سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزشمار انتخابات ۲۷ بهمن ۱۳۸۷/ استقبال حزب اعتماد ملی از نامزدی میرحسین موسوی...

روزشمار انتخابات ۲۷ بهمن ۱۳۸۷/ استقبال حزب اعتماد ملی از نامزدی میرحسین موسوی

چکیده :روزنامه اعتماد ملي در سرمقاله ای به حضور میرحسین موسوی در انتخابات اشاره و از این حضور استقبال کرد و نوشت: حضور همزمان كروبي، خاتمي و ميرحسين موسوي هرچند از يك جبهه واحد و مشترك اما با ادبيات، مانيفست، اصول و برنامه‌هاي متفاوت مي‌تواند چشم‌انداز اميدبخشي را به روي آحاد نيروهاي اجتماعي و سياسي ايران بگشايد....


روزشمار تاریخ؛ انتخابات دهم

۲۷بهمن ۱۳۸۷

 

سرخط خبرها

– عارف رئیس ستاد انتخابات خاتمی شد (مهر)

– آنچه در جلسه احزاب اصولگرا با احمدی‌نژاد گذشت (خبرآنلاین)

– استقبال رسمی حزب اعتمادملی از نامزدی میرحسین موسوی (خبرآنلاین)

– روزنامه یاس نو منتشر می‌شود (تغییر)

– محمد عطریانفر: خاتمی می‏ ماند (مهر)

– منیژه حکمت ، فیلم تبلیغاتی خاتمی را می سازد (شفاف)

– ابوترابی : تریبون مجلس عرصه دفاع نامزدها نشود (مهر)

 

فراتر از خبر

«علي دوراني» دبير ائتلاف فراگير اصولگرايان از احمدي نژاد خواست در برابر تخريب افراد توسط مدعيان حمايت از وي موضع گيري کند.

وی به مهر گفت: «تخريب ديگران با شعارهاي آقاي احمدي نژاد انطباق ندارد، اما انتظار داريم ايشان يک بار هم شده موضع گيري کنند چرا که معتقديم قدرتي که بخواهد با تخريب و هزينه از آبروي ديگران استمرار يابد هيچ ارزشي ندارد و نمي تواند خالق عدالت اجتماعي و مدعي گسترش ارزش ها باشد.»

وي با انتقاد از اظهارات اخير روانبخش در گفت وگو با يکي از رسانه ها افزود: بنده صحبت هاي ايشان را خواندم و احساس تاسف کردم که چرا و چگونه بايد شخصي در کسوت روحانيت اينچنين بي محابا و بي ملاحظه وارد صف بندي هاي سياسي درون نظام شود و درباره افرادي که زندگي شان را وقف اين نظام و کشور کرده اند، به گونه يي غيرمستند مسائلي را مطرح کند که اساساً تهمت و اقدامي غيراخلاقي است.

 

اسماعيل گرامي مقدم سخنگوي حزب اعتماد ملي با اشاره به تخريب هايي كه عليه كانديداهاي مطرح اصلاح طلبان، كروبي و خاتمي از سوي جناح رقيب صورت مي گيرد، افزود: اصلاح طلبان در اين برهه، به جاي پرداختن به مواضع انتخاباتي خود به نقد مواضع انتخاباتي رقيب بپردازند. طيف هاي مختلف اصلاح طلب فعال شده اند تا به هر نحو ممكن از ظرفيت هاي خود استفاده كرده و بر رقيب اصلي انتخاباتي خود كه همان دولت نهم است، فائق آيند… اولين گام براي مقابله با ترفندهاي تخريب گرايانه رقيب و فراهم آوردن فضايي صميمانه، رقابت سالم و همچنين وحدت بر سر حضور يك كانديدا از سوي جريان اصلاح طلبان اين است كه همه طيف هاي اصلاح طلب، ترمز نقد از اين جريان را بكشند و وقت خود را صرف اثبات مواضع انتخاباتي خود كنند.

