سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احضار کوکب و نرگس، دختران موسوی به دادسرای اوین/ تهدید تلفنی داماد میرحسین توسط ما...
» ارگان ها تقصیر را به گردن یکدیگر می اندازند؛ هیچ کس مسئولیت نمی پذیرد

احضار کوکب و نرگس، دختران موسوی به دادسرای اوین/ تهدید تلفنی داماد میرحسین توسط مامور ارشد امنیتی

چکیده :ارگان های مختلف نیز در این باره از خود سلب مسئولیت می کنند و مقام های وزارت اطلاعات، سپاه، دادستانی، قوه قضاییه و نهاد ریاست جمهوری برخوردهای اخیر را به گردن یکدیگر می اندازند و هیچ یک حاضر نیستند مسئولیت آن را بپذیرند و پاسخگو باشند....


در سالروز آغاز حصر غیرقانونی زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی؛ کوکب و نرگس، دختران موسوی و رهنورد، به صورت تلفنی به دادسرای اوین احضار شدند و یک مامور ارشد امنیتی هم در تماس تلفنی به تهدید داماد مهندس موسوی پرداخت.

به گزارش خبرنگار کلمه، یک روز پس از دستگیری چند ساعته زهرا و نرگس موسوی، رئیس زندانبانان موسوی و رهنورد که ادعا می کرد از این بازداشت و برخوردها بی خبر بوده، در تماس تلفنی با داماد مهندس موسوی به تهدید وی پرداخت و هشدار داد که کلیه فعالیت های او تحت نظر دستگاه های امنیتی قرار دارد.

این مامور ارشد امنیتی همزمان به داماد میرحسین موسوی گفت که علاوه بر زهرا و نرگس، کوکب موسوی دختر بزرگ میرحسین و رهنورد هم به دادسرا احضار خواهد شد، و اتهام آنها را نیز نشر اکاذیب ذکر کرد.

غروب روز سه شنبه 24 بهمن ماه و ساعتی پس از این تماس تلفنی، افراد ناشناسی که حاضر به معرفی خود نبودند، در تماس های جداگانه با کوکب موسوی دختر بزرگ میرحسین و رهنورد و همچنین نرگس موسوی دختر کوچک آنها، این دو را به دادسرای اوین احضار کردند.

کوکب موسوی برای صبح روز پنجشنبه و نرگس موسوی برای صبح روز شنبه به دادسرا احضار شده است. به آنها گفته شده که این احضارها برای دریافت توضیحات و تکمیل پرونده انجام می شود. فرد تماس گیرنده با کوکب موسوی، تهدید کرده که احتمال بازداشت وی در دادسرا وجود دارد.

روز دوشنبه هم ماموران، نرگس و زهرا موسوی را برای چند ساعت بازداشت کرده و منازل آنها را نیز همراه با تهدید و ارعاب مورد بازرسی قرار داده بودند.

به گفته زهرا و نرگس موسوی، مهم ترین محورهای بازجویی های آنها، اطلاع رسانی درباره وضعیت پدر و مادرشان، ارتباط با سایت کلمه، انتشار بیانیه مشترک با فرزندان مهدی کروبی، صحبت از مهندسی انتخابات و انتقاد از حبس موسوی و رهنورد و غیر قانونی خواندن آن بوده است.

دختران میرحسین موسوی در حالی با تماس تلفنی احضار شده اند که بر اساس قانون، ضابطان قضایی تنها با ارائه کارت شناسایی و حکم مکتوب مقام قضایی حق دارند اقدام به احضار شهروندان کنند.

این در حالی است که ارگان اقدام کننده برای احضار دختران موسوی مشخص نیست و بین اظهارات رئیس زندانبانان، اظهارات ماموران بازداشت کننده در روز دوشنبه، مسئولان قضایی و احضارکنندگان روز سه شنبه تناقض وجود دارد.

ارگان های مختلف نیز در این باره از خود سلب مسئولیت می کنند و مقام های وزارت اطلاعات، سپاه، دادستانی، قوه قضاییه و نهاد ریاست جمهوری برخوردهای اخیر را به گردن یکدیگر می اندازند و هیچ یک حاضر نیستند مسئولیت آن را بپذیرند و پاسخگو باشند.

