سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت 9 ساعته حسین کروبی، همراه با تفتیش منزل و توقیف وسایل...
» فرزند مهدی کروبی نیز همزمان با فرزندان موسوی بازداشت شده است

بازداشت 9 ساعته حسین کروبی، همراه با تفتیش منزل و توقیف وسایل

چکیده :همزمان با بازداشت دو فرزند میرحسین موسوی در صبح امروز، حسین کروبی فرزند ارشد مهدی کروبی نیز برای مدت 9 ساعت بازداشت شده است. منزل وی ساعت 8 صبح امروز دوشنبه 23 بهمن ماه مورد هجوم ماموران امنیتی قرار گرفته و او تا ساعت 5 بعدازظهر امروز در بازداشت بوده است. ماموران امنیتی اقدام به تفتیش و بازرسی منزل حسین کروبی نموده و ضمن بازداشت وی، بخش زیادی از وسایل شخصی خانواده او را نیز با خود برده اند....


همزمان با بازداشت دو فرزند میرحسین موسوی در صبح امروز، حسین کروبی فرزند ارشد مهدی کروبی نیز بازداشت شده است.

سحام نیوز، سایت متعلق به حزب اعتماد ملی که اخبار مهدی کروبی را منعکس می کند، دقایقی پیش این خبر را منتشر کرد. این وب سایت خبر داده که منزل حسین کروبی ساعت 8 صبح امروز دوشنبه 23 بهمن ماه مورد هجوم ماموران امنیتی قرار گرفته و او تا ساعت 5 بعدازظهر امروز در بازداشت بوده است.

بر اساس این گزارش، در این بازداشت 9 ساعته، که در آستانه روز ۲۵ بهمن و دومین سالگرد حبس خانگی رهبران جنبش سبز صورت گرفته است؛ ماموران امنیتی اقدام به تفتیش و بازرسی منزل فرزند ارشد مهدی کروبی نموده و ضمن بازداشت وی، بخش زیادی از وسایل شخصی خانواده او را نیز با خود برده اند.

سحام گزارش داده که این اقدام با حضور نماینده دادستان انجام شده است، ۷ مامور امنیتی در آن حضور داشته اند که تمامی وسایل شخصی از جمله لپ تاپ و تلفن همراه و نیز اسناد و مدارک شناسایی و کارت های بانکی خانواده حسین کروبی را ضبط نموده و با خود برده اند. این توقیف حتی شامل رایانه های شخصی دو نوه ی آقای کروبی نیز شده است.

محمدحسین کروبی نیز پس از این بازرسی توسط ماموران بازداشت و برای بازجویی به دادسرای اوین منتقل شده که در نهایت پس از 9 ساعته، در ساعت 5 بعدازظهر آزاد شده است.

صبح امروز زهرا و نرگس موسوی؛ دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز بازداشت شده بودند که ساعتی پیش خبر آزادی آنها در کلمه منتشر شد.

این گزارش حاکی است موضوع بازجویی، نامه مشترک منتشر شده توسط فرزندان مهدی کروبی و میرحسین موسوی بوده است.

