سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اجبار دو درویش زندانی به اعلام بی نیازی از درمان و دارو...

اجبار دو درویش زندانی به اعلام بی نیازی از درمان و دارو

چکیده :ماموران امنیتی و مسئولان زندان عادل آباد، صالح مرادی و کسری نوری، از دراویش زندانی را مجبور به امضا نامه‌ای مبنی بر برخورداری از سلامتی کامل جسمی و عدم نیاز به هرگونه مداوا و رسیدگی کرده‌اند. به گزارش سایت مجذوبان نور، مظفری رئیس زندان عادل آباد شیراز هفته‌ گذشته با صالح مرادی و کسری نوری...


ماموران امنیتی و مسئولان زندان عادل آباد، صالح مرادی و کسری نوری، از دراویش زندانی را مجبور به امضا نامه‌ای مبنی بر برخورداری از سلامتی کامل جسمی و عدم نیاز به هرگونه مداوا و رسیدگی کرده‌اند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، مظفری رئیس زندان عادل آباد شیراز هفته‌ گذشته با صالح مرادی و کسری نوری از دراویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد شیراز، که نزدیک به ۲۰ روز است دست به اعتصاب غذا زده‌اند، دیدار و در مورد موضوع اعتصاب غذا گفت و گو کرد.

رییس زندان در این دیدار تهدید کرده است که احتمال دخالت ماموران اطلاعات در روزهای آینده برای برخورد با این زندانیان وجود دارد.

پس از این دیدار، صبح دیروز نیز عده‌ای از ماموران امنیتی و مسئولان زندان، این دو درویش را با وجود ضعف جسمی، مجبور به انگشت زدن نامه‌ای کردند که مضمون آن حاکی از سلامتی کامل جسمی آنان و عدم نیاز به مداوا و رسیدگی کامل درمانی – بهداشتی در زندان بود.

اعتصاب غذای صالح مرادی و کسری نوری از دراویش زندانی در حالی وارد بیستمین روز خود می‌شود که کاهش وزن و سرگیجه‌ی آنان شدت زیادی یافته و در انجام کاری‌های شخصی خود دچار مشکل هستند. در همین رابطه خانواده این دراویش زندانی با بیان اینکه ادامه این روند ممکن است باعث بروز صدمات جبران ناپذیری شود، اعلام کرده‌اند در صورت بروز هر اتفاقی مسئولان باید پاسخ گو باشند و اخطار داده‌اند که در صورت عدم رسیدگی و مداوای به موقع این دو درویش به ویژه صالح مرادی سکوت خود را خواهند شکست.

این دو درویش و زندانی عقیدتی در اعتراض به انتقال “وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور” به سلول‌های انفرادی بندهای امنیتی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند و خواهان برگرداندن “وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور” به بند عمومی زندان اوین هستند و همچنین از وضعیت جسمی نامناسب حمید مرادی و مصطفی دانشجو ابراز نگرانی کرده اند.

در همین راستا خانواده‌های دراویش زندانی به مجذوبان نور گفته‌اند که در صورت بروز هر گونه اتفاقی برای دراویش زندانی در شیراز و تهران، مسئولیت آن بر عهده‌ی مسئولانی که دستور انتقال آنها را به ۲۰۹ و ۲۴۰ صادر کرده‌اند.

این دراویش گنابادی ماههاست که در زندان عادل آباد شیراز محبوس هستند و هنوز حکم قطعی دریافت نکرده‌اند. گفتنی است که این دو درویش به اتهام‌های تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در گروه مجذوبان و همچنین مصاحبه با رسانه‌های بیگانه،اقدام علیه نظام، در زندان عادل آباد شیراز زندانی‌اند و پرونده آنها در دادگاه انقلاب شیراز پس از گذشت ۱۶ ماه همچنان در حال رسیدگی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.