سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران: اتهامات وارده به روزنامه نگاران بازداشت شده، ارزش ...

رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران: اتهامات وارده به روزنامه نگاران بازداشت شده، ارزش حقوقی و عقلانی ندارد / هدف ساکت کردن روزنامه نگاران است

چکیده :به رغم داستانسرای هايی وزارت اطلاعات در بيانيه اش و که در در سخنان ديگرانی که در اين مورد اظهار نظر کرده اند، هيچ دليل مستندی برای اين حرف ها ارائه نشده است و به نظر می رسد که اينها ، تنها هدفشان برخورد با روزنامه نگاران است. و اينکه به هر نحوی که شده است روزنامه نگاران را ساکت...


کلمه – گروه خبر: رئيس انجمن صنفی روزنامه نگاران ايران گفت: «اتهاماتی که به روزنامه نگاران بازداشت شده وارد آمده است، پايه و اساسی ندارد و فاقد هر گونه ارزش حقوقی و عقلانی است.»

 علی مزورعی در مصاحبه با رادیو فردا افزود: «به لحاظ حقوقی و قضايی اين اتهامات وارد نيست. يعنی به لحاظ قانونی اينها حق ندارند چنين حرف هايی بزنند. ولی به هر حال کاری کرده اند و همه هم می خواهند اين کار را توجيه کنند و حرف های يکسانی می زنند و می خواهند به يک نحوی اين کار غير قانونی انجام شده را توجيه کنند و اين حرف ها را می زنند که هيچ پايه و اساسی ندارد.»

وی ادامه داد: «تا امروز هم به رغم داستانسرای هايی وزارت اطلاعات در بيانيه اش و که در در سخنان ديگرانی که در اين مورد اظهار نظر کرده اند، هيچ دليل مستندی برای اين حرف ها ارائه نشده است و به نظر می رسد که اينها ، تنها هدفشان برخورد با روزنامه نگاران است. و اينکه به هر نحوی که شده است روزنامه نگاران را ساکت کنند.»

مزروعی درباره سخنان فرمانده نیروی انتظامی که «منتشر کردن هر واقعيتی» را غير ضروری دانسته و انتشار يکسری از واقعيت‌ها را باعث بروز موجی کاذب در جامعه دانسته بود، با اشاره به اينکه چنين اظهارنظرهايی در چارچوب وظايف فرمانده نيروی انتظامی نيست، افزود:«اين نوع نگاهی که به مسائل دارند اين گونه است که فکر می کنند گزارش واقعيت هاست که مشکل آفرين می شود. اما اين در حالی است که کار روزنامه نگاران گزارش واقعيت هاست.»

به گفته رئيس انجمن صنفی روزنامه نگاران ايران، نوع نگاه مقام های جمهوری اسلامی ايران به مسائل کشور، امنيتی – پليسی است و طبعا با اين نوع نگاه جامعه را نمی شود اداره کرد.

 مزروعی تصریح کرد: «فکر می کنم اين چيزهايی که اسمش را سياه نمايی می گذارند و اين ايراد که چرا روزنامه نگاران واقعيت ها را گزارش می کنند، يک نوع ترس و واهمه ای است که اينها از جامعه دارند، چرا که جامعه ای که واقعيت را بداند ، ممکن است عکس العمل نشان دهد.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران: اتهامات وارده به روزنامه نگاران بازداشت شده، ارزش حقوقی و عقلانی ندارد / هدف ساکت کردن روزنامه نگاران است”

  1. Asad گفت:

    این کودتاچیان براندازی که روزنامه نگاران را دستگیر می کنند سعی در ترویج شایعه دارند. وقتی روزنامه بسته بشه مسلما بازار شایعه داغ می شه و مسئولیت شایعه پراکنی هم با همین کودتاچی هاست. اینها با بستن مجاری قانونی سعی در بازکردن مجاری دروغین خبر دارند که ضررش مسلما به ملت برخواهد گشت. باید با مغز تهی این مافیا فکر کنی تا علت کارهاشون رو پیدا کنی. اینها به قانون اعتقاد و التزام ندارند و فقط به دنبال صید ماهی برای خودشان از آب گل لود هستند.

  2. khosrow گفت:

    بازداشت روزنامه نگاران بی‌ گناه بیشتر به خاطر اینست که خامنه‌ای می‌خواهد به احمدی نژاد حق سکوت بدهد، چون احمدی نژاد اختلافات میان قوا را تقصیر رساناها می‌‌اندازد.