سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت: حوزه های علمیه به اندیشه های رهبری سطحی نگاه می کند و از ...

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت: حوزه های علمیه به اندیشه های رهبری سطحی نگاه می کند و از آن می گذرد

چکیده :با توجه به میزان تحصیلات حوزوی آیت الله خامنه ای پس از رهبری ایشان همواره اختلاف نظراتی در مورد سطح معلومات و سواد حوزوی وی بین علما مطرح بوده است. اما اینک دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت به صراحت از عدم توجه به اندیشه های رهبری در حوزه خبر می دهد. ...


پس از آنکه سفر رهبری به قم با استقبال علما و مراجع قرار نگرفت، دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با این ادعا که حوزه علمیه اندیشه رهبری را درک نکرده است، گفت: متأسفانه در برخی موارد از کنار اندیشه‌های رهبری در حوزه علمیه عبور می‌شود یا آن اندیشه‌ها به دید سطحی نگریسته می‌شود.

پیش از این نیز برخی از روحانیون نزدیک به مصباح یزدی با انتقاد از شورای اساتید قم گفته بودند که به روحانیون طرفدار رهبری کرسی های استادی حوزه سپرده نمی شود.

اینک حجت‌الاسلام والمسلمین اختری با اشاره به این‌که حوزه علمیه اندیشه رهبری را درک نکرده است، ابراز داشت: متأسفانه در برخی موارد از کنار اندیشه‌های رهبری در حوزه علمیه عبور می‌شود یا آن اندیشه‌ها به دید سطحی نگریسته می‌شود.

با توجه به میزان تحصیلات حوزوی آیت الله خامنه ای پس از رهبری ایشان همواره اختلاف نظراتی در مورد سطح معلومات و سواد حوزوی وی بین علما مطرح بوده است. اما اینک دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت به صراحت از عدم توجه به اندیشه های رهبری در حوزه خبر می دهد.

به گزارش خ خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری، دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)،ابراز کرد: لیبرالیسم دیگر پاسخ‌گوی جهان امروز نیست، از نظر اقتصادی و از نظر اخلاقی شکست خورده‌اند، اما اسلام بن‌بست ندارد، هر جا که بن بستی وجود دارد از خودمان است اما باید بررسی شود که اندیشه اسلام چگونه در دنیا مطرح شود.

اختری با اشاره به این‌که مقابله با مهدویت از زمان ائمه(ع) تا امروز وجود داشته است، افزود: ادعاهایی درباره مهدویت شده است، فرقه‌های مختلفی با نگاه‌های مختلف به مهدویت بنا شده‌اند، امروز آمریکا به این فکر است که اندیشه مهدویت را در جهت اهداف خود مصادره کنند.وی گفت: امروز غرب و سیاست‌گذاران بین‌المللی به اهمیت اندیشه مهدویت پی برده‌اند و به دنبال این هستند که این تفکر را مصادره یا مخدوش کنند، یکی از وظایف حوزه علمیه آگاهی دادن و مقابله با این امر است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) خاطرنشان کرد: مسائل علمی ممکن است خوب باشد، اما انتظار می‌رود که محققان و پژوهشگران فراتر از آن چه که در داخل است بیندیشند و فکر کنند.وی افزود: مدعیان دروغین مهدویت در داخل و خارج به دنبال تباه کردن جوانان ما هستند، گروه‌های مختلف با فکرهای گوناگون فعالیت می‌کنند، در قم حتی از این دست گروه‌ها وجود دارد و متأسفانه پژوهشگران ما در این زمینه کاری صورت نداده‌اند.حوزه علمیه اندیشه رهبری را درک نکرده است.

