سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عدم پرداخت مطالبات كارگران قارچ سینا دو سال بعد از ورشكستگی...

عدم پرداخت مطالبات كارگران قارچ سینا دو سال بعد از ورشكستگی

چکیده :۶۷ کارگر بیکار شده «قارچ سینا» بعد از گذشت دو سال از ورشکستگی این واحد تولیدی هنوز نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند....


۶۷ کارگر بیکار شده «قارچ سینا» بعد از گذشت دو سال از ورشکستگی این واحد تولیدی هنوز نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند.

چنگیز اصلانی، دبیر خانه کارگر همدان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در این باره افزود: این کارگران پس از گذشت دو سال از بیکاری به نحوه عملکرد هیئت تسویه حساب با کارگران معترض بوده و معتقدند که فعالیت این هیئت به کندی صورت می‌گیرد که با پیگیری خانه کارگر و انجام جلسات متعدد با حضور نمایندگان کارگران و مدیر تسویه، روند دریافت مطالبات کارگران آغاز شده است.

او با یادآوری اینکه جمعی از کارگران واحد تولیدی قارچ سینا، چندی پیش (هشتم بهمن ماه) با حضور در خانه کارگر همدان خواستار پی گیری پرداخت نشدن بخشی از حقوق و سایر مطالبات خود شده بودند، ادامه داد: تعداد زیادی از این کارگران که شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت زیان آور را دارند، به سبب فواصل بیمه‌ای امکان بازنشستگی ندارند که این مشکل نیز در حال پی گیری است و طی جلسه‌ای که با مدیر کل تامین اجتماعی استان خواهیم داشت امیدواریم این مشکل نیز با مساعدت مسئولان این سازمان مرتفع شود.

این فعال كارگری سوابق کار ۶۵ کارگر قارچ سینا را از ۱۵ تا ۲۴ سال عنوان کرد و افزود: تامین‌‏اجتماعی نیز به دلیل واریز نشدن حق بیمه‌‏‌ها، از بازنشسته شدن کارگران با قانون مشاغل سخت وزیان آور خود داری کرده و این موضوع به مشکل اساسی برای کارگران تبدیل شده است.

اصلانی در این زمینه ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی موظف است علاوه بر سهم کارگر که در گذشته به حساب سازمان واریز شده، کارفرما را نیز مکلف به پرداخت سهم خود در مورد بازنشستگی کارگران کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.