سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشارکت یک میلیارد دلاری چینی ها در پروژه قطار سریع السیر...

مشارکت یک میلیارد دلاری چینی ها در پروژه قطار سریع السیر

چکیده :هم اکنون زیر سازی پروژه قطار سریع السیر قم – اصفهان به اتمام رسیده است و قرار است چینی ها در فاینانس این پروژه مشارکت کنند....


خبرگزاری بلومبرگ از مشارکت چینی ها در پروژه راه آهن سریع السیر ایران خبر داد.

به گزارش عصر ایران این خبرگزاری به نقل از دو مقام چینی آگاه که نخواسته اند نامشان فاش شود اعلام کرد که شورای دولتی چین مشارکت یک میلیارد دلاری این کشور در فاینانس پروژه خط آهن سریع السیر ایران را تصویب کرده است.

هم اکنون زیر سازی پروژه قطار سریع السیر قم – اصفهان به اتمام رسیده است و قرار است چینی ها در فاینانس این پروژه مشارکت کنند.

مشارکت چینی ها در پروژه راه آهن سریع السیر ایران در حالی است که کشورهای اروپایی و آمریکا از چین خواسته اند تا همکاری های اقتصادی خود با ایران را محدود کند.

چین هم اکنون بزرگ ترین شریک اقتصادی و خریدار نفت ایران محسوب می شود و این کشور به تنهایی قریب به نیمی از نفت صادراتی ایران را می خرد.

بر اساس طرح ” حرم تا حرم ” پروژه خط آهن سریع السیر مشهد – تهران- قم – اصفهان از طریق خط آهن سریع السیر با سرعت حرکت بیش از 300 کیلومتر در ساعت به هم متصل می شوند.

این پروژه تحولی بزرگ در زمینه زیر ساخت های ارتباطی کشور به حساب می آید و نخستین پروژه قطار سریع السیر در ایران است.

کل هزینه اجرایی پروژه خط آهن قطار سریع السیر قم – اصفهان 20 هزار میلیارد تومان برآرد شده است که طرف چینی قرار است 1 میلیارد دلار از هزینه های آن را تامین کند.

اجرای این پروژه به صورت سهم 85 درصدی فاینانسور و 15 درصدی دولت اجرا می‌شود. در صورت راه اندازی این پروژه سرعت جابجایی مسافر از تهران به اصفهان به یک ساعت و نیم تقلیل می یابد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “مشارکت یک میلیارد دلاری چینی ها در پروژه قطار سریع السیر”

  1. ناشناس آشنا گفت:

    کجاست آقای طائب که ایران اسلامی را یک استان از چین اعلام کند!

    یا بر عکس!

  2. کلمکانی گفت:

    چینی ها خوب از بر مردم ایران خوردند و به بی خردی رهبر ورهبران ما وریش ان ها می خندند