین ضربه را از این حادثه دیدیم.

این قاضی معزول پرونده جنایت کهریزک روز گذشته مدعی شد که هیچ نقشی در انتقال معترضان به بازداشتگاه ندارد و امروز عصای دستش حیدری فر که پیشتر به جرم زورگیری، حمل و نگهداری مواد مخدر بازداشت شده بود، همه مسئولیت را به عهده گرفت و ادعا کرد که هیچ قصوری انجام نداده است.

حیدری فر حتی پا را فراتر گذاشت و مسئولیت بازداشتگاه کهریزک را متوجه دولت اصلاحات دانست!


حیدری فر: انتقال متهمین به کهریزک دستور مستقیم من بود/ همه کاره من بودم!

به گزارش مهر، مرتضوی ظهر دوشنبه پس از پایان سومین جلسه دادگاه گفت: آقای ضرغامی از صمیمی ترین دوستان روح الامینی است. وی ابراز تاسف کرده که این دوست باسابقه که بسیار به هم نزدیک بوده اند وقتی فرزندش دستگیر شده حتی به وی نگفته است.

وی افزود: روح الامینی تا قبل از رسانه ای شدن موضوع پیگیری نکرده بود. سوال من این است آیا شما مسئولیت پدری خود را می پذیرید؟ این در حالی است که آقای محسنی اژه ای بارها از سیما تاکید کرد که نگذارید فرزندانتان در این حوادث حاضر شوند ولی از روزی که اینها دستگیر شدند تا وقتی که پلیس امنیت تماس گرفت، یک هفته طول کشید ولی آقای روح الامینی اصلاً تماس نگرفتند و حتی به ضرغامی هم نگفتند.

متهم جنایت کهریزک ادعا کرد: کوچکترین اتهامی متوجه قضات نیست و قضات مسئول رسیدگی قضایی به پرونده هستند و اگر در خصوص متناسب نبودن قرار با اتهام و یا نحوه رسیدگی به موضوعی وجود داشته باشند مورد مواخذه قرار می گیرند.

سعید مرتضوی با تشریح سومین جلسه محاکمه قضات تعلیق شده ماجرای کهریزک مدعی شد: رساله دکترای من در خصوص مواد مخدر به خصوص روانگردانها باعث اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر شد.

دادستان سابق تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز سومین جلسه دادگاه برگزار شد و من به دفاع از اتهام معاونت در قتل پرداختم. وکلای شاکیان خواستار حضور افرادی به عنوان گواه در جلسه دادگاه شدند. من هم خواستار حضور برخی مسئولین و مامورانی که در جریان بودند در جلسه دادگاه شدم. آنها باید در دادگاه حاضر شده و به عنوان گواه برخی حقایق را روشن کنند.

وی تاکید کرد: کوچکترین اتهامی متوجه قضات نیست و قضات مسئول رسیدگی قضایی به پرونده هستند و اگر در خصوص متناسب نبودن قرار با اتهام و یا نحوه رسیدگی به موضوعی وجود داشته باشند مورد مواخذه قرار می گیرند.

دادستان سابق تهران ادامه داد: ماموران نیز 80 کیلومتر آن طرفتر از تهران اقدامات خودسرانه ای انجام دادند که قاضی از آن بی خبر بوده است و در حال حاضر نمی تواند پاسخگو باشد. بازداشتگاه کهریزک رسمی و قانونی بوده و مربوط به اراذل و اوباش نبوده است. اراذل و اوباش در قانون تعریف نشده و این تعریف مطلبی ژورنالیستی است. در این بازداشتگاه متهمان مواد مخدر نگهداری می شدند و سالها قبل و پیش از اینکه دادسرا احیا شود مخصوص بند نسوان بوده و متهمان مفاسد اخلاقی آنجا نگهداری می شدند. در جلسه دادگاه نیز مطرح کردم که از 10 شهرستان استان تهران به این بازداشتگاه متهم اعزام می شده است. امروز دفاعیات خود را در قالب 43 صفحه به دادگاه دادم و با نظر رئیس دادگاه نسخه ای از لایحه خود را در اختیار شکات و وکلای آنها قرار دادم تا با بررسی آن اگر نظر خاصی غیر از شکایت دارند اعلام کنند.

مرتضوی در ادامه ابراز امیدواری کرد: نتیجه دادگاه منطبق با عدل باشد و قضات تبرئه شوند.

وی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص اخذ آخرین دفاع و تاریخ بعدی محاکمه، اظهار داشت: رئیس دادگاه تاریخ بعدی محاکمه را مشخص نکرده است زیرا باید گواهان در دادگاه حاضر شوند همچنین در جلسه امروز آخرین دفاع من گرفته نشد و نوبت به دفاع آقایان حیدری فر و حداد نرسید.

مرتضوی همچنین در خصوص مرخصی خود در زمان بازداشت های کهریزک نیز، گفت: من قرار بود بهمن ماه سال 87 از رساله دکترای خود دفاع کنم اما به دلیل اینکه در ماموریت از سوی قوه قضائیه در پرونده منافقین بودم نتوانستم در آن زمان از رساله خود دفاع کنم. آن دو روزی که مرخصی گرفتم دیگر زمان دفاع از رساله قابل تمدید بود. رساله من مربوط به مواد مخدر به خصوص روانگردان ها بود که در حال حاضر به صورت کتاب به چاپ رسیده و باعث اصلاح قانون مواد مخدر شد. در زمانی که من مرخصی بودم 50 تن از معاونانم به وظایف مربوطه به دادسرا رسیدگی می کردند.

وی افزود: در جریان اتفاقات سال 88، ماموران گواهی می دهند که من به صورت شبانه روز مشغول فعالیت بوده و حتی بعضی اوقات یک هفته به خانه نمی رفتم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “سعید مرتضوی شاکی هم شد: آقای روح الامینی چرا زودتر به ضرغامی خبر ندادی؟”

  1. amin گفت:

    حکایت مرتضوی که میگوید :من خودم هم از افرادی که در این بازداشتگاه خودسرانه عمل کردند شاکی هستم و پس از خانواده قربانیان ما بیشترین ضربه را از این حادثه دیدیم ! ! ! عجب؟ ؟ ؟ مرا یاد آن ساواکی انداخت که بعد از انقلاب مدعی و طلبکار از انقلاب هم شده بود و آن اینکه ادعا میکرد که دعاهای ما ساواکی ها باعث از بین رفتن سلطنت شد زیرا از شکنجه و آدم کشی خسته شده بودیم و دیگر نمی خواستیم انسان شکنجه کنیم و از دستگاه شاه و سلطنت نزد دادگاه شکایت میکرد .