سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کودکان غزه برترین عکس مطبوعاتی جهان؛ عکسی که هرگز فراموش نمی شود/ تصویر...

کودکان غزه برترین عکس مطبوعاتی جهان؛ عکسی که هرگز فراموش نمی شود/ تصویر

چکیده :در این عکس،گروهی از مردان اجساد دو کودک دو و سه ساله فلسطینی را به سوی مسجد می‌برند تا آنها را برای مراسم تشییع جنازه آماده کنند. این دو کودک در جریان موشک‌باران غزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی شهید شدند. پدر این کودک نیز در جریان این حمله شهید شد. ...


عکس دو کودک شهید غزه در آغوش والدینشان جایزه بهترین عکس خبری جهان را برای عکاس خود به ارمغان آورد.

پل هانسن عکاس سوئدی لحظه ای را به تصویر کشیده است که مردم غزه جنازه های کودک دوساله به نام صهیب و برادر سه ساله اش محمد حجازی را به سمت مسجد تشییع می کنند. این دو کودک درحملات هوایی اسرائیل به شهادت رسیده بودند

یک عکاس سوئدی روز جمعه به خاطر عکسی که در آن شماری از مردم اجساد دو کودک فلسطینی را در کوچه‌های غزه تشییع می‌کنند، برنده برترین عکس خبری جهان شد.

واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت برگزار کنندگان مسابقه برترین عکس خبری جهان موسوم به ورلدپرس فوتو آوارد اعلام کردند پل هانسن عکاس سوئدی برنده سال دو هزارو دوازده شده است.

این عکس که روز بیستم نوامبر دو هزار و دوازده در کوچه‌های غزه گرفته شده است، در روزنامه سوئدی داگنس نیهه‌تر چاپ شد.

در این عکس،گروهی از مردان اجساد دو کودک دو و سه ساله فلسطینی را به سوی مسجد می‌برند تا آنها را برای مراسم تشییع جنازه آماده کنند. این دو کودک در جریان موشک‌باران غزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی شهید شدند. پدر این کودک نیز در جریان این حمله شهید شد.

مایو موهانا یکی از داوران این مسابقه گفت: قدرت این عکس در کنتراستی است که بین خشم و رنج بزرگتر‌ها با معصومیت کودکان وجود دارد.

این داور پرویی با انتشار بیانیه‌ای افزود: هرگز این عکس را فراموش نخواهم کرد.

پل هانسن به‌ویژه فعالیت‌هایی در هائیتی، بوسنی، ژاپن و افغانستان داشته است.

مراسم اهدای این جایزه در ماه آوریل در آمستردام برگزار می‌شود و هانسن علاوه بر دریافت جایزه نقدی ده هزار یورویی، یک دستگاه دوربین عکاسی نیز دریافت خواهد کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “کودکان غزه برترین عکس مطبوعاتی جهان؛ عکسی که هرگز فراموش نمی شود/ تصویر”

  1. Naser_mirsanjari گفت:

    جهان اول جایی است که عکاسانش برای دریافت جایزه و پول از جهان سومی ها عکس می گیرند…. افسوس

  2. hamid54 گفت:

    اونا حداقل اونقد معرفت دارن که بدون جهت گیری و بی منظور، یه درد و رنج و ناراحتی رو به تصویر می کشن و از عکاسش تقدیر می کنن. مشکل، ما هستیم که با تقویت گروههای تروریستی اون منطقه، سعی داریم با به هم زدن نظم و شعله ورتر کردن آتیش خشم و جنگ بین اعراب و اسرائیل، خودمون از آب گل آلود ماهی بگیریم. مشکل اینه که مسئولین ما نمیخوان بفهمن که اگه توی اون جریانات دخالت بیجا نکنن، شاید خود فلسطینیها و اسرائیل به یه تفاهم مشترک برسن.