سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بر خلاف ادعای دولت؛ وعده های تخصیص ارز دارو تحقق نیافت...

بر خلاف ادعای دولت؛ وعده های تخصیص ارز دارو تحقق نیافت

چکیده :هم‌اکنون حوزه سلامت به ‌ویژه بخش دارو با مشکلات بسیاری مواجه است، به طور حتم کمبود اعتبار و به تبع آن کمبود دارو بیش از همه به بیماران آسیب می‌زند، از این رو باید برای حل این مشکل اقدام عاجلی انجام...


کلمه- گروه اجتماعی: مشکلات تامین ارز در حوزه بهداشت و درمان هم چنان پابرجاست و دولت با وجود وعده های شعاری هنوز در مسیر سلامت تحت مخاطره شهروندان اقدامی به عمل نیاورده است.

به گزارش کلمه، انتقادات به تامین ارز حوزه سلامت و به ویژه بخش دارو که در ماه های گذشته با انتقادات فراوانی همراه بود، با برکناری وزیر بهداشت و درمان از سوی احمدی نژاد تا حدودی فروکش کرد و زمزمه تخصیص ارز این حوزه مطرح شد، با این حال رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از کمبود اعتبارات به عنوان یکی از مشکلات بزرگ حوزه سلامت نام برده و گفته است: متاسفانه هنوز وعده های دولت برای تامین اعتبارات ارز دارویی محقق نشده است.

حسینعلی شهریاری با یادآوری موضوعات مطرح شده مبنی‌ بر سخت بودن وضعیت حوزه سلامت در سال آینده، گفت: به طور حتم آینده حوزه سلامت به میزان بودجه این حوزه در سال 92 بستگی دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کمبود اعتبارات به یکی از مشکلات بزرگ حوزه سلامت تبدیل شده است، به مهر افزود: تاکنون دولت وعده‌هایی را درباره اختصاص ارز دارویی داده اما متأسفانه هنوز این اعتبارات تأمین نشده است.

با این وجود سرپرست وزارت بهداشت درباره تأمین ارز برای واردات دارو مدعی شده که  سیاست وزارت بهداشت، تأمین دارو با ارز چند نرخی نیست بلکه همچنان دارو را به صورت متمرکز و با ارز مرجع وارد و میان مصرف کنندگان توزیع می کنیم.

به گفته طریقت منفرد تجهیزات پزشکی هم اکنون با ارز مرجع وارد می شود اما ممکن است ارز اختصاصی به واردات تجهیزات پزشکی در آینده تغییر کند.

 شهریاری اما با تأکید بر اینکه هم‌اکنون حوزه سلامت به ‌ویژه بخش دارو با مشکلات بسیاری مواجه است، تصریح کرد: به طور حتم کمبود اعتبار و به تبع آن کمبود دارو بیش از همه به بیماران آسیب می‌زند، از این رو باید برای حل این مشکل اقدام عاجلی انجام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری هماهنگیهای انجام شده با مسئولان دولتی برای بهبود اعتبارات حوزه سلامت در بودجه سال 92، گفت: هم‌اکنون نمی‌توان در این‌باره قضاوت کرد، از این‌رو باید منتظر بود تا ببینیم که دولت چه قدر به حوزه سلامت اهمیت می‌دهد.

 وی با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت باید در جهت کاهش مشکلات حوزه سلامت به ویژه تعدیل قیمت دارو گام بردارد، افزود:‌ کاهش مشکلات نظام سلامت تنها با برنامه‌ریزی  و مدیریت صحیح محقق می‌شود.

 رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام اینکه بودجه حوزه سلامت در سال 92 باید به سمت واقعی شدن حرکت کند، یادآور شد: با توجه به مشکلات کنونی حوزه سلامت، اختصاص اعتبارات مناسب می‌تواند مقداری از مشکلات این حوزه بکاهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.