سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قانون شکنی دوباره احمدی نژاد: خودداری از ابلاغ قانون بيمه کارگران ساختمانی...

قانون شکنی دوباره احمدی نژاد: خودداری از ابلاغ قانون بيمه کارگران ساختمانی

چکیده :قانون بيمه های اجتماعی کارگران ساختمانی در آذر ماه گذشته به تصویب مجلس رسیده بود و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده بود، اما احمدی نژاد آنقدر در ابلاغ این قانون تعلل کرد که مهلت قانونی تمام شد و طبق قانون اساسی رئیس مجلس به ابلاغ آن پرداخت....


کلمه – گروه کارگری: اصرار احمدی نژاد بر قانون شکنی بار دیگر مشکل آفرین شد و تعلل وی در انجام وظیفه خود در ابلاغ مصوبه مجلس درباره بيمه های اجتماعی کارگران ساختمانی باعث شد علی لاریجانی رئیس مجلس برای ابلاغ این قانون اقدام کند.

به گزارش کلمه، قانون بيمه های اجتماعی کارگران ساختمانی در آذر ماه گذشته به تصویب مجلس رسیده بود و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده بود، اما احمدی نژاد آنقدر در ابلاغ این قانون تعلل کرد که مهلت قانونی تمام شد و طبق قانون اساسی رئیس مجلس به ابلاغ آن پرداخت.

این در حالی است که رئیس دولت نه تنها به وظیفه قانونی خود برای ابلاغ قوانین مصوب مجلس عمل نمی کند، بلکه قوانین ابلاغی رئیس مجلس به دستگاه های اجرايی را نیز غیر قانونی می داند.

بر اساس قانون بيمه های اجتماعی کارگران ساختمانی، سازمان تأمين اجتماعی مکلف به دريافت حق بيمه تمام کارگران شاغل در کارهای ساختمانی از کارفرمایان مشمول این قانون است و تمام کسانی که موجب محروميت کارگران ساختمانی از بيمه تامين اجتماعی طبق این قانون ‌شوند، به پرداخت غرامت محکوم خواهند شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.