سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزنامه جمهوری اسلامی: اتفاقات روز یکشنبه مجلس، چنگ انداختن به چهره انقلاب بود...

روزنامه جمهوری اسلامی: اتفاقات روز یکشنبه مجلس، چنگ انداختن به چهره انقلاب بود

چکیده :وزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از اتفاقات روز یکشنبه نوشته است که این مساله چنگ انداختن به چهره انقلاب و نظام جمهوري اسلامي بود، آنهم در ايام دهه فجر كه زمان تلاش براي نزديك كردن دل‌ها و تقويت اراده‌ها به منظور همسوتر كردن نيروها با آرمان‌هاي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي است. ...


روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از اتفاقات روز یکشنبه نوشته است که این مساله چنگ انداختن به چهره انقلاب و نظام جمهوري اسلامي بود، آنهم در ايام دهه فجر كه زمان تلاش براي نزديك كردن دل‌ها و تقويت اراده‌ها به منظور همسوتر كردن نيروها با آرمان‌هاي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي است.

یادداشت نویس این روزنامه به تاکید بر لزوم اجرای قانون در همه زمینه ها افزوده است: روند قانوني و اخلاقي قطعاً به نفع مجلس و قوه مجريه است كما اينكه كشور و نظام نيز از آن سود مي‌برند. رمز اين واقعيت نيز اينست كه در چنين روندي طرفين پاي بندي خود به قانون و اخلاق را نشان مي‌دهند و طبيعي است كه هر جا به قانون عمل شود، همه سود مي‌برند حتي اگر خود قانون دچار نقص باشد. اگر يكي از طرفين به قانون ايراد داشته باشد، در آن صورت بايد از راهكاري كه آن را نيز خود قانون مشخص كرده وارد شود و براي رفع ايراد اقدام نمايد و تا ايراد برطرف نشده بايد به قانون عمل شود و همه در برابر آن تمكين كنند.

نویسنده می افزاید: آنچه در حاشيه استيضاح وزير كار در جلسه علني يكشنبه 15 بهمن رخ داد، از چارچوب قانون و اخلاق خارج بود. اينكه چه كسي اين روند خارج از چارچوب قانون و اخلاق را در اين جلسه آغاز كرد، موضوع مهمي است ولي در اين مقاله با آن كاري نداريم. آنچه اكنون درصدد گوشزد كردن آن هستيم، بهائي است كه كشور، ملت و نظام جمهوري اسلامي براي اين رويداد مي‌پردازند و اينكه چه عواملي موجب تحميل چنين هزينه سنگيني مي‌شود و البته سخني نيز با دشمنان ملت ايران.

در این یادداشت با تاکید بر وحدت آمده است: كساني كه در مناصب اجرائي و قانون‌گذاري قرار دارند، بايد بدانند كه حضور در اين مناصب، به لطف خدا، بركت فداكاري‌هاي مردم، خون شهيدان و رهبري امام براي به پيروزي رساندن انقلاب نصيبشان شده است. شكر نعمت الهي، قدرداني از ملت، پاسداري از خون شهدا و عمل به رهنمودها و وصاياي بنيانگذار نظام جمهوري اسلامي ايجاب مي‌كند وحدت در تمام مراتب حفظ شود و اعتبار و آبروي انقلاب و نظامي كه با آنهمه تحمل مشقت تأسيس شده است بر منافع و ملاحظات شخصي و گروهي ترجيح داده شود. براي انجام اين وظيفه، مديران ارشد نظام بايد در صف اول قرار داشته باشند.

این روزنامه به اشاره به توصیه های رهبری تصریح کرده است که متأسفانه همان كساني كه بايد قبل از ديگران به رهنمودهاي رهبري عمل نمايند، درست در نقطه مقابل قرار گرفته و اختلافات را علني كردند و به تنور دعواها هيزم ريختند. اولين نشانه اعتقاد به ولايت فقيه، پاي بندي عملي به رهنمودهاي ولي فقيه است و كساني كه در عمل به توصيه‌هاي رهبري عمل نمي‌كنند نمي‌توانند خود را پيرو رهبري و معتقد به ولايت فقيه بدانند. افرادي كه مديريت‌هاي ارشد را به عهده ميگيرند بايد در عمل بيش از ديگران به ولايت فقيه پاي بند باشند تا بتوانند به وظايف خود عمل كنند و اگر عكس اين باشد، كشور همواره دچار مشكلات خواهد بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “روزنامه جمهوری اسلامی: اتفاقات روز یکشنبه مجلس، چنگ انداختن به چهره انقلاب بود”

  1. کمینه گفت:

    به کلمه: لطفا” یک کلید”خیلی خیلی پسندیدم” را اضافه کنید.