سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش خانواده کشته شدگان کهریزک به بازداشت سعید مرتضوی: هیچ توقعی جز احقاق حق ندار...
» اتهام مرتضوی تنها کهریزک نیست

واکنش خانواده کشته شدگان کهریزک به بازداشت سعید مرتضوی: هیچ توقعی جز احقاق حق نداریم

چکیده :«چهار سال است همیشه حرف‌های تکراری شنیدم از دیشب که این خبر منتشر شده همه به ما تبریک می‌گویند خوشحالم که دعای خیر مردم را داریم. در طول این مدت بارها جلساتی برگزار شد اما هیچ‌وقت به نتیجه نرسید. کسی که جرمی مرتکب می‌شود باید مسوولیت‌پذیر باشد و تقاص جرایم خود را بدهد خدا را شکر می‌کنم که این روز را دیدم و امیدوارم روزی هم ایشان به جرایمش در محضر قانون درخصوص کهریزک پاسخگو باشد....


بازماندگان کشته شدگان کهریزک در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی متهم جنایت کهریزک با ابراز شادمانی از این بازداشت، اظهار امیدواری می کنند که احقاق حق شود.

پدر «امیر جوادی‌فر» از کشته‌شدگان کهریزک گفته است: از بازداشت «مرتضوی» خبر نداشتم و صبح خبر را در همین روزنامه شما خواندم و خوشحال هم شدم اما حس و حال من به درد نمی‌خورد آنچه مهم است این است که پرونده به نتیجه برسد. چهار سال است به دنبال احقاق حق خود هستیم، جلساتی قرار بود برگزار شود اما نشد و هنوز هم نتیجه مشخص نیست.

او که با شرق گفت و گو می کرد، افزود: تنها چیزی که می‌خواهم این است که از طریق قانونی بتوانم به حق خود برسم و نگذارند خون بی‌گناهی پایمال شود. قرار است هشتم اسفندماه دادگاه مرتضوی برگزار شود و امیدوارم این‌بار دادگاه برگزار شود و نتیجه را مشخص کند. چهار سال است همه از نبودن تقصیرات سخن می‌گویند و من هم می‌گویم به هر حال کسی مقصر بوده و باید به جزای خود برسد. کامرانی افزود: از شنیدن خبر بازداشت مرتضوی خوشحال شدم او به همان جایی رفت که چهارسال پیش فرزندان ما آنجا جان خود را از دست دادند امیدوارم در این مدت به اعمال خود بیندیشد و فکر کند و از مسوولان قضایی هم می‌خواهم همانطور که برای پرونده‌های دیگر وقت می‌گذارند تا به نتیجه برسد کمک کنند تا سرانجام این پرونده که به جز ما، رهبری و مردم هم منتظر به نتیجه رسیدن آن هستند مشخص شود.

پدر «محمد کامرانی» از کشته‌شدگان حوادث کهریزک درخصوص بازداشت «سعید مرتضوی» به «شرق» گفت: از زمانی که این خبر را شنیدیم با همسرم نماز شکر خواندیم. می‌دانم این بازداشت به کهریزک ربطی ندارد اما نزدیک به چهار سال است ما در این دادگاه‌ها از این راهرو به آن راهرو می‌رویم اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم اما حالا خوشحالم که احقاق حقی صورت می‌گیرد آقای مرتضوی تجربه‌ای را دارد که فرزندان ما در شرایطی به مراتب سخت‌تر داشتند که سبب شد جانشان را از دست بدهند.

او با بیان اینکه «ما هیچ توقعی جز احقاق حق نداریم» گفت: «خدا جای حق است اگر با شکایت ما ایشان به زندان نرفت جای دیگری قدرتی داشت تا ایشان را به حقش برساند.» او افزود: «چهار سال است همیشه حرف‌های تکراری شنیدم از دیشب که این خبر منتشر شده همه به ما تبریک می‌گویند خوشحالم که دعای خیر مردم را داریم. در طول این مدت بارها جلساتی برگزار شد اما هیچ‌وقت به نتیجه نرسید. کسی که جرمی مرتکب می‌شود باید مسوولیت‌پذیر باشد و تقاص جرایم خود را بدهد خدا را شکر می‌کنم که این روز را دیدم و امیدوارم روزی هم ایشان به جرایمش در محضر قانون درخصوص کهریزک پاسخگو باشد.»

در همین حال صالح نیکبخت وکیل خانواده ها به شرق گفته است: من چون وکیل شاکی هستم بر این اعتقادم آقای سعید مرتضوی و دادیار دادسرای امنیت تهران به عنوان معاونت در جرم و عدم نظارت بر بازداشتگاه تحت تعقیب قرار گیرند و برای آنان قرار مجرمیت صادر شود زیرا هر دوی آنها از وضعیت بازداشتگاه‌ کهریزک و نداشتن ظرفیت لازم برای آن تعداد بازداشتی و همچنین وضعیت خاص از لحاظ نحوه اداره این بازداشتگاه و رفتار با بازداشت‌شدگان مطلع بوده و به‌رغم صدور دستور سریع برای انتقال آنان از کهریزک به اوین، دستورات در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب 20 و 21 و 22 تیر 88 و ماندن بازداشت‌شدگان در کهریزک آنان تحت ضرب و شتم زندانبانان قرار گرفته و مطابق نظریه 13 نفر از پزشکان معتبر پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی مرگ مرحومان امیر جوادی‌فر، محسن روح‌الامینی و محمد کامرانی در اثر ضربات متعدد وارده بر نسوج آنان در طول سه روز قبل از فوت بوده است. با توجه به اینکه این کشته‌شدگان در فاصله یک تا 24 ساعت بعد از انتقال به اوین فوت کرده‌اند اگر مرتضوی به دستور شورایعالی امنیت ملی و کمیسیون عالی که در این مورد سه روز قبل از انتقال تشکیل شده بود عمل می‌کرد این مسایل واقع نمی‌شد و به همین جهت چنانچه نامبرده در فاصله ابلاغ قرار منع تعقیب به اینجانب و دیگر شاکیان در این پرونده به جهت معاونت در قتل قرار مجرمیت صادر شده باشد احتمال اینکه بازداشت شبانه او دلیل معاونت در قتل باشد دور از ذهن نیست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “واکنش خانواده کشته شدگان کهریزک به بازداشت سعید مرتضوی: هیچ توقعی جز احقاق حق نداریم”

  1. صادق گفت:

    “می‌دانم این بازداشت به کهریزک ربطی ندارد اما نزدیک به چهار سال است ما در این دادگاه‌ها از این راهرو به آن راهرو می‌رویم اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم اما حالا خوشحالم که احقاق حقی صورت می‌گیرد آقای مرتضوی تجربه‌ای را دارد که فرزندان ما در شرایطی به مراتب سخت‌تر داشتند که سبب شد جانشان را از دست بدهند.”