 

برگزیده ها

سرمقاله روز/ اعتماد ملي

این سرمقاله به حضور میرحسین موسوی در انتخابات اشاره دارد و از این حضور استقبال کرده است:

سياست در دايره معقول

با اعلا‌م احتمال كانديداتوري مهندس ميرحسين موسوي نخست‌وزير سال‌هاي دفاع مقدس آرايش انتخاباتي اصلا‌ح‌طلبان وارد مرحله نويني مي‌شود. اين موجب خرسندي است كه ميرحسين موسوي سرانجام پس از سال‌ها سكوت سياسي تصميم به ورود به عرصه سياست و كنش سياسي گرفته است. در سال‌هاي گذشته به دفعات از ايشان خواسته شده بود تا روزه سكوت را بشكنند و قدم به ميدان گذارند، حال به نظر مي‌رسد مجموع شرايط ملي و اوضاعي كه بر اردوگاه اصلا‌ح‌طلبان سايه افكنده ضرورت اين حضور احتمالي را تثبيت نموده است.

اينك در حالي كه فعاليت و تحرك اردوگاه اصولگرايان چندان روشن نيست، اصلا‌ح‌طلبان تمام سرمايه‌هاي خود را به ميدان آورده‌اند. حضور همزمان كروبي، خاتمي و ميرحسين موسوي هرچند از يك جبهه واحد و مشترك اما با ادبيات، مانيفست، اصول و برنامه‌هاي متفاوت مي‌تواند چشم‌انداز اميدبخشي را به روي آحاد نيروهاي اجتماعي و سياسي ايران بگشايد.

در منشور و سپهر اصلا‌ح‌طلبان سه نمونه و الگوي تشكيل دولت و استقرار ماشين سياسي اصلا‌ح‌طلبي با طعم و مزه‌هاي متفاوت اين امكان را براي بخش‌هاي مختلف جامعه و نيروهاي سياسي فراهم مي‌آورد كه به مرحله بالا‌تري از عمل در جبهه مشترك سياسي دست يازند. اين مرحله بالا‌تر به معناي شفاف شدن اصول و برنامه‌هاي تشكيل دولت و عمل سياسي است. نامزدها از آسمان به زمين، از آرمان به واقعيت، از كلي‌گويي به جزئي‌نگري و از عوام‌گرايي به خواص‌نگري تنزل مي‌كنند. اصول و برنامه‌هاي روشني مبتني بر كيفيتي قابل اندازه‌گيري و كميتي قابل محاسبه تدوين و به مخاطبان و علا‌قه‌مندان خود ارائه مي‌دهند. در جبهه اصلا‌حات و در شرايط فعلي كه عده و عُده در دست مخالفان اصلا‌حات و رسانه‌ها محدود و امكانات ناميسور است، ورود سه چهره اصلي اصلا‌ح‌طلب و طرح نظرات و ديدگاه‌ها و ارائه برنامه‌هاي آنها در ميان مخاطبان حوزه فراگيري اردوگاه اصلا‌ح‌طلبان را گسترش و دامنه آن را ارتقا مي‌دهد. كانديداها مي‌توانند با گروه‌ها و لا‌يه‌هاي مختلف اجتماعي رابطه برقرار كرده و حوزه تعامل و اثرگذاري خويش را بالا‌ ببرند. با زبان‌هاي مختلف سخن بگويند و از ايده‌هاي متفاوتي حرف بزنند. تحرك اجتماعي و بسيج سياسي سازماندهي‌شده را چه در قالب احزاب و چه محافل سياسي وابسته به خود فعال نمايند.

آنگاه مي‌توان اميدوار بود كه در دوران پيش از انتخابات با تعامل و خرسندي و البته مبتني بر واقعيت‌هاي عرصه سياسي كشور، به يك مدل واحد و انتخاب هماهنگ در جبهه اصلا‌ح‌طلبان دست يابند.

اين رفتار هدفمند و عمل به قواعد سياسي مدرن امكان پيروزي و نتيجه‌‌بخشي را نيز ارتقا مي‌دهد. طرفداران اصلا‌حات را با انگيزه مي‌سازد، هزينه‌هاي سياسي را كاهش و شانس پيروزي را افزايش مي‌دهد؛ مدلي كه مي‌توان از آن استقبال كرد.

 

کارتون روز/ اعتماد ملی

آرشیو روزشمار انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.