بدین ترتیب همانند حصر دو ساله میرحسین و رهنورد و کروبی که مشخص نیست با چه توجیه قانونی و با حکم و مسئولیت کدام مقام انجام می شود، در خصوص احضار و برخوردهای قضایی اخیر با فرزندان آنها نیز رفتاری آشکارا غیر مسئولانه به خرج داده می شود و مشخص نیست پشت دیوارهای دادسرای اوین، مسئولیت حفظ امنیت، سلامت و حیثیت آنها با کدام مقام یا نهاد است.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از دو سال قبل در حبس خانگی به سر می برند و کلیه ارتباطات آنها با مردم و حتی خانواده قطع شده است. ماموران تنها به طور نامنظم و به دلخواه خود اجازه می دهند که برخی اعضای خانواده به دیدار موسوی و رهنورد بروند.

با این حال بیش از سه ماه است که دختران میرحسین و رهنورد از هرگونه دیدار یا حتی تماس تلفنی با پدر و مادر خود محروم شده اند و مسئولان نه تنها درباره ی بی اطلاع نگه داشتن آنها پاسخگو نیستند، بلکه اطلاع رسانی آنها و فرزندان مهدی کروبی درباره ی وضعیت پدر و مادر خود نیز با حمله ماموران امنیتی و تهدید و برخوردهای خشونت بار رو به رو شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “احضار کوکب و نرگس، دختران موسوی به دادسرای اوین/ تهدید تلفنی داماد میرحسین توسط مامور ارشد امنیتی”

 1. Ali گفت:

  فرزندان میرحسین فرزندان ایران بدانید که سید علی….بدوران رسیده نجفی از شما هراسان هست که این چنین بخود میپچد ترس بخود راه ندهید فریاد بزنید این هم بیداد را گوش عالم را کر کنید سید علی و بیت او و محتبای او اگر فرصت یابند از جان میرحسین نخواهند گذشت تعلل و دل بستن به رحم سید علی توهم هست این سید دنبال خون و جمایت هست چون اب از سرش گذشته …. زور تنها زبانی هست که این سید بی بصیرت خوب می فهمد همچنان که حاجی محمود او را گیر اورده و هرروز سکه پولش میکند باید زد توی سز سید علی را همین هست باید او را افشا کرد وقتی او به سید احمد و شیخ بهرمان که ولی نعمت و بزرگ او بودند رحم نکرد به میر ما هم رحم نخواهد کرد افشا کنیم این سید و بیت جمایت پییشه او

 2. Sousan Bayani گفت:

  برای روز پنجشنبه و شنبه جهت اجتماع جلو درب دادسرا فراخوان بزنید . چقدر خاموش باشیم و خون جگر بخوریم

  • S_faghihi گفت:

   درود بر شما
   عزیزان اگر موافق باشید روز پنجشنبه و شنبه و همینطور روزهای بعد از آن میدان ارک تهران را مانند میدان تحریریه تبدیل به محل رفت و آمد و تجمعات حق طالبانه خود کنیم. خداوند یاری خواهد کرد. مردم هم در کسری از ثانیه به جنبش سبز ما خواهند پیوست.

  • مادر سبز گفت:

   بسیار عالی موافقم همه پنجشنبه جلوی دادسرا اوین

 3. Sabz گفت:

  الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم
  آزار دادن دختران مظلوم و بی گناه میرحسین و رهنورد نشانگر ضعف و زبونی احمدی نژاد و حامیان ایشان است.
  آنها واقعا نمی دانند که با جنبش سبز و رهبرانش چه باید بکنند و دچار درماندگی و استیصال شده اند. در واقع آنها هسشتند که به حصر میرحسین گرفتار شده اند. در حالیکه جنبش سبز و رهبرانش از آرامش درونی برخوردار هستند و به فردای پیروزی فکر می کنند.

 4. ناشناس گفت:

  هرچقدر که بیشتر بی خیال باشیم این سگان هارتر می شوند!