یک ماه قبل فرزندان موسوی و کروبی در نامه مشترکی خواستار آزادی و رفتار قانونی با والدین خود شده بودند. در بخشی از آن نامه آمده بود: آنها از حقوق زندانیان عادی، بویژه حق ارتباط و ملاقات منظم و مستمر و قاعده مند با اعضای خانواده خود و دسترسی آزاد به وسایل ارتباطی و خبری و … محروم بوده اند. در مواردی برای مدت طولانی ملاقات حضوری یا حتی تلفنی با اعضای خانواده کاملا قطع گردیده است و دو خانواده در بی اطلاعی مطلق نسبت به مکان وچگونگی زندگی و حتی حیات و سلامت آنان قرار گرفته اند. زمان، مکان و نحوه تماس ها یا ملاقات ها و اینکه کدام یک از اعضای خانواده حق ملاقات دارد و یا از این حق محروم می باشد، صرفا در ید اراده مطلق زندانبانان می باشد. علاوه بر غیرقانونی، غیرانسانی و بی دلیل بودن این زندان، شکل آن نیز چنان نامعمول است که هرگونه ارتباط آنها را با فضای بیرون به طور مطلق قطع نموده است .در عین حال خانواده ها از حق دریافت اطلاع صحیح و کامل محروم و از هرگونه اطلاع رسانی عمومی درباره وضعیت آنان به شدت منع گردیده و حتی برخی از اعضای خانواده به جهت اطلاع رسانی مورد تهدید و تنبیه و فشار ناموجه و غیر قانونی قرار گرفته اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “بازداشت 9 ساعته حسین کروبی، همراه با تفتیش منزل و توقیف وسایل”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  این عملیات از ترس این است که مردم به خیابان بیایند!

  ما به موقعش به خیابان میآییم!

  و این پیشگیریهای احمقانه را بهتر است کنار بگذارید!

 2. Saeed گفت:

  گیرم که دستگیر میکنید ………..گیرم که حبس میکنید…………….گیرم که میترسانید …………با من و ما که هنوز میر حسینی هستیم چه میکنید
  درود به میر حسین و رهنورد ……زنده باد کروبی

 3. Ghambarali گفت:

  خدایا ریشه این استبداد فرعونی را هر چه زودتر بکن. خدایا این ستمگران را هر روز رسوا تر و رسواتر فرما همانطور که هر روز رسواتر می شوند.

 4. Naser گفت:

  جنبش سبز تا آزادی همه زندانیان سیاسی و رسیدن به پیروزی نهایی به مبارزات حق طلبانه خود ادامه خواهد داد.
  به یاری خداوند در یک قدمی پیروزی هستیم.
  صبح آزادی نزدیک است. بسیار نزدیک.

 5. Samad گفت:

  عدالتی از این بیشتر در نقطه ای از جهان سراغ دارید؟
  کاندیداهای معترض به کودتا در زندان خانگی هستند، همسرانشان در حبس یا تحت فشار، فرزندانشان تحت اذیت و آزار، یارانشان در بند و مردمانشان اسیر استبداد، بیکاری، فقر، فحشا، فساد و…
  و اما در جبهه اقلیت حاکم دزدان اموال مردم (امثال جهرمی ها) آزاد اند، قاتلین فرزندان مردم چون سعید مرتضوی، حسن میر کاظمی، با شرکای میلیاردر نوکیسه ای مثل بابک زنجانی آزاد و سرگرم دزدی های کلان چندصد میلیاردی هستن. (سری به سایت بازتاب بزنید تا از دزدی های باند مرتضوی با خبر شوید)
  این ها نشایه های حکومت عدلی هستند که آقای خامنه ای ادعا می کند برپا کرد ه است.
  در چنین حکومتی خوش بخت و خوش نام همانا موسوی ها، کروبی ها و همه زندانیان سیاسی و فعالین جنبش در سطح جامعه هستند. ننگ چنین شرایطی بر پیشانی حاکمان و اعوان و انصار فاسدشان ابدی خواهد شد.

  • یار سید علی گفت:

   این تازه قطره ای از عدل آقای خامنه ای است. اگر بخواهد با تمام عدلش رفتار کند باید اول این مفسدین رو اعدام می کرد و بعدشم شما دیوانه های غرب پرست ………… ننگ باد اسم ایرانی و مسلمان بر روی شما اجنوی ها………………

 6. ebad گفت:

  خدا این دین فروشان که بی دینی واسلام گریزی را در جامه رواج دادند هدایت کنه و…. شیخ بزرگوار وخانواده مظلوم وبزرگوارش را ازار میدهند و از خدا هم نمی ترسند . متاسفم که از ارمانهای انقلاب دور شدید وبه نوعی به اسلام وانقلاب وشهدا پشت کردید .ننگتان باد…