سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد آیت الله دستغیب از برخورد با دختران موسوی: نمی‌دانم اینها کی به خودشان می‌...
» تماس تلفنی و دلجویی عبدالله نوری از دختران میرحسین و رهنورد

انتقاد آیت الله دستغیب از برخورد با دختران موسوی: نمی‌دانم اینها کی به خودشان می‌آیند

چکیده :آیت الله دستغیب در تماس تلفنی با فرزند ارشد میرحسین موسوی، ضمن یاد کردن از مهندس موسوی به عنوان انسانی پاک و صادق، از ادامه آزارها و فشارها به خانواده موسوی به شدت ابراز تاسف کرد و گفت: نمی دانم اینها کی به خودشان می آیند؟ کی دست از سر مردم بر می دارند؟ چرا تا این حد ظلم می کنند!...


در پی حمله ماموران امنیتی به منازل فرزندان موسوی و کروبی و بازداشت چند ساعته زهرا و نرگس موسوی و حسین کروبی، آیت الله سید علی محمد دستغیب در تماس تلفنی با کوکب موسوی، فرزند ارشد میرحسین و رهنورد، ضمن احوالپرسی از دختران موسوی به دلجویی از آنها پرداخت.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید مقیم شیراز پس از آنکه در این تماس تلفنی از جزئیات برخوردهای ماموران به خصوص رفتار خشن آنها با نرگس موسوی و فرزند 4 ساله او و ادامه آزارها و فشارها به خانواده میرحسین مطلع شد، ضمن ابراز تاسف شدید گفت: نمی دانم اینها کی به خودشان می آیند؟ کی دست از سر مردم بر می دارند؟ چرا تا این حد ظلم می کنند!

ایشان همچنین در این تماس تلفنی، جویای وضعیت و حال مهندس موسوی و دکتر رهنورد شد و از مهندس موسوی به عنوان انسانی پاک و صادق نام برد و همچنین صداقت و شجاعت آقای کروبی دیگر یار محصور جنبش سبز را نیز ستود و برای آزادی ایشان و سایر زندانیان سیاسی دعا کرد.

آیت الله دستغیب سپس با یاد کردن از شهدای جنبش سبز و بیان اینکه “ریخته شدن خون انسان ها هرگز قابل جبران نیست”، ابراز امیدواری کرد که حاکمیت با دلجویی از خانواده های آسیب دیده و عذرخواهی از آنها، کمی از تالمات روحی آنها بکاهد.

فرزند ارشد موسوی و رهنورد نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن تشکر از مواضع حق طلبانه و ظلم ستیزانه آیت الله دستغیب و نیز مراجع بزرگواری چون آیت الله بیات و آیت الله صانعی، اعضای مجمع محققین و مدرسین قم و فرزند آیت الله منتظری؛ ابراز امیدواری کرد که سایر روحانیون و مراجع نیز چنان که شایسته مرام و وظیفه و جایگاه مرجعیت و روحانیت است، آزاده و بازگوکننده ی حرف حق و مدافع مظلومان باشند.

همچنین به گزارش کلمه، حجت الاسلام عبدالله نوری هم در تماس تلفنی از دختران موسوی دلجویی کرد و به انتقاد از رفتارهای خشونت بار اخیر حاکمیت با آنها پرداخت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “انتقاد آیت الله دستغیب از برخورد با دختران موسوی: نمی‌دانم اینها کی به خودشان می‌آیند”

 1. گلمکانی گفت:

  با درود بر ایت الله دستغیب . این ها انقدر نان حرام خورده اند که مغزشان و رو حشان الوده است و هرگز سخن حق را نمی شنود تا نابود شوند این در قران هم هست که نابکاران کر می شوند و سخن درست و راست را بر نمی تابند

 2. K-srosh گفت:

  اگر چه دیر شده اما به امید روزی که مرجعیت شیعه به وظیفه خود در پیشگاه ملت و خداوند بزرگ عمل کنند
  در روز قیامت داور بی همتا خداوند است ونه هیچ حاکمی

 3. مرتضی گفت:

  خداوند ایشان را حفظ کند که لا اقل در این وانفسا حجت مسلمانی ما هستند، ایکاش سائر بزرگان و علماء هم نسبت به ظلم هایی که در این کشور به اسم دین انجام میشود حساسیت داشتند .

