سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تبرئه قبل از محاکمه؛ معاونت در قتل از اتهامات سعید مرتضوی حذف شد!...

تبرئه قبل از محاکمه؛ معاونت در قتل از اتهامات سعید مرتضوی حذف شد!

چکیده : گزارش هیأت تحقیق و تفحص مجلس نیز تقصیر اصلی را متوجه سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران كه به دستور رییس وقت قوه قضاییه اختیار بازداشتگاه كهریزك را بر عهده داشته است، دانسته بود و این قاضی معزول متهم به معاونت در قتل بود....


در آستانه برگزاری دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات سه قاضی معزول جنایت کهریزک، سعید مرتضوی از معاونت در قتل کنار گذاشته شد و تنهابرای «مشارکت در بازداشت غیرقانونی» و «معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود» محاکمه می شود.

متهم اصلی جنایت کهریزک قاضی سعید مرتضوی است، کسی که در آن زمان دادستانی تهران را بر عهده داشت و به دستور او معترضان به بازداشتگاه کهریزک اعزام شده بودند.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

مرتضوی در زمان رسیدگی به پرونده جنایت کهریزک گفته بود: «در این تماس تلفنی بدون ذكر هیچ علتی به این‎جانب ابلاغ شد كه بازداشت‎شدگان حوادث 18 تیر 88 به زندان اوین منتقل شوند كه این‎جانب هم در كوتاه‎ترین زمان ممكن اجابت كردم. یعنی این ابلاغ را فی المجلس به آقای حداد معاونت امنیت محترم دادسرا ابلاغ كردم و همان لحظه با پلیس امنیت تهران در حضور همكاران قضایی تماس گرفتم و مراتب انتقال فوری بازداشت‎شدگان از كهریزك را ابلاغ و تاكید كردم چنان‎چه نیاز به تدارك وسیله نقلیه است اعلام نمایند تا فردا در اول وقت این‎جابه‎جایی انجام شود».

گزارش هیأت تحقیق و تفحص مجلس نیز تقصیر اصلی را متوجه سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران كه به دستور رییس وقت قوه قضاییه اختیار بازداشتگاه كهریزك را بر عهده داشته است، دانسته بود و این قاضی معزول متهم به معاونت در قتل بود.

اما اینک در آستانه تشکیل دادگاه سه قاضی معزول بر اساس کیفر خواست اتهام سعید مرتضوی “مشارکت در بازداشت غیرقانونی و معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود” است. هنوز پای سعید مرتضوی به دادگاه نرسیده او از یکی از اتهامات خود تبرئه شده و قرار است خودش شخصا دفاع از خود را هم بعهده بگیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “تبرئه قبل از محاکمه؛ معاونت در قتل از اتهامات سعید مرتضوی حذف شد!”

  1. Karim گفت:

    کسی جرات ندارد ياران دکتر … را محاکمه نمايد !!!!

  2. Payam گفت:

    از همون روزهای نخست نیز آشکار بود که دادگاهی کردن مرتضوی و مانند مرتضوی ها یه بازی سیاسی است. مگر قاتلان قتل های زنجیره ای مجازات شدند و….