سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سعید مرتضوی سرانجام نیمه شب به اوین رفت/ جرم: تصرف غیرقانونی در اموال دولتی!...

سعید مرتضوی سرانجام نیمه شب به اوین رفت/ جرم: تصرف غیرقانونی در اموال دولتی!

چکیده :روز گذشته به دنبال جلسه جنجالی استیضاح سعید مرتضوی اعلام کرده بود که کسی را دعوت نکرده و اظهارات فاضل لاریجانی را تکذیب کرده بود....


بعد از دستگیری سعید مرتضوی در ساعت 11 دوشنبه شب، نیروهای دادستانی تهران، وی را ساعت 12 تحویل زندان اوین دادند.

یک مقام آگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: سعید مرتضوی شب گذشته وارد زندان اوین شده است.

وی افزود: ساعت ورود این متهم 12 شب بوده و همانند سایر متهمان تشریفات لازم برای ثبت نام متهم و ورودش به زندان انجام شده است.

در همین حال به گزارش انتخاب، قاضی پرونده دو شنبه هفته پیش با ارسال احضاریه ای، خواستار حضور مرتضوی در دادگاه می شود اما او از حضور در دادگاه امتناع ورزیده است.

از سوی دیگر خبرگزاری فارس از منابع آگاه کسب اطلاع کرد سعید مرتضوی به علت تصرف غیرقانونی در اموال دولتی در زمان تصدی ریاست سازمان تامین اجتماعی بازداشت شده است.

روز گذشته به دنبال جلسه جنجالی استیضاح سعید مرتضوی اعلام کرده بود که کسی را دعوت نکرده و اظهارات فاضل لاریجانی را تکذیب کرده بود.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به ایسنا پیرامون مسائل مطرح شده در جلسه عصر روز یکشنبه مورخ ۹۱/۱۱/۱۵ مجلس شورای اسلامی گفت: پس از مراجعه شرکتی بین‌المللی جهت خرید تعداد زیادی از شرکت‌های تامین اجتماعی و تشکیل جلسه با هیات مدیره و مسوولان سازمان و انعقاد تفاهم نامه به نقل از مدیرعامل این شرکت متوجه شدیم که فردی به نام مرتضوی (روحانی) با جعل عنوان، پسرعموی اینجانب معرفی شده و با همکاری و هماهنگی دو نفر دیگر از جمله افرادی که در مجلس از آنان نام برده شد، از مسوولان این شرکت درخواست ۳۰ میلیارد تومان وجه می‌نمایند و به آنان تاکید می‌کند چنانچه از طریق این گروه اقدام نشود، امکان معامله با سازمان تامین اجتماعی میسر نیست و خود را صاحب نفوذ در سازمان و تصمیم‌گیرنده معرفی نمودند.

این در حالی است که فاضل لاریجانی گفته بود که این قضیه کذب محض و توطئه است.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

طی روزهای گذشته وکیل الدوله ها و حامیان سعید مرتضوی تلاش داشتند با کوچک جلوه دادن جنایت کهریزک از این اقدام قاضی معزول بعنوان حرکتی برای حفظ نظام یاد کنند!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “سعید مرتضوی سرانجام نیمه شب به اوین رفت/ جرم: تصرف غیرقانونی در اموال دولتی!”

 1. Friendandlove20 گفت:

  بهرام که گور میگرفت همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت
  مسئولین زندان که شربت واجبی را فراموش نکردند

 2. Javid گفت:

  ورود حاج آقا مرتضوی رو به هتل بزرگ اوین خیر مقدم عرض نموده و اقامتی طولانی را آرزومندیم.
  از طرف بروبچ ساکن هتل

 3. Motagh_1330 گفت:

  اگر از همان موقع حصر اقایان موسوی و کهروبی و همسرانشان همین جناح احمدی و دارو دسته اش جا بجا میشدند گشور و ملت اب و هوای دیگری داشت

 4. Asa گفت:

  صاحب شمشیر خود با شمشیر به هلاکت می رسد. بیاییم ظلم نکنیم.