 5. Harfehesab M گفت:

  به نظر بهتر است که صرفا فرزندان میرحسین و کروبی خواستار آزادی والدینشان باشند. نه دامادها و .. بهتر است بیشتر مصاحبه کنند و حتی اگر شده زندانی هم بشوند. اینگونه زودتر به نتیجه خواهند رسید

 6. Samad گفت:

  متاسفانه آقای خامنه ای با ادامه حصر مهندس موسوی مصالح نظام را فدای مطامع شخصی خویش کرده اند. اکنون که همه از مراجع تقلید و روحانیون درباری گرفته تا سپاه و بسیج و مجلس فرمایشی و حزب موتلفه و کیهان و مصباح … همگی بر حقانیت اعتراضات مهندس موسوی بر احمدی نژاد و حامیانش واقف شده اند، نگهداری ایشان در حصر هیچ پیامی به جز کینه توزی شخصی رهبری با مهندس موسوی برای نیروهای نظام در بر ندارد. برسد به دستگیری دختران ایشان که بزودی افتضاحی بسیار بزرگ برای نظام به بار خواهد آورد…

 7. abolghasem گفت:

  مهم نیست این طرف دیوار باشی یا آن طرف ، مهم اینست که هر دو طرف محصوریم ، چه بسا آن طرف شرافت مندانه تر محصوریم ،

  گـاهـی تـاوان شـیـر بـودن قـفـس اسـتـــــ . . .

  امـا شـغـالـان هـمـچـنـان در شـهـر آزادنـد . . .

 8. یکی از پسران میرحسین گفت:

  الان چیکار کنیم دست روی دست بذاریم این بنده خدا ها رو مثل بقیه دوستان بدون دلیل بازداشت و زندانی کنند ؟
  بی تفاون باشیم و هی کامنت بذاریم ؟ که چی ؟
  یه حرکت اعتراضی باید بکنیم تا حساب کار دست حاکمیت ظالم بیاد

 9. کامران گفت:

  ستمگران از ترس فرجام کار خویش دست به آزار دیگران می زنند. جنبش سبز جنبش بخشش است نه انتقام.

 10. ایــــــمان گفت:

  ریشه تمام این برخوردها سکوت و بی تفاوتی ماست باید کاری کرد .

 11. Javid گفت:

  مجتبی و طائب به همراه ولیشون…

 12. Soheil گفت:

  شرمنده میر بزرگوارم ایکاش یکنفر مانند او بیرون از حبس وجود داشت دریغا که آنچه یافت مینشود آنم آرزوست.

 13. schahi1 گفت:

  جنبش سبز مرده است!!!!!!!!!!!!هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها……………..!!!!!!!!!!! دستگیری خبرنگاران، فعالهای سیاسی و مدنی ووووووووو………………. جنبش سبزمرده است!!!!!!!هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاه….. درود بر دختران موسوی و رهنورد دختران ایران زمین و همه مبارزان راه آزادی برای ایران. مرگ برستمگر!!

 14. حسن مشهد گفت:

  بسم الله القاصم الجبارین
  قال الله تعالی فی کتابه المجید و قوله الحق: “قل إنما أعظكم بواحدة أن تقوموا لله مثنى وفرادى ثم تتفكروا ما بصاحبكم من جنة إن هو إلا نذير لكم بين يدي عذاب شديد .”

