سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاجزاده: نگرانی اقتدارگراها از تکرار اعتراضات خیابانی، نشانه بی اثر بودن حبس ها و ...
» متأسفم که هنوز فکر می کنند با اعتراف گیری می توان جامعه را اقناع کرد

تاجزاده: نگرانی اقتدارگراها از تکرار اعتراضات خیابانی، نشانه بی اثر بودن حبس ها و حصرها

چکیده :از اطلاعیه وزارت اطلاعات معلوم شد که هیچ چیز جدی پشت پرده این بازداشت های فله ای نیست و فقط قصد ارعاب و وحشت دارند... این حبس ها و حصرهای غیرقانونی مشکلی را از مشکلات اقتدارگراها حل نکرده چون هنوز انتظار دارند که مردم به خیابان بریزند و دست به اعتراض بزنند و این ها هم می خواهند هم چنان به شکل غیرقانونی و خشن مردم قلع و قمع کنند....


مصطفی تاجزاده در پیامی از زندان اوین نسبت به بازداشت فله ای روزنامه نگاران واکنش نشان داد. این زندانی سیاسی با محکوم نمودن بازداشت فله ای روزنامه نگاران دلیل این اقدام را ایجاد فضای رعب و وحشت و در راستای استراتژی النصر بالرعب اقتدارگرایان خوانده است.

عضو ارشد جبهه مشارکت در ادامه آورده است:” من به همه عزیزان روزنامه نگار و فعالان مدنی عرض می کنم که داستان اوین، داستان مسجد مهمان کش مولاناست! اگر از آن بترسیم، سقفش بر سرمان خراب می شود و از بین می رویم و اگر ترس را کنار بگذاریم، سقف آن بر سر اقتدارگراها خراب خواهد شد. ”

متن کامل این پیام که در سایت نوروز منتشر شده، در پی می آید:

از اطلاعیه وزارت اطلاعات معلوم شد که هیچ چیز جدی پشت پرده این بازداشت های فله ای نیست و فقط قصد ارعاب و وحشت دارند. یعنی هنوز همان استراتژی النصر بالرعب را دنبال می کنند. من به همه عزیزان روزنامه نگار و فعالان مدنی عرض می کنم که داستان اوین، داستان مسجد مهمان کش مولاناست! اگر از آن بترسیم، سقفش بر سرمان خراب می شود و از بین می رویم و اگر ترس را کنار بگذاریم، سقف آن بر سر اقتدارگراها خراب خواهد شد.

ما اگر آزادی می خواهیم که ان شاء الله با تلاش و جدیت آن را به دست خواهیم آورد، این اسارت ها و پرداختن این هزینه ها اجتناب ناپذیر است و باید با روی گشاده از آن استقبال کرد و صبور بود و به آینده امیدوار ماند. متأسفم که در عصر اینترنت و ماهواره و تلفن همراه و بعد از بهار عربی، هنوز جناح حاکم فکر می کند که می تواند براساس اعتراف گیری ها در سلول های انفرادی و نه با گفتگوی آزاد جامعه را اداره و اقناع کند!

در ارتباط با حمایت نمایندگان وابسته به جبهه سلفی- تکفیری پایداری از مرتضوی هم دلیل اصلی تأکید بر این که نباید با مرتضوی برخورد شود این است که از نظر ایشان این برخورد باعث می شود که در فتنه بعدی دیگر هیچ قاضی از ترس عاقبت کار نتواند به شجاعت او حکم دهد. در ابن خصوص باید به نکات زیر نوحه داشت:

اول این که سرکوب های 88 و جنایاتی مانند آن چه در کهریزک روی داد، به هیچ وجه اتفاقی و ناآگاهانه نبوده است بلکه آگاهانه بوده و قرار بر تکرار آن دارند. چون می گویند قاضی نباید دستش برای صدور چنین احکامی بلرزد!

دوم این که با حساب دلیل عدم قرائت گزارش حمله به کوی دانشگاه و مجتمع مسکونی سبحان در مجلس معلوم می شود. چرا که اگر این گزارش قرائت شود معنایش این است که دیگر قرار نیست حمله ای صورت گیرد ولی عدم قرائت آن به معنای احتمال یا اصرار بر تکرار آن است.

سوم این که این حبس ها و حصرهای غیرقانونی مشکلی را از مشکلات اقتدارگراها حل نکرده چون هنوز انتظار دارند که مردم به خیابان بریزند و دست به اعتراض بزنند و این ها هم می خواهند هم چنان به شکل غیرقانونی و خشن مردم قلع و قمع کنند.

چهارم این که دلیل عدم رسیدگی به شکایات ما هم بدین ترتیب روشن می شود. تردیدی نیست که اگر به آن شکایت رسیدگی شود بسیار از وقایع پشت پرده انتخابات و مهندسی آن که در حقیقت همان کودتای انتخاباتی است برای همه مردم آشکار می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “تاجزاده: نگرانی اقتدارگراها از تکرار اعتراضات خیابانی، نشانه بی اثر بودن حبس ها و حصرها”

 1. Sajad گفت:

  شب دراز است و قلندر بیدار

 2. Fdrsuytrw گفت:

  خداوند پایدار وتندرست وسرافرازت بدارد دلاور

 3. صادق گفت:

  “ما اگر آزادی می خواهیم که ان شاء الله با تلاش و جدیت آن را به دست خواهیم آورد، این اسارت ها و پرداختن این هزینه ها اجتناب ناپذیر است و باید با روی گشاده از آن استقبال کرد و صبور بود و به آینده امیدوار ماند.”
  درود بر سید مصطفی تاجزاده زندانی خاص جمهوری اسلامی.