سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی: گروهی بقای خود را در ادامه اختلافات می بینند...

هاشمی رفسنجانی: گروهی بقای خود را در ادامه اختلافات می بینند

چکیده : متأسفانه گروه يا جناحي افراطي در كشور حيات سياسي خود را در ايجاد و دامن زدن به اختلافات و تفرقه در جامعه مي‌دانند و تأكيدات مكرر رهبري انقلاب را درباره پرهيز از تفرقه نادیده می گیرند....


آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اين ديدار با اشاره به اينكه روحانيون و علما در تاريخ معاصر همواره از سوي دشمنان دين و مردم مورد هجوم و تخريب قرار گرفته‌اند، گفت: علما و مراجع شيعه از آنجايي كه پناهگاه و ملجاء مظلومان و محرومان و مورد اعتماد و وثوق قاطبه مردم بوده‌اند، همواره مورد حقد و كينه بدخواهان و دشمنان قرار داشته اند.

به گزارش آفتاب، عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اینکه رضا خان به نیابت از استعمارگران، روحانیت و مراکز دینی را منهدم و متروک ساخت، به نقش علما در انقلاب مشروطه و نيز شكل‌گيري و رشد حوزه علميه قم تحت زعامت آيت‌الله العظمي بروجردي اشاره و تصريح كرد: با رحلت اين مرجع بزرگ و مشخص شدن جايگاه ايشان و روحانیت به عنوان نماد تشيّع و معارف ديني و اسلامي نزد مردم، حكومت پهلوي به عمق ارادت مردم به دين و عالمان ديني واقف و درصدد ضربه زدن و خدشه‌ وارد كردن به اين ركن اساسي جامعه اسلامي برآمد كه همين امر موجب خروش حضرت امام(ره) به نمايندگي از جامعه ديني در مقابل توهين‌ها و تخريب‌ها شد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به نقش روحانيت و علما و به ويژه حضرت امام خميني در به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي اشاره كرد و با بيان اينكه دوران حضرت امام(ره) دوران اعجاز مديريت اسلامي در كشور بود، گفت: بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با آن شخصيت بزرگ و علم و نبوغ منحصربه‌فرد خود توانست با رژيم تا بن داندان مسلح پهلوي مبارزه و انقلاب را به پيروزي برساند و سپس در مدت كوتاهي، توطئه‌ها، شورش‌ها و جنگ تحميلي را مديريت و با پيروزي به سرانجام برساند و نمونه‌اي از اداره موفق و اسلامي جامعه را به نمايش بگذارد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به حملات و توطئه‌هايي كه در حال حاضر براي ضربه زدن به دين، اعتقادات و روحانيت شيعه و اسلام در حال انجام است، افزود: همان وضعي كه بعد از مشروطه و نيز در دوران پهلوي براي تخريب و گوشه‌نشين كردن حوزه و روحانيت دنبال شد، اكنون نيز تحت عناوين ديگري در حال پيگيري است و همين امر هوشياري، دورانديشي و تلاش بيش از پيش علما و روحانيون را براي خنثي كردن اين توطئه‌ها طلب مي‌كند. می بینیم که اخیرا تلاش همه جانبه ای برای بی اعتبار کردن شخص امام راحل و روحانیت و حتی اصل انقلاب در جریان است.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با ابراز خرسندي از تحرك و فعاليت‌هاي اخير حوزه‌هاي علميه، به برگزاري اجلاس «بررسي آرا و افكار حضرت امام(ره)» و تحريرالوسيله ايشان و حضور اعاظم حوزه و مراجع در اين اجلاس در قم اشاره كرد و گفت: به نظر مي‌رسد كه حوزه علميه و مراجع معظم به خوبي متوجه خطرات پنهان و پيدا عليه دين، حوزه و آرمان‌هاي امام راحل عظيم‌الشأن(ره) شده و اين امر جاي بسي خوشحالي دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه دشمنان دين و مردم با هدف قرار دادن كانون اصلي همبستگي مردم كه روحانيت، ولايت و امام(ره) و رهبري است، قصد دارند مردم را از اين امهات جامعه اسلامي دور و با بي‌تفاوت كردن آنان نسبت به اعتقادات و معارف ديني و اهل بيت(ع)، مطامع شيطاني خود را پياده كنند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني بازگشت حوزه علميه و جامعه به آرا و افكار فقهي، اجتماعي و سياسي حضرت امام(ره) را امري مبارك و طليعه بيداري و احياي مجدد حوزه‌هاي علميه خواند و تأكيد كرد: توجه ويژه به نقاط مغفول شخصيت و آراي امام خميني(ره) و استخراج بيش از ۱۰۰ ابتكار خاص امام(ره) نشانه بازگشت به اصالت انقلاب و زدودن پيرايه‌هاست.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام به وظيفه خطير حوزه‌هاي علميه و علما و روحانيون در برهه حساس كنوني اشاره و تصريح كرد: اگر بدنه حوزه به طرف امهات انقلاب و اسلام و اهداف اصلي كه اسلام خالص و ناب است، حركت كند كامياب و توطئه بدخواهان دين، انقلاب و مردم خنثي خواهد شد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني يكي از مخاطرات مهم مقطع حساس كنوني را تفرقه ميان آحاد مردم و ميان مردم و مسئولان و گروه‌هاي سياسي خواند و گفت: تأكيد هميشگي دلسوزان و وفاداران به انقلاب و نظام و نيز رهبري معظم انقلاب بر پرهيز از تفرقه‌افكني و ايجاد همدلي در كشور است كه همه بايد اين مهم را مورد توجه ويژه قرار دهند.