 4. alimohmad_d گفت:

  کلمه دستت درد نکنه.واقعا این دلجویی گویی از من هم شد.
  واقعا دست آقای دستغیب درد نکنه که در این غربت بی کسی مظلومان هنوز هست مردانی که مقابل ظالم می ایستند وبیدارند.مطمئنم بودم که ایشان سکوت نمی کنه ، تنها روحانی هست که بعد از آیت الله منتظری صریحا به دفاع از حق می پردازد.
  از این جمله که می گوید : علم توحید زمان بدست میرحسین هست .میتوان فهمید که ایشان چقدر متواضع هستن چون هیچ مرجعی حاضر به گفتن چنین جمله ای نیست واصولا خودشون رو بالاتر از این میدونن که یک غیر روحانی را به عنوان پرچم دار مبارزه با ظلم معرفی کنند ولی ایشان برخلاف دیگر روحانیون بودند وهستند.
  کلمه بازم تشکر می کنم بابت اطلاع رسانی و دفاع از حقوق مظلومانی چون ستار بهشتی وعزیزان دیگر.

 5. شیرازی گفت:

  دروود بر مرجع تقلید شیراز آیت الله دستغیب
  ایشون هر هفته بعد از سخنرانی برای سلامتی و رفع حصر میرحسین و همسرش و مهدی کروبی دعا می کنند
  خداوند حافظ و نگهدار ایشان باشد .

 6. sabzsabz گفت:

  دوستان با وجدان و با غیرت و با شرف رهبر عزیز و دربند در فرعون زمان. هان گوش کنید. صدای تازیانه های حرام خوران ظالم زمان بر پیکر گل های میر حسین عزیزمان قلب های ما را به درد آورده است. به خدا قسم سکوت ما خیانت است. حال که فرعون زمان وقاحت را به حد اعلا رسانده است و برای رسیدن به مقاصد ایران ستیزانه خود, دست بر محرم و ناموس ما برده است باید جوابی کوبنده به یاوه گویی های او بدهیم. وعده همه ما حضور در خیابان ها در انتصابات سال آینده و شعار ننگ ابدی بر دیکتاتور. دیکتاتور حیا کن مملکت و رو رها کن.
  سکوت ما خیانت است.
  سکوت ما خیانت است.
  سکوت ما بی شرفی است.
  سکوت ما نامردی است.

 7. khosrow گفت:

  علی‌ خامنه‌ای و اطرافیانش همه چیز را از جنبه حفظ قدرت می‌بینند و نه از جنبه اسلامی و نه از جنبه اخلاقی‌ و نه از جنبه حقوق بشر، و برای حفظ قدرت جنایت میکنند، فکر نکنید و منتظر نباشید که آنها به خودشان بیایند، هدف آنها چیز دیگری هست، سکوت آنها در مقابل روحانیت سنتی‌ هم فقط از روی مصلحت و حفظ قدرت است، علی‌ خامنه‌ای و اطرافیانش به روحانیت سنتی‌ نیاز دارند که همچنان حکومت کند. تا زمانیکه ساکت هستند.

 8. Salman گفت:

  سلام. من یک جوان ایرانی هستم که دیگر ظلم این جماعت را تاب نیاوردم و آواره غربت شدم ولی درد مردمم که در کشور خودشان آواره اند درد بدتری است. از سایت کلمه خواهش میکنم که از دختران موسوی عزیز بخواهند برای تمام مراجع نامه بنویسند تا حجت را برعلمایی که در کشورشان اینگونه بر مظلوم ظلم میشود تمام کنند. این تنها راهیست که مردم و خانواده مهندس دوست و دشمن را بیشتر خواهند شناخت.

 9. Worldnt گفت:

  حضرت آيت‏الله بيان نموده‏اند كه، اينها كی به خود ميايند، كی دست از سر مردم برميدارند، چرا اين حد ظلم ميكنند؟ مسلماً ايشان بهتر از هركسی ميدانندكه اينها وقتی به خود ميايندكه ما مردم هم به كرامت انساني‏مان باور داشته باشيم و اجازه ندهيم يك عده افراد فرومايه برما حاكم باشند. و ماهم در صفهای مرغ يخ زده و برنج آرسنيك دار برای پركردن شكم و ابتلای به سرطان ناشی از آن هستيم، تغييری در وضعيت بوجود نميايد مگرآن كه مراجع به وظايفشان عمل كنند ،و ماهم مثل ديگر مردمان، مثل برادران عربمان در مقابل حاكمان فرومايه وزورگويمان به ايستيم آنهاچاره‏ای جز عقب نشينی نخواهند داشت. آن وقت علی