سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علی مطهری: بالاخره بعد 8سال سکوت رهبری درباره احمدی نژاد شکست...

علی مطهری: بالاخره بعد 8سال سکوت رهبری درباره احمدی نژاد شکست

چکیده :پس از آنکه رهبری در سخنانی برای دومین بار مساله استیضاح وزرای احمدی نژاد در مجلس را مورد انتقاد قرار داد، علی مطهری گفت: اینکه استیضاح امری غلط بود را قبول ندارم، اما اگر رهبری قبل از استیضاح نظرشان را می‌فرمودند، ما این کار را انجام نمی‌دادیم. ...


پس از آنکه رهبری در سخنانی برای دومین بار مساله استیضاح وزرای احمدی نژاد در مجلس را مورد انتقاد قرار داد، علی مطهریگفت: اینکه استیضاح امری غلط بود را قبول ندارم، اما اگر رهبری قبل از استیضاح نظرشان را می‌فرمودند، ما این کار را انجام نمی‌دادیم.

وی به سایت نسیم گفته است: باید به قانون احترام بگذاریم تا وحدت میان قوا بیشتر باشد.

علی مطهری، نماینده مردم تهران با بیان اینکه رهبری در سخنان خود بیشتر رئیس‌ دولت را نصیحت کردند و خطابشان بیشتر متوجه احمدی نژاد بود، اظهار داشت: بنابراین نباید روسای دو قوه را به یک چوب برانیم البته ایشان اشاره ای به صحبت های پایانی رئیس مجلس نیز داشتند.

وی افزود: در جایی که دولت قانون شکنی می کند مجلس نمی تواند به بهانه همدلی سکوت کند.

وی در پایان تاکید کرد: التزام به ولایت فقیه به معنای التزام عملی است یعنی ممکن است با بعضی از نظرات ولی فقیه موافق نباشیم اما در عمل تابع باشیم.

در همین حال  علی مطهری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آثار انتقاد رهبر انقلاب از رئیس دولت و سخنان وی گفت: این که بعد از نزدیک به 8 سال به خاطر ملاحظاتی که وجود داشت اولین نقد جدی رهبر انقلاب به آقای احمدی نژاد صورت گرفته، قابل توجه است.

وی افزود: برخی این سئوال را مطرح می کردندکه چرا رهبری در مقابل هنجار شکنی های رئیس دولت سکوت پیشه کرده و این سکوت تا کی ادامه خواهد یافت، امروز این سکوت شکست و طرفداران آقای احمدی نژاد که به حمایت های مکرر رهبری استناد می کردند باید در قضاوت و رفتار خود تجدید نظر کنند.

مطهری اضافه کرد: این نقد، هشداری به خود آقای احمدی نژاد هم بود که رفتار خود را تا زمان انتخابات با مصالح کشور تنظیم کند و برای پیروزی کاندیدای مورد نظرش پروژه سیاسی اجرا نکند و آبروی رقبا را حفظ کند، در غیر این صورت نهادهای قانونی مثل مجلس و رهبری عکس العمل مناسب نشان خواهند داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “علی مطهری: بالاخره بعد 8سال سکوت رهبری درباره احمدی نژاد شکست”

 1. پروا گفت:

  تو کل اون مجلس اگه یه نماینده واقعی وجود داشته باشه، اون علی مطهریِ

  • کامران گفت:

   اونم علی مطهری تو خواب خیاله که این حکو مت جهل و استبداد و رانت و رشوه و اختلاس وسرکوب را می تواند موجه جلوه دهد

 2. آق مرتضا گفت:

  وظیفه مجلس رسیدگی به تخلفات و فاش سازی و پرسش است. به این بهانه که درشرایط حساس فعلی نباید اختلاف بین قوای سه گانه باشد، نمی توان خطاها و سوء استفاده ها را لاپوشانی کرد.

