سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک نماینده مجلس: با در آمد زیر 800 هزار تومان باید به كارگران مدال افتخار داد...

یک نماینده مجلس: با در آمد زیر 800 هزار تومان باید به كارگران مدال افتخار داد

چکیده :اگر امروز کارگرانی که با حقوق زیر ۸۰۰ هزار تومان خانواده‌ای را اداره می‌کنند باید به کارگران مدال افتخار داده...


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی می گوید: اگر امروز کارگرانی که با حقوق زیر ۸۰۰ هزار تومان خانواده‌ای را اداره می‌کنند باید به کارگران مدال افتخار داده شود.

محمد حسن آصفری تصریح کرد: امروز فردی با حقوق زیر ۸۰۰ هزار تومان جز افراد فقیر ضعیف محسوب می‌شود.  امروز با ۸۰۰ هزار تومان نمی‌توان در شهرهای کوچک زندگی کرد چه برسد به زندگی در شهرهای کلان و در بخش کارگری افزایش ۲۰ درصد مشکلات کارگران حل نمی‌شود و کارگران باید در سال آینده حقوقشان دوبرابر افزایش یابد.

آصفری در رابطه با احتمال افزایش یارانه‌ها و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: نمی‌توان قبل از بررسی بودجه در مجلس در این باره  صحبتی کرد.

او  تصریح کرد: دولت برای ادامه اجرای هدفمندی یارانه نیاز به مصوبه مجلس دارد و تا نمایندگان موضوع هدفمندی یارانه‌ها را در بودجه مصوب نکند و بودجه را بصورت قانون در نیاورند دولت نمی‌تواند تصمیمی در این خصوص بگیرد.

نماینده اراک افزود: تا زمانی که بودجه در مجلس به تصویب نرسد دولت نمی‌تواند یارانه پرداختی به مردم را افزایش دهد و اگر نمایندگان این موضوع را نیز در بودجه مصوب نکند هرگونه افزایشی خلاف قانون است، چراکه در این شرایط اقتصادی نمایندگان مخالف هرگونه افزایش و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هستند.

وی افزود: نمایندگان معتقدند برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید یک ثبات قیمت‌ها در کشور اجرایی شود و با این شرایط امکان دارد نمایندگان با افزایش قیمت پرداختی یارانه‌ها به مردم موافق باشند، ولی با اجرای فاز دوم هدفمندی مخالفت خواهند کرد.

آصفری تصریح کرد: برخلاف نظر احمدی‌نژاد ما معتقدیم در بحث تورم کنترلی صورت نگرفته است و و وقتی مقایسه می‌کنیم با اسفند سال گذشته مشاهده می‌کنیم که از یک رشد بالایی برخوردار هستیم در حالی که در سال ۹۰، تورم ۱۹ درصد بود ولی امروز به ۳۵ درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این مطلب که نظارت بر قیمت‌ها در اجرای فاز اول بدرستی از سوی دولت اجرایی نشد، گفت: بخش اعظم گرانی و تورم در اجرای هدفمندی یارانه در کشور ایجاد شده و اگر اجرای هدفمندی یارانه‌ها بطور دقیق و صددر صد اجرایی می‌شد جلوی بخشی از تورم بی‌رویه را می‌توانستیم بگیرم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.