  مرحوم محقق حلی در باره محارب چنین می فرماید: کل من جرد السیف لاخافه الناس فی بر او بحر فی لیل او فی نهار… (هرکس که برای ترساندن مردم شمشیر بکشد چه در دریا باشد و یا در خشکی درشب باشد و یا در روز … محارب است.
  این حکم خداست که توسط فقها به نقل از ائمه اطهار نقل گردیده است و جالب آنکه به هیچ وجه هم مستثنا نگردیده استکه کسیکه اعمال زور مسلحانه نماید برای ترساندن مردم یک فرد غیر حکومتی باشد و یا اینکه مامور حکومت و در طرف مقابل هم نیامده که طرف اعمال زور مسلحانه مومنین باشند یا حتی مسلمین بلکه بطور عموم مردم ذکر شده که ممکن است مومن,مسلم ,اهل کتاب و… هم در بین آنان باشد؛همین که فردی(حکومتی یا غیر حکومتی) با اعمال زور و به ضرب اسلحه (نظیر نشان دادن اسلحه به مرحوم ستار بهشتی و خانواده اش به عنوان حکم بازداشت) افراد عادی جامعه را بترساند حکم محارب با خدا در مورد او صادق خواهد بود.
  حال اینکه اگر به زور به خانه و کاشانه یک زن بی پناه بریزند و خانه او را بهم ریخته حریم خصوصی اش را زیر پا بگذارند بچه اش را با تهدید او بترسانند و یا اینکه دست او را نیز بپیچانند و او را به گوشه ای پرتاب نموده عکس های خانواده ای و محارم اش را بازبینی کرده در پاسخ به اعتراضش مسخره اش کنند آیا جای شکی در محارب بودن چنین افرادی باقی می ماند.
  شخص سید علی خامنه ای استکه مسبب تمام مصائب سالیان اخیر بوده و با تظاهر به بی اطلاعی در گوشه ای مینشیند و سعی در فریب عامه مردم مینماید.
  {البته تمام کسانی که ماجراهای کوی دانشگاه در سال 78 (و آن سخنرانی مسخره در 21 تیر ماه و تظاهر به طرفداری اش از دانشجویان در آن سخنرانی و صد البته هجوم های بعدی به دانشگاه و دانشجویان پس از تجدید بنیه او و سوار شدن بر جامعه -بعد از تظاهرات 23 تیر که قبل از برگزاری عنوان میشد در حمایت از دانشگاه و دانشچویان است و بعد از برگزاری جار زده شد بیعت با او بوده- و گذشتن خطر از سرش را بخاطر دارند که نهایتا یکسال بعد و در 19 تیر منجر به حکم مسخره کوی دانشگاه شد.
  همچنین همه بخاطر دارند ماجرای دیدار دستپاچه او را با مهندس موسوی و درخواست کنترل هواداران از سوی او را و همچنین خطبه خون او را پس از آمادگی برای سرکوب عمومی و نهایتا تظاهرات مسخره 9 دی را که در ابتدا بیان میشد برای حمایت از امام جسین است ولی بلافاصله بعد از آن اعلام شد که در بیعت با او بوده و سوار شدن مجدد او بر موج را}
  سید علی خامنه ای یک جانی کینه توز استکه دستش به خون بسیاری آلوده است از نویسندگان و شاعرانی که به آنها رشک میورزید تا سرداران سپاه و ارتشی که از صلابت و استقلالشان رنج میبرد تا سیاسیون مستقلی که مجیز گویی اش ننموده منافع ملی را به حقوق آخر ماه ترجیح میدادند؛ او در تمام مدت مسئولیتش از هر شخص مستقل و مستعدی که بهتر از خود میدید کینه به دل گرفته و به انتظار مینشیند و در زمان مقتضی ابتدا سعی در بی آبرویی فرد نموده و نهایتا در یکی از فرصت های بدست آمده او را میکشد.
  یمیر حسین موسوی فردی خوشفکر ,مومن,امین,راد,مستعد,شجاع و متعهد,مردم دار,مکرم ,دارای خانواده ای متمول و خوشنام,دارای همسری دانشمند و… بود که همیشه همین ویژگیهایش خار چشم حسود و بخیل سیدعلی خامنه ای بود{ که چنین ویژگیهایی را در شخص خود و زندگی خودش نمیافت} و علاوه بر این سلامت نفس و پاکدستی مثال زدنی میر حسین و عدم تعرضش به بیت المال مسلمین در دوره نخست وزیری و ایستادن در مقابل هواهای مادی و نفسانی سید علی خامنه ای و دارو دسته اش در جناح راست تبدیل به کینه ای عمیق در قلب او شد که تا به همین امروز بر جای مانده است {وقتی او در سخنرانی ها به دهه 60 میرسد چنان با ناراحتی از “چپ دهه 60” یاد میکند که هر فرد بیخبری هم مطلب دستگیرش میشود} ؛انتخابات سال 88 و شرکت موسوی در آن را خامنه ای پذیرفت برای آنکه موسوی را در انتخابات از پیش مهندسی شده بازنده میدان نموده و بشکند بلکه زخمهای کهنه قلبش اندکی التیام یابد که البته با اقبال مردم به موسوی زخمهای دیگری بر داغهای پیشین افزوده گردید و به کینه و حسد او بیش از پیش افزود. در چنین شرایطی فکر این موضوع که سید علی خامنه ای از خر شیطان پیاده شود نیز مضحک است او کمر به قتل موسوی و خانواده اش و همه غیور مردانی که مستقل بوده مجیز گو نباشند بسته است و فقط منتظر موقعیتی برای عملی کردن نقشه شوم اش میباشد که امیدوارم خدا امانش ندهد.