 3. محمد امین گفت:

  1) البته این اقدام خامنه ای ، شکستن سکوت نیست که به بن بست رسیدن پروژه است! خامنه ای در این پروژه ی خود ساخته شکست خورده است! همه به نیکی میدانند ، احمدی نژاد ، مولود و محصول خامنه ای است! مولودی ناقص الخلقه که اکنون میخواهند او را سقط کنند! 2) آنکس که باید علیه او اقدام شود ، خامنه ای است نه احمدی نزاد! علی مطهری اگر راست میگوید و مشفق است از مجلس خبرگان(خفتگان) بخواهد تا خامنه ای را استیضاح کنند که جناب عقل کل ، این چه کاری بود که بر سر ملت آوردی؟ چرا نقد منتقدین را با حبس و حصر جواب دادی؟ حال که نقد منتقدین ، مو به مو به اثبات رسیده است، چرا لجوجانه به راه سابقِ خود ، اصرار داری؟ چرا دست از آزار آنان ، بر نمیداری؟ اگر امروز خبرگان به وظیفه ی شرعی و قانونی خود عمل میکرد، در آینده که شاید هم دیر نباشد، از وقوعِ فجایع بزرگ ، جلوگیری می شد!!

 4. Omidi Irani گفت:

  khoda shokr 1 nafr mesle motahri hast ke ba naghd dorost harfe beja mizand

 5. Asad گفت:

  انشاالله ملت ایران احمدی نزاد خائن با دارو دسته کودتایی نظامی-امنیتی را به زباله دان تاریخ پرتاب خواهند کرد. گروههای فشار حواسشون باشه که دیگه پول مفت در کار نیست!

 6. Yaser گفت:

  رهیر نظرش به احمدی نژاد نزدیک بود که پس چی شد؟؟؟ حالا دیگه کار غیر قانونی و غیر شرعی کرده؟؟ عجب رهبری داره این مملکت که هر روز یک حرفی میزنه و گند میکشه به هیکل خودش !! ها ها ها

 7. مرتضی گفت:

  آقای مطهری عزیز اشتباه نکنید،رهبری هشت سال در قبال قانون شکنی ، ماجراجویی ، تفرقه افکنی ،و تخریب مملکت از سوی احمدی نژاد سکوت نکردند،بلکه هفت سال تمام از وی حمایت تام و تمام کردند،اکنون دیگر آب از سر گذشته…

 8. تراب گفت:

  “یعنی ممکن است با بعضی از نظرات ولی فقیه موافق نباشیم”

  “اینکه استیضاح امری غلط بود را قبول ندارم”

  احسنت بر این تابو شکنی!!

 9. ناشناس آشنا گفت:

  آقای مطهری!

  آیا شما نماینده مردم هستید یا نماینده آقا؟

  بازی‌های آقا برای همه روشن است!

  اگر سر عقل آماده است حصر را باید بردارد!

 10. Ali گفت:

  اگر اقای مطهری به غلط بودن استیضاح اعتقاد ندارند ، پس به عنوان یک انسان آزاده ، نباید به خاطر کسی آن کار صحیح را انجام ندهتد!

 11. سید ابوذر گفت:

  فرزند خلف شهید هستی . دست شما را میبوسم و همتت را ستایش میکنم
  سید ابوذر

 12. Ardeshir گفت:

  نه خیر جناب مطهری . تا مدعیان بصیرت به بی بصیرتی خود اعتراف نکنند من به احمدی نژاد رای میدهم و بر این کار پافشاری خواهم کرد .

 13. mko گفت:

