سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرویز پرستویی: چرا بايد انصار حزب الله درباره سينما تصميم بگيرد؟ آقای سلحشور مگر ت...

پرویز پرستویی: چرا بايد انصار حزب الله درباره سينما تصميم بگيرد؟ آقای سلحشور مگر تو کی هستی؟

چکیده :متاسفانه آن مرجعي که بايد در سينما تصميم گيرنده باشد از بين رفته است. الان شنيدم که در جشنواره فيلم فجر يک هياتي از حوزه علميه مي خواهند بيايند و فيلمها را بررسي کنند. سوالم اين است که مگر قرار است در سينما چه کاري انجام دهيم؟ اصلا مگر چکار کرده ايم تا به حال؟ ما که نه مي خواهيم فيلم ضدديني بسازيم نه فيلم سياسي. پس چرا مسئولان اصلي نبايد تصميم گيرنده باشند؟ چرا بايد انصار حزب الله درباره سينما تصميم بگيرد؟...


پرويز پرستويي بازيگر شناخته شده کشورمان با انتقاد از حضور انصار حزب الله و حوزه علمیه در تصمیم گیری هایی سینمایی به ادعای سلحشور در خصوص زنان در سینما پرداخت و گفت: آقاي سلحشور تو کي هستي که چنين حکمي مي دهي؟

به گزارش بهار، وی مدتي است با وسواس فراوان به انتخاب نقش دست مي زند در تازه ترين گفتگويش که با الهه خسروي يگانه در مجله «اطلاعات هفتگي» انجام شده نکات جالبي را درباره کلاهبرداري مهدي کريمي تهيه کننده «آژانس شيشه اي» از او مطرح نموده است. در بخشي از اين گفتگو هم پرستويي به صراحت به انتقاد از فرج الله سلحشور پرداخته که بيخود و بي جهت سينما را مرکز فساد مي داند. بخشهايي از گفته هاي پرستويي را در ادامه مي خوانيد:

…متاسفانه آن مرجعي که بايد در سينما تصميم گيرنده باشد از بين رفته است. الان شنيدم که در جشنواره فيلم فجر يک هياتي از حوزه علميه مي خواهند بيايند و فيلمها را بررسي کنند. سوالم اين است که مگر قرار است در سينما چه کاري انجام دهيم؟ اصلا مگر چکار کرده ايم تا به حال؟ ما که نه مي خواهيم فيلم ضدديني بسازيم نه فيلم سياسي. پس چرا مسئولان اصلي نبايد تصميم گيرنده باشند؟ چرا بايد انصار حزب الله درباره سينما تصميم بگيرد؟

…ما مي گوييم بسم الله الرحمن الرحيم يعني به نام خداوند بخشنده مهربان. خدا مي بخشد بعد بنده خدا نمي بخشد. همين جوري است که دو سال است خون همديگر را در شيشه کرده ايم. خانه سينما شده خانه فساد و حکم اعدام زنها را مي دهند. آخر آقاي سلحشور تو کي هستي که چنين حکمي مي دهي؟ يعني قوه قضاييه عقلش نمي رسد که به اين چيزها رسيدگي کند؟

…بازيگري ته يا انتها ندارد. همين شهاب حسيني اين همه در فيلمهايش ديده شده يعني ظرفيت شهاب همين قدر است؟ نه، نگذاشتند که بدرخشد. نتوانستيم. من دلم نمي خواهد کم کار باشم. از سال ۹۱ تابحال حتي در يک فيلم هم بازي نکرده ام اما هفته اي يک پيشنهاد داشته ام اما چه اصراري است که فقط آمارم بالا برود.

…ايشان{مهدي کريمي/تهيه کننده«آژانس شيشه اي»} خانه اي به من فروختند که همان لوکيشن «آژانس شيشه اي» بود. دوسوم پول را گرفتند و مبايعه نامه نوشتند اما سر موعد تحويل زير همه چيز زدند. وقتي رفتم از بانک پولم را پس بگيرم ديدم دو ميليون بيشتر توي حسابش نيست. خودش را در سينما ورشکسته اعلام کرد ولي رفت کارخانه بنشن زد! جالب اينکه حتي بچه هاي من آمده بودند خانه معامله شده را ديده بودند و اتاق خوابهايشان را هم انتخاب کرده بودند…به همين دليل به هنگام پيشنهاد بازي در «چ» گفتم اصلا مساله ام با حاتمي کيا نيست. اين آدم{مهدي کريمي} را عوض کنيد و من در خدمتتان هستم ولي ترجيح دادند با او کار کنند نه با من. بعد هم که ديديم وسط کار آن آقا دوباره رفت زندان!

…آن آقا{مهدي کريمي} با زندگي من بازي کرد و هم حاتمي کيا و هم کمال تبريزي در جريان اين واقعه بودند. ولي هر دو رفتند و با او کار کردند. تبريزي «پاداش» را با او ساخت. «پاداش» براي من نوشته شده بود و قرار بود بعد از «ليلي با من است» ساخته شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “پرویز پرستویی: چرا بايد انصار حزب الله درباره سينما تصميم بگيرد؟ آقای سلحشور مگر تو کی هستی؟”

  1. Soheil گفت:

    امثال شما شرف سینمایید.