  حال که علمای اسلام در تهدید و تحدید بوده و از اظهار نظر بهر دلیلی باز داشته شده و یا خود داری میکنند هر فرد مسلمانی خود وظیفه دارد تکلیف شرعی اش را دریافته به تنهایی و یا در جمع های ولو دو نفری به آن عمل نماید.
  مطابق به حدیثی که در ابتدا نقل گردید؛سید علی خامنه ای و تمام جانیانی که در خدمت او به سرکوب و کشتن مردم میپردازند محارب اند و خونشان مباح است و مقاتله با آنان در حکم جهاد فی سبیل الله است ,چنانچه با آنان مسامحه گردد جری شده بر وسعت جنایات و تبهکاری هایشان خواهند افزود چنانچه شاهد هستیم در حال حاضر علنا و رسما دامنه برخورد آنها به خانواده ها و دختران افراد و در راس آنها دختران مهندس موسوی رسیده است.مردم ایران,علمای اسلام,عقلای قوم دست بردارید از تقیه و مسامحه با محاربین؛دست بردارید از عافیت طلبی و چسبیدن کلاه خود و فکر نکردن به بقیه جنایات این قوم حد یقف ندارد نوبت شما هم خواهد رسید؛سال 88 پیش از انتخابات که فعالیت میکردیم یک عده ای به ما میخندیدند{ با این مضمون که ای آقا یکی دیگه میخواد رئیس جمهور بشه و منافع اش رو ببره شما چرا خودتون رو به دردسر میاندازید و نان ما و شما که فرقی نخواهد کرد} بعد از انتخابات و در هنگام فجایع بعد از انتخابات {عده ای میگفتند ای آقا! دو نفر دارن سر نعل کردن یک خر مرده تو سر هم میزنن چی به شما میدن نونتون رو بخورین صداتون هم در نیاد} همین افراد امروز میبینن که این دولت با این حد از فساد چه بلایی سر نان و جانشان آورده.
  مردم یک روزی وقتی حسین ابن علی(ع) از مدینه میخواست برای حج و جهاد خارج شود عده ای که خود را عقلای قوم میدانستند شروع کردند به نصیحت کردن و گفتن این موضوع که طرف شما یزید است و هیچی حالیش نیست و جنگ و کشتار بیخود راه میافتد و ممکن است شما و ما کشته شویم و به همین خاطر اقدام امام حسین(ع) را صحیح ندانسته برای حفظ عافیت در مدینه ماندند و عده دیگری هم در کوفه از ترس ابن مرجانه و قساوتش و لشکر خیالی شام با امام همراهی نکردند و زندگی و کلاه خود را چسبیدند تا باد نبرد و گروهی هم برای اینکه پرونده شان تمیز باشد به سپاه عمر سعد پیوستند نهایت اینکه حسین تنها و مظلوم کشته شد ولی به فاصله ای اندک در مدینه ماجرای حره اتفاق افتاد که سپاه یزید شهر را تصرف کرد مردان بسیاری را کشت و سه روز نوامیس اهل مدینه به سپاهیان شام بخشیده شد و با فاصله ای کمی بیشتر حجاج ابن یوسف در کوفه امیر شد و قساوت را تا بدانجا رسانید که با شنیدن صدای پیرمردی که در چشت دارالاماره در میانه روز حین راه رفتن ذکر میگفت دستور قتل اش را صادر نمود؛ و این بود عاقبت اونهایی که از سر رخوت و عافیت طلبی با حسین(ع) خون ندادند ولیکن جان و مال و ناموسشان توسط یزیدیان به یغما رفت{خسروا الدنیا و الاخره}
  چنایات علی خامنه ای و دارو دسته اش حد یقف ندارد و به زودی سراع همه خواهند رفت و نکبت و خواری را به همگان تحمیل خواهند کرد و تنها چاره مقابله عملی با این جنایات است. برای مقابله با آنها هر کسی به سهم خود موظف است اقدام نماید چنانچه از مامورین سرکوب و عمله ظلم کسی را میشناسید موظفید به در گیری با او؛بصورت ناشناس این افراد را به سختی مضروب نمایید و به آنها یادآوری کنید که این ثمره همراهیشان با ظلم در سرکوب ملت مظلوم است و چنانچه این رویه ها ادامه یابد آنها نیز باید هزینه هایش را با جان خود بپردازند؛این تنها راهیست که میتوان سید علی خامنه ای و دارو دسته جانیش را سر جایشان نشاند؛ سابقه این فرد و اطرافیانش نشان میدهد که او فقط زبان زور را درک میکند پس برای دنیای خود هم که شده او را سر جایش باید بنشانیم.یادتان باشد اگر امروز با حسین خون ندهید فردا یزید به جان و مال و ناموس شما تعدی خواهد کرد.