  متاسفانه بعضی ها رهبر رو از جایگاه معصوم هم بالاتر برده اند.خود پیامبر ،حضرت علی و ائمه با مخالفینشان بحث می کردند و حتی پیامبر در جنگ احد نظراتشان را قبول کرد اما الان افراد بسیار معدودی امثال مطهری پیدا می شوند که حرف اسلام حقیقی را بزنند نه اینکه طوطی وار دم از ولایت فقیه بزنند در حالی که اصلا نمی دانند اسلام چیست.ولی الان در فضای کشور کدام مخالفی جرات اظهار نظر در مورد مقام بالاتر از امام ولایت فقیه را دارد و اگر داشته باشد عاقبتش چیست یا بهتر بگوییم کجاست؟ تنها چیزی که بلدند بلغور کنند شعار های توخالی است.اصلا چه کسی جرات دارد با رهبر حرف بزند چه رسد به اینکه بحث هم بکند در حالی که ائمه با مخالفین که هیچ با موافقین هم در مسائلی بحث می کردند با اینکه معصوم هم بودند.و امیر المومنین در نامه به مالک اشتر گفت :هر چه بالاتر از تو به تو گفت نگو من مامورم و معذور بلکه حکم خدا و اسلام را در نظر بگیر.

 14. mko گفت:

  سکوت رهبری بعد از 8 سال به این علت بود که تا الان احمدی نژاد کاری به کار رهبر و زیردستان رهبری نداشت وگرنه رهبر اون موقع کجا بود که به سید حسن خمینی توهین شد ،هاشمی خاتمی و..اون موقعی که هاشمی و خاتمی در تلویزیون جمهوری فتنه معرفی شدند خامنه ای کجا بود.حتما داشته تلویزیون نگاه می کرده..اون موقع احمدی نژاد جزو زیردستان بود و زیردستان هر کاری بکنند اشکالی ندارد.فقط دیگران نباید بی اخلاقی کنند نه زیردستان ….یک نفر نیست به رهبری بگوید شما می گویید استیضاح الان چه معنایی دارد.خوب انتقاد هم الان در ماههای پایانی معنایی ندارد.

 15. اشنا گفت:

  وقتی احمدی نزاد ابروی هاشمی را می ببرد از ان مهمتر ادم متدین و انقلابی مثل نخست وزیر محبوب صادق بود درستکاربود با بصیرت بود این روزهارا پیش
  بینی می کرد رهبری برنتافت گفت نظررئیس جمهور به نظررهبری نزدیکتراست واین بلاهارا به سرملت اورد و آن روز
  برای ریختن ابرو عزیزی مثل میرحسین به به چح چح می کرد حماقت های رئیس جمهور تحمیلی را موضع اصولی
  می نامید

 16. بسیجی سبز گفت:

  اقای مطهری گرامی حقا که شما پسر همان پدرید …همینطور به مواظع خود ادامه دهید که اگر پدر شهید وبزرکوارتان بودند …پس شما برای ملت جای خالی پدر شهید وبزرگوارتان را پر کردید… التماس دعا ….خواهر شهید وجانباز جنگ وانقلاب …

 17. ایرانی گفت:

  سخنان دیروز آقا؛ اثبات این است که مجلس جز مترسک درون خود ندارد.
  سخنان دیروز آقا، اثبات این نکته‌است که: هر ثانیه‌ی زندگی و وجود محمودخان پس از انتخابات 88 تنها سندی بر بی‌بصیرتی مدعیان بصیرت و درایت، صداقت، شجاعت و هوشمندی متهمان به فتنه و رییس جمهور محبوب و منتخب و به اسارت برده‌شده‌‎ی این مردم است.
  آقا؛ بصیرتتان بر باد رفته؛ و خود آن تشت را از بام فرو انداختید. مبارکتان باشد این بصیرت پوشالی و این مترسک‌های مجلس!!!

 18. Hsfksdh گفت:

  یه نفر به من بگه استدلال یزید و یزیدیان در خصوص مصالح نظام، با فرض چنین شرایطی چه میتوانست باشد؟ آیا همین استدلال هایی که در ایران امروز میشود؟

 19. خسرو 1 گفت:

  رهبری امر می فرمودند یعنی چه ؟ شما (نمایندگان) باید خدمت معظم له می رسید و نظر حضرت آقا را جویا می شدید ، و این قدر زحمت به آقا جهت هر چیز کلی و جزیی نمیدادید و در ضمن بیت آقا تدارک حضور مردم را جهت استماع نمی دید .

