سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه روند برخورد با فعالان رسانه ای/ بازداشت علی دهقان، روزنامه نگار اقتصادی...

ادامه روند برخورد با فعالان رسانه ای/ بازداشت علی دهقان، روزنامه نگار اقتصادی

چکیده :در ادامه ی روند برخوردهای امنیتی با فعالان مطبوعاتی و روزنامه نگاران کشور، علی دهقان از روزنامه نگاران اقتصادی نیز بعد از احضار، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. علی دهقان که دبیر سرویس اقتصادی روزنامه بهار است، صبح امروز برای بازجویی احضار شده بود و اکنون سایت امنیتی "بولتن نیوز" از دستگیری و اعزام وی به بازداشتگاه خبر داده است....


در ادامه ی روند برخوردهای امنیتی با فعالان مطبوعاتی و روزنامه نگاران کشور، علی دهقان از روزنامه نگاران اقتصادی نیز بعد از احضار، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، علی دهقان که دبیر سرویس اقتصادی روزنامه بهار است، صبح امروز برای بازجویی احضار شده بود و اکنون سایت امنیتی “بولتن نیوز” از دستگیری و اعزام وی به بازداشتگاه خبر داده است.

آقای دهقان علاوه بر روزنامه بهار، سابقه فعالیت در چند نشریه و روزنامه اصلاح طلب از جمله شرق، اعتماد ملی و وقایع اتفاقیه را در کارنامه خود دارد.

یکشنبه شب ماموران امنیتی در اقدامی شبانه و کودتاگونه، به طور همزمان در هجوم به چهار روزنامه شرق، اعتماد، بهار و آرمان و هم چنین هفته نامه  «آسمان»  با ایجاد ارعاب و بازرسی و تفتیش این مطبوعات تعدادی از اعضای تحریریه را بازداشت و یا تهدید به بازداشت کردند.

از میان بازداشت شدگان، سلیمان محمدی (دبیر سرویس حوادث روزنامه بهار)، میلاد فدایی اصل (دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری ایلنا)، جواد دلیری، ساسان آقایی، نسرین تخیری (روزنامه اعتماد)، پوریا عالمی، پژمان موسوی، امیلی امرایی (روزنامه های شرق و بهار)، نرگس جودکی دبیر اجتماعی روزنامه آرمان، اکبر منتجبی (دبیر اجرایی و دبیر سیاسی هفته نامه آسمان)، حسین یاخچی روزنامه نگار هفته ی نامه آسمان، کیوان مهرگان و هم چنین صبا آذرپیک همچنان در بازداشت هستند.

تداوم بازداشت ها در شرایطی است که هنوز دلایل بازداشت این افراد به طور رسمی اعلام نشده است، هرچند روزنامه کیهان و سایت های وابسته به محافل امنیتی، اتهامات نچسب بسیاری را به این فعالان رسانه ای منتسب کرده اند.

همزمان با بازداشت این افراد، از سوی خبرگزاری های حکومتی اعلام شد که دادستانی تهران به زودی در بیانیه ای دلایل این بازداشت ها را اعلام می کند، اما با گذشت سه روز هنوز بیانیه ای از سوی دادستانی منتشر نشده و هیچ مقام قضایی نیز در این باره پاسخگو نبوده است.

بازداشت روزنامه نگاران تاکنون از سوی شورای هماهنگی راه سبز امید، جبهه مشارکت ایران اسلامی، سازمان عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز محکوم شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.