سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تایید حکم اعدام دو متهم پرونده اختلاس/ نقض حکم بقیه متهمان...

تایید حکم اعدام دو متهم پرونده اختلاس/ نقض حکم بقیه متهمان

چکیده :رئیس دیوان عالی کشور خبر تایید حکم اعدام متهم ردیف اول یعنی مه آفرید خسروی و یکی دیگر از متهمان را تایید کرد و در عین حال تعیین تکلیف نهایی این پرونده فساد بزرگ را باز هم به آینده موکول کرد....


کلمه – گروه خبر: رئیس دیوان عالی کشور از تایید حکم اعدام دو متهم پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خبر داد و تعیین تکلیف نهایی این پرونده فساد بزرگ را باز هم به آینده موکول کرد.

به گزارش کلمه، تعلل در رسیدگی به اتهامات مفسدان مالی در حالی است که احکام سنگین و گاه اعدام برای زورگیری های خیابانی صادر می شود. جرایمی که تنها بخشی از پیامدهای فساد مالی و بحران اقتصادی حاکم است.

محسنی گرکانی در خصوص پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی، با وعده اینکه در هفته جاری رسیدگی به بخش اول پرونده مذکور به پایان می‌رسد، خبر تایید حکم اعدام متهم ردیف اول یعنی مه آفرید خسروی و یکی دیگر از متهمان را تایید کرد و گفت که این پرونده در یکی از شعب دیوان در حال رسیدگی است و به زودی نتایج آرا اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که از افرادی که به حکم اعدام محکوم شده بودند فقط همین دو نفر حکم شان تائید شده و مابقی محکومین حکم شان نقض شده است، تاکید کرد که از احکام صادر در پرونده توسط قضات عالی رتبه دیوان نقص گرفته شده و احکام نقض ماهوی نشده است از این جهت که اصلاح شود و مجددا به دیوان عالی کشور باز گردد.

محسنی گرکانی گفت: مابقی متهمان پرونده‌شان دارای نقص است، که پس از رفع نقص در دادگاه مربوطه، مجددا پرونده متهمان برای تائید نهایی به دیوان عالی کشور برگشت داده می‌شود.

بدین ترتیب به نر می رسد باز هم افکار عمومی باید منتظر باشند تا ببینند پرونده اختلاس بزرگی که رهبری دستور کش ندادن آن را صادر کرده بود، کی به سرانجام می رسد.

هفته پیش هم قاضی سراج برای انحراف افکار عمومی از فرار یکی دیگر از متهمان این پرونده خبر داد و اشاره کرد که مهرگان خسروی برادر مه‌آفرید خسروی متهم ردیف اول پرونده فساد 3 هزار میلیاردی تنها یک روز قبل از بازداشت برادرش از کشور گریخته و به برزیل رفته است.

پرونده اختلاس بزرگ که به فرمان رهبری قرار بود کش نیاید، اینک با ورود فاکتورهای بین المللی چون پلیس بین الملل وارد فاز تازه تری شده است.

محمودرضا خاوری رییس بانک ملی پیش از این با هماهنگی مسئولان از کشور گریخته بود و اخیرا اینترپل او را تحت تعقیب قرار داده است.

در سیزدهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی در ایران، قاضی پرونده اعلام کرد که یکی از معاونان وزارت اطلاعات از خروج محمودرضا خاوری مطلع بوده است

بهمن ماه سال گذشته، همزمان با برگزاری انتخابات نمایشی، برای انحراف افکار عمومی از مفاسد کلان اقتصادی تیم احمدی نژاد و نزدیکان دفتر رهبری، دادگاهی با حضور ۳۲ متهم در حالی تشکیل شد که رهبری امر کرده بود این موضوع خیلی کش پیدا نکند.

اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی توسط ال سی های جعلی بانک صادرات در زمان تصدی محمد جهرمی، دبیراجرایی پیشین شورای نگهبان صورت گرفت و به همین دلیل در اویل مهر ۱۳۹۰ از ریاست بانک صادرات برکنار شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.