سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » صفار هرندی هر ماه چند درصد بر نرخ مشارکت در انتخابات می افزاید؛ اینک 76 درصد...

صفار هرندی هر ماه چند درصد بر نرخ مشارکت در انتخابات می افزاید؛ اینک 76 درصد

چکیده :یک مقام سپاهی مدعی شد: بر اساس چهار نظرسنجی علمی که در چهار ماه اخیر انجام شده است، اقبال مردم برای شرکت در انتخابات در حال رشد بوده است. وی که ماه پیش این رقم را 72 درصد اعلام کرده بود، اینک مدعی شد 76 درصد در انتخابات شرکت می کنند. ...


یک مقام سپاهی مدعی شد: بر اساس چهار نظرسنجی علمی که در چهار ماه اخیر انجام شده است، اقبال مردم برای شرکت در انتخابات در حال رشد بوده است. وی که ماه پیش این رقم را 72 درصد اعلام کرده بود، اینک مدعی شد 76 درصد در انتخابات شرکت می کنند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که نماینده رهبری از مهندسی منطقی انتخابات سخن گفته بود.

وی ماه پیش نیز ادعا کرده بود: نظرسنجی های معتبری نشان می دهد که ۵۷ درصد واجدان شرایط قطعا در انتخابات شرکت می کنند و ۳۰ درصد دیگر نیز در حال بررسی حضور در انتخابات هستند که حداقل نیمی از آنها نیز در انتخابات شرکت می کنند. وی اما اشاره ای به این مجریان مورد اعتبار این نظرسنجی ها و جزییات آن نکرده است.

این بار اما محمدحسین صفارهرندی، در تشریح نتایج این نظرسنجی‌ها با افزودن به این درصد اظهار نظر کرد: ۵۸ درصد گفته‌اند قطعا و ۳۷ درصد نیز گفته‌اند احتمالا در انتخابات شرکت می‌کنند، که اگر نیمی از افراد دوم شرکت کنند، ۷۰ درصد مشارکت در انتخابات را شاهد خواهیم بود.

وی ادعا کرد هم‌زمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را در میزان مشارکت مردم بسیار تاثیرگذار است.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره ادعای دخالت سپاه در سیاست مدعی شد: از ابتدای تشکیل سپاه قرار نبود این نیرو مانند ارتش‌های ایران و دیگر نقاط جهان باشد و من هم وقتی وارد آن شدم به این دلیل بود که از نظر فکری و عقیدتی ساخته شوم. سپاه ۹۰ درصد فرهنگی و ۱۰ درصد سیاسی است. وقتی در جنگ تحمیلی صحبت از دفاع از سرزمین مطرح شد سپاه وارد شده و دستاوردهای خوبی نیز داشت.

اما نگفت مهندسی انتخابات توسط سپاه چگونه صورت خواهد گرفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “صفار هرندی هر ماه چند درصد بر نرخ مشارکت در انتخابات می افزاید؛ اینک 76 درصد”

 1. Bodytalk گفت:

  mesle tavarom ke roshde nozooli dareh

 2. Bodytalk گفت:

  in ha moghadameh chiniye baraye 80 dar sad

 3. Conspiracy__Theorist گفت:

  دیشب خواب دیدم شعبده باز همه غذاهای سفره را یکی بعد از دیگری غیب می‌کرد. شک ندارم تعبیرش همین افتضاح اقتصادی‌ای که به ما تحمیل کردند.

 4. Motagh_1330 گفت:

  شتر در خواب بیند……

 5. ناشناس گفت:

  بنده مادر دو شهید هستم واز اول انقلاب درتمام انتخابات باافتخار شرکت کردم ولی بعداز انتخابات 88 دیگر درانتخابات

  شرکت نکرده وبا افتخا ر میگویم که شرکت نخواهم کرد وازخداوند متعال میخواهم که کسانی را که این تفلب وخیانت

  بزرگ وآشکار راانجام دادند به جزای اعمالشان برساند که درحقیقت این خیانت را به اسلام کردند

 6. Amir گفت:

  چقدر دروغ؟ چطور (و این منظورم اکثریت افراد درون حکومت) افرادی که خودشون رو معتقد و متدین می‌دونن می‌تونن اینطور تو چشم آدم نگاه کنن و دروغ بگن. کسانی‌ که اینقدر راحت می‌تونن این کارو بکنن مگر غیر از اینه که روحشون رو به شیطان فروختن. چطور میتونه بگه سپاه کارش ۹۰% فرهنگی‌ و ۱۰% سیاسی در حالی‌ که در تمام امور اقتصادی این مملکت چنگ انداخته و همشو فلج کرده؟

 7. masod گفت:

  حتما تا روز انتخابات درصد مشارکت به 150 درصد میرسه! آخه ظاهرا برادران ارتش بشار اسد(!!!!!!!!!!!) هم در انتخابات ملی(!!!!!) شرکت خواهند کرد!!!!!!!!!آخه هموطنیم دیگه!!!!!!!!استان چندم بود؟؟!!!!!!!!

 8. Javad گفت:

  دیگر در انتصابات این رژیم شرکت نخواهم کرد :
  حتی اگر تنها کاندیدای آن ( میر حسین موسوی ) باشد .
  فقط در رفراندمی با حضور ناظرین بین المللی جهت نه گفتن به این نظام شرکت میکنم .