وی بدون اشاره به نقش روحانیت در ایجاد شرایط فعلی جامعه گفت: در ایران اسلامی به اندیشه گذر از مرجعیت دامن زده شد و این اندیشه اکنون در حال رشد است، باید بتوانیم این اندیشه‌ها را از میان ببریم و در برابر آن پاسخ مثبتی دهیم تا جامعه بتواند در برابر آن حفظ شود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ابراز داشت: اکنون صدا و سیما نشریه و امکانات تبلیغاتی مختلف وجود دارد، اما آن چه که به آن نیاز داریم تولید محتوا است، محتوایی که بتوان آن را به سایر کشورها عرضه کرد، باید از این فرصت و نظام جمهوری اسلام و رهبری خردمند آیت‌الله خامنه‌ای بهترین استفاده کرد.وی افزود: رهبر معظم انقلاب آن چنان تحرکی و پیشرفتی ایجاد کرد که هیچ کدام از دولت‌ها نتوانستند این کار را صورت دهند، کسی که این مطلب را دنبال و مطالبه کرد رهبر معظم انقلاب بود که باید قدر این امر دانسته حجت‌الاسلام والمسلمین اختری با اشاره به این‌که حوزه علمیه اندیشه رهبری را درک نکرده است، ابراز داشت: متأسفانه در برخی موارد از کنار اندیشه‌های رهبری در حوزه علمیه عبور می‌شود یا آن اندیشه‌ها به دید سطحی نگریسته می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت: حوزه های علمیه به اندیشه های رهبری سطحی نگاه می کند و از آن می گذرد”

 1. عباس آقا تبریزی گفت:

  همین که سطحی هم نگاه میکنند، باید رهبری خیلی سپاسگزار باشد، آخر اینهم شد حرف که علوم انسانی را تخته کنید. نباید به این گونه افکار اصلا نگاه نکرد؟ باز رحمت به اینها که یه نگاه سطحی می کنند که طرف زیاد دلخور نشود.

 2. Mohammad-sadegh گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم.
  سخنی با مجمع جهانی اهل بیت “سلام الله علیهم ”
  شما می خواهید اندیشه های خامنه ای را در جهت کدام اهداف جلوه دهید و منتشر سا زید ؟
  در یک کلام ! اگر اندکی عشق به اهل بیت در دل شمایان باقی مانده است ، از مقایسه این مرد با پیشوایان معصوم ،
  علیهم صلوات الله دست بردارید.
  ما بر اساس آموزه هایی که از خود جنابان به خاطر داریم ، هیچ شباهتی میان ولی شما با اولیای اسلام نمی بینیم.
  به جد تقاضاداریم ، مشابهت های رفتاری این فرد را با امامان شیعه و خلفای پیامبربیان فرمایید تا مردم و صاحبنظران
  مسلمان از کشف شمایان باخبر گردند.
  در مورد اندیشه ، کتب اسلامی مملو از اندیشه ها و تقریرات ناب است. و در قرن اخیر اندیشه های عالمان و متفکرینی چون
  سید جمال الدین ، سید قطب، محمد قطب، اقبال لاهوری ، علامه طباطبایی ، علامه جعفری، دکتر شریعتی ، فیلسوف شهیر و بی بدیل آقای عبدالکریم سروش، شهید استاد مطهری، شهید صدر، و امام خمینی “ره” چون خورشید های فروزانی می درخشند که نوبت به ولی نعمت دنیای شما نمی رسد. تا در اندیشه اش کنکاش نمایید.
  دین ، سخن نیست. که سخن در متون بشری بسیارو نازل ترین سطح معرفت است. دین در باورهای قلبی ، رفتا رو سلوک عملی آثار مثبت وجودی، تایید وجدان عمومی، مصلحین و ابرار است.
  دین ، اتصاف به صداقت ، امانت ، عدالت ودوستی با خلق و خروج ازخود محوری و استبداد رای و استکبار می باشد.
  به حق و انصاف ، آیا عشری از این اوصاف دروالی به زعم شما رزاقتان مشاهده می شود ؟ یا تمامی در جهت نفی این صفات می باشد ؟
  آیا حرث و نسل در اثر اندیشه های این فرد به تباهی کشیده نشده است؟
  آیا ایشان مصداق بارزآیه قران کریم در این عصر نمی باشد؟ و چیزی از آن کم دارد؟
  ” و من االناس من یعجبک قوله ، فی الحیوه الدنیا ! ( سخنان شگفت ودهان پرکن ) و یشهدالله علی ما فی قلبه و هو الد الخصام.”
  ” و اذا تولی ( و چون متولی امور شد،) سعی فی الارض و یفسد فیها ویهلک الحرث و النسل ( تباهی اقتصاد و ایجاد فحشا وفقر”
  ” والله لایحب المفسدین.” سوره مبارکه بقره آیه های 205 و204
  سخن فردی از مردم آنقدرزیبا و درست است که تو را در حیات دنیا به شگفت آورد.
  اما خداوند گواه است در دل این فرد چه می گذرد . او سرسخت ترین دشمن ” خدا ومردم” است. (.به گفتار پرواژه دشمن اوو خصومت عملی خامنه ای با منتقدانش نگاه گنید !)
  چون وتولی امر گردد ،تلاش می کند در زمین فساد کند . اقتصاد را به تباهی می کشاند و نسل را “به فساد و فحشا وناتوانی و نابودی
  و یاس ازتشکیل خانواده و طهارت فراش ونفس و اسقاط فرزند” نابود می سازد.
  “او مفسد است ” و خداوند مفسدین را دوست نمی دارد.
  آقایان ! اگراعتقاد دارید که بالاخره می باید روزی در مقابل مالک روز دین و صاحب شریعت و اوصیای طاهرش بایستید ، کاری کنید که بتوانید در چهره آنان نگاه کنید.
  شما می دانید همراهی و رضایت به ظالمین ، انسان را در سلک ظآلمین قرار می دهد .آیا بینایی خویش را ز دست داده اید و هنگامه
  ستمکاری منبعث از اندیشه و خوی خامنه ای را نمی بینید.صدای یاللمسلمین مظلومین از قعر سلول های هارونی را نمی شنوید ؟
  شما از بودجه مردم و حقوق و امکانات بسیار چشمگیرظاهرا به نام امام عصر عج بهره مند می شوید تاکشور را تشویق به شرک در ولایت معصومین کنید ؟ خوب می دانید هیچ یک از احادیث نبوی و معصومین شما را تایید نمی کند. هیچ یک از آیات قرآن نظرشما را ثائب نمی داند . هیچ یک از فصول کتاب حجت کافی ، مطابقت مصداقی با قیاسات شما ندارد.
  و اما آنچه بیش از همه موجب اعجاب می باشد، مهارت شما درمطابقت شگفت طاغوت با معصوم است .
  شگفتا ! این هنر را از کدام مکتب و در چه کلاسی آموخته و در اآن استاد گشته اید.! یا علی !