 20. masod گفت:

  احمدی نژاد از مدارکی که داره مطمئنه برا همین از این چشم خله ای که رهبر بهش نشون داده نخواهد ترسید و روالش همون روال بگم بگم تا اون بالا بالا هاست البته باید به آق محمود بگم حواسش به قطعی ناگهانی اینترنت کل کشور در اون روزِ موعود هم باشد!!

 21. ناشناس گفت:

  امیدوارم همه آگاه شده باشند که فتنه اصلی را خود آقای خامنه بنیان گذاشت ازوقتی که هر دو بار احمدی نژاد

  را باتقلب وبا خیانت به ملت شریف ایران برسرکار آورد الان هم شرم نمیکند باز هم فتنه فتنه می کند

 22. کامران گفت:

  اقای مطهری دست از پرستش این امام زاده بردار خودت می دانی که از این امام زاده هیچ معجزه ای بروز نخواهد کرد
  جز خرابکاری و واپسگرائی و استبداد و نابودی ایران و دین و انقلاب . هر وقت هم که شما امده ای از خا منه ای دفاع کنی پس از چند روز ایشان مانند شما را خراب کرده و سکه یک پول کرده . پس از این جهل دور شو و مانند پدرت ازاده باش

 23. کامران گفت:

  حالا که همان نمایند گان استیضاح به دستو پای رهبر افتادند و از استیضاح خودشان از رهبر عذر خواهی کردند و نشان
  دادند که یک مشت ادم بی اختیار و در دستان استبداد و جهل هستند

 24. محق گفت:

  با عذر خواهی از آقای مطهری ,

  أظهر من الشمس است که حضرت رهبر هیچوقت در مورد آقای احمدی نژاد ساکت نبودند : در شب انتخابات 84 (هنگامی که طبق قانون , تبلیغات ممنوع بود ) , در حالی که بنا بود مردم بین آقای رفسنجانی و آقای احمدی نژاد یکی را انتخاب کنند , مرتب از رادیو و تلویزیون بیانات تبلیغاتی آقای خامنه ای پخش میکردند دال بر اینکه مردم بین پیر با تجربه و جوان خام , به جوان خام رأی دهند .

  در انتخابات 88 نیز در مقدمات به شکلی عمل شد که همه برادران باصطلاح حزب اللهی با قطع و یقین می گفتند : نظر حضرت آقا متوجه آقای احمدی نژاد است . در موءخرات نیز بر کسی پوشیده نماند که نظر حضرت رهبر به نظر آقای احمدی نژاد نزدیکتر است .

  در طول قریب 8 سال گذشته هم هر گاه آقای احمدی نژاد در مقابل نمایندگان مردم دچار کمبود شد (مثلا در اجرای قانون یارانه ها ) این حضرت رهبر بودند که نزدیکی نظرات خود به نظرات آقای احمدی نژاد را علنا یا مخفیانه به گوش مجلسیان رساندند .

  اکنون پس از قریب 8 سال , همه منصفین هر سه جناح شاید به این نتیجه رسیده باشند که ای کاش رهبر در جمهوری اسلامی چون چتری بر سر همه مردم بود و مثلا آقای احمدی نژاد پرحرف کم عمل را بر آقای مهندس میر حسین موسوی پرعمل ترجیح نمی داد . ایشان بیایند با رعایت اصل عدالت , بین آقای موسوی و هر کاندید دیگری , انتخاباتی شرافتمندانه برگزار کنند تا ببینند وجدان عمومی مردم خوب ایران , به عنوان تشکر , متوجه چه کسی خواهد شد .

  خدمات آقای مهندس میر حسین موسوی در 8 سال دفاع مقدس شکر لازم داشت , ما کفران کردیم و (( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق ))

 25. Ali گفت:

  جنوبي.آقاي خامنه اي چرادرزمان انتخابات بي ادبياي احمدي نژاد به آقايان موسوي.كروبي ورفسنجاني واكنش نشان ندادبعدادرنماز جمعه ازايشان طرفداري هم كرد. مردم ازموضع گيري دوپهلو رهبري كاملند آگاهند.ديگراعتمادي ندارند.