وی افزود: متأسفانه گروه يا جناحي افراطي در كشور حيات سياسي خود را در ايجاد و دامن زدن به اختلافات و تفرقه در جامعه مي‌دانند و تأكيدات مكرر رهبري انقلاب را درباره پرهيز از تفرقه نادیده می گیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبري تأكيد كرد: بايد همه دوستداران نظام حول محور قانون اساسي، راه گفتگو و تعامل در پيش گيرند و با حسن‌نيت و مدارا و همدلي كشتي انقلاب را به ساحل امن تعالي و توسعه برسانند.

در ابتداي اين ديدار حجت‌الاسلام والمسلمين قادري و نيز برخي از علما و فضلاي حاضر در جلسه ديدگاه‌هاي خود را پيرامون وضعيت حوزه‌هاي علميه، مسائل سياسي، اخلاقي و اعتقادي جامعه بيان كردند كه برخي محورهاي آن به قرار زير است:

– لزوم بهره‌گيري از تجربيات بزرگان نظام براي غلبه به مشكلات
– پيگيري در نحوه استفاده از درآمدهاي نفتي در چند سال اخير و رفع مشكلات اقتصادي
– توجه ويژه به وضعيت معيشتي طلاب حوزه‌هاي علميه
– لزوم ارائه تفسير و چهره رئوف و به دور از خشونت از اسلام و تعاليم ديني
– نياز جامعه براي بازگشت به اعتدال و ميانه‌روي
– جامعه زنده، جامعه‌اي است كه نقدهاي دلسوزانه در آن مورد توجه قرار گيرد.
– نياز جامعه به حركت در جهت گفتگوي ملي و حمايت استوانه‌هاي نظام از اين حركت
– لزوم خنثي‌سازي تلاش‌هاي مغرضين براي ايجاد تفرقه ميان بزرگان نظام و رهبري
– نگراني از تحريف آشكار تاريخ انقلاب اسلامي و نيروهاي مؤثر آن
– لزوم دور كردن خطرات مهلك از ايران اسلامي بر پايه وحدت و همدليDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی: گروهی بقای خود را در ادامه اختلافات می بینند”

 1. آرش گفت:

  اینطوری که آدم این مقاله رو میخونه باید در حقیقت فکر کنه که آقای رفسنجانی هنوز نفهمیده که ایجاد همدلی از نظر رهبری ” بین مجلس و دولت و سپاه و..” منصوبین خودش است!!!!!!! نه مردم ایران و دلسوزان واقعی سرزمین ایران مثل قدیانی، تاج زاده، رئیس دانا، بهاره هدایت، شیوا نظرآهاری، رهنورد، کروبی، میرحسین و…… همه دلسوزان دربند! اگر که فهمیده، پس ما باید در حقیقت فکر کنیم که آقای رفسنجانی معاملاتی با خامنه ای کرده است! الان یکدفعه نظریه عسگراولادی رو قبول داره “مفتون و فتنه گر”…. بعدش هم در آینده بسیار نزدیک باید منتظر این باشیم که آقای رفسنجانی بگه که سران مفتون باید توبه کنند و به دامن “رهبر معظم”!!!!! باز گردند.

 2. Soroosh گفت:

  آقای هاشمی … مگر چقدر از عمرتون باقی مونده … ایشالا خدا بهتون ظول عمر اما با عزت بدهند … اما شما رو به خدا …شما رو به ملت مظلوم ایران قسم میدم … اگر این خامنه ای اصلاح بشو نیست … باهاش اتمام حجت کنید … و عدم صلاحیت این رهبر منحرف رو شجاعانه اعلام کنید … حتی اگر به سرنوشت منتظری دچار شوید … که من یقین دارم که شرایط فعل با شرایط آقای منتظری متفاوت می باشد … الان صدای شما بسیار حامی و گوش شنوا و طرفدار دارد …
  شما فراموش نکنید فارغ از رفتار های غیر منطقی منصوبین سران سپاه و نظامیان … بدنه نظام و ملت با شما که نفر اول انقلاب در شرایط حال حاضر هستید همراه میباشند …
  آقای هاشمی حرکتی بکنید … هزینه اعمال ضد مردمی خامنه ای رو بالا ببرید … اعلام برائت کنید … خامنه ای رو به ظور علنی مجبور به اسعفا و کناره گیری کنید