 3. گلمکانی گفت:

  اندیشه های رهبری ها ها ها خندیدیم . عجب اندیشه هائی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. گلمکانی گفت:

  جهلیات گفتن خا منه ای نزد اهل خرد و با سواد ارزشی ندارد و کار کردش را هم از دست داده است

 5. محق گفت:

  وی بدون اشاره به نقش روحانیت در ایجاد شرایط فعلی جامعه گفت: در ایران اسلامی به اندیشه گذر از مرجعیت دامن زده شد و این اندیشه اکنون در حال رشد است، باید بتوانیم این اندیشه‌ها را از میان ببریم و در برابر آن پاسخ مثبتی دهیم تا جامعه بتواند در برابر آن حفظ شود.

  در گذشته تاریخ ایران همیشه مراجع محترم بودند . حتی در زمان رضا شاه و محمد رضا شاه نیز , مگر در موارد خاص و تحت تأثیر قدرت طلبی آنان , کسی حق تعرض به حریم مرجعیت نداشت , اما پس از انقلاب اسلامی , ما و شما با سیاست انحصارطلبی و با تنگ نظری , با بسیاری از مراجع آن کردیم که کردیم . همین أخیر شما پس از فوت امام با آقای منتظری چه کردید؟ با آقایان اردبیلی , صانعی , شیرازی چه کردید ؟ اکنون با امثال آقای دستغیب چه می کنید . عیب شما این است که فکر می کنید هر کس نظری غیر از نظر شما داشت باید از صحنه روزگار محو شود . شما باید بدانید که این طرز تفکر نه تنها با کتاب و سنت و عقل و اجماع مغایرت و مخالفت دارد بلکه با إقتضائات عصر جدید نیز ناسازگار است . توصیه این برادر کوچکتر آقای أختری اینست که بکوشید از این به بعد از مراجع عظام گذر نکنید و احترام آنان را پاس بدارید .