سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس سازمان بازرسی: باید ادبیات و منش عسگراولادی در جامعه تشویق و تقویت شود...

رئیس سازمان بازرسی: باید ادبیات و منش عسگراولادی در جامعه تشویق و تقویت شود

چکیده : پورمحمدی با انتقاد از موافقت دولت و مجلس مبنی بر پرداخت نقدی گفت: «اگر خواهان این هستیم كه چرخ اقتصادی كشور را فعال كنیم، راه حلش پرداخت نقدی به مردم نیست. چرا كه این كار به سرعت باعث افزایش نقدینگی و در نهایت افزایش قیمت كالاها و خدمات می‌شود.»به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در جمع اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان قزوین با اشاره به میلاد پیامبر اكرم(ص)، روایتی از ایشان نقل كرد و گفت: «توصیه پیامبر به ما این است كه در همه تصمیم گیری‌هایمان به مثلث علم، عمل و عقل پایبند باشیم و با توجه به این سه مؤلفه امور جامعه خویش را به سامان رسانیم.»رئیس سازمان بازرسی كل كشور در ابتدای سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور گفت: «شغل ما اقتضاء می‌كند كه همیشه شنونده مشكلات باشیم و برای حل آن‌ها قدم برداریم. اكنون نیز كه اقتصاد به مهم‌ترین مسئله كشور تبدیل شده است، در اولویت بازرسی‌های ما نیز قرار دارد و ما وظیفه خود می‌دانیم كه با عملكرد خویش در عرصه نظارتی، در راستای اشتغال زایی، كمك به تولید و كاهش تورم به دولت كمك كنیم. البته مسئولان دولتی باید بیش از همه گوش شنوایی را برای شنیدن مشكلات...


پورمحمدی با انتقاد از موافقت دولت و مجلس مبنی بر پرداخت نقدی گفت: «اگر خواهان این هستیم كه چرخ اقتصادی كشور را فعال كنیم، راه حلش پرداخت نقدی به مردم نیست. چرا كه این كار به سرعت باعث افزایش نقدینگی و در نهایت افزایش قیمت كالاها و خدمات می‌شود.»

به گزارش ایلنا، مصطفی پورمحمدی در جمع اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان قزوین با اشاره به میلاد پیامبر اكرم(ص)، روایتی از ایشان نقل كرد و گفت: «توصیه پیامبر به ما این است كه در همه تصمیم گیری‌هایمان به مثلث علم، عمل و عقل پایبند باشیم و با توجه به این سه مؤلفه امور جامعه خویش را به سامان رسانیم.»

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در ابتدای سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی كشور گفت: «شغل ما اقتضاء می‌كند كه همیشه شنونده مشكلات باشیم و برای حل آن‌ها قدم برداریم. اكنون نیز كه اقتصاد به مهم‌ترین مسئله كشور تبدیل شده است، در اولویت بازرسی‌های ما نیز قرار دارد و ما وظیفه خود می‌دانیم كه با عملكرد خویش در عرصه نظارتی، در راستای اشتغال زایی، كمك به تولید و كاهش تورم به دولت كمك كنیم. البته مسئولان دولتی باید بیش از همه گوش شنوایی را برای شنیدن مشكلات كشور داشته باشند و از نزدیك با فعالان اقتصادی و تولیدكنندگان كشور دیدار و در رابطه با حل مشكلات آنان اقدام كنند».

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در بخش دیگری از سخنان خود به مشكلات پیش روی اقتصاد كشور اشاره كرد و گفت: «بخشی از مشكلات كشور ناشی از عدم پرداخت بدهی‌ها است. حال این بدهی می‌تواند بدهی دولت به بانك‌ها یا بدهی بخش خصوصی به بانك‌ها و یا بدهی بانك‌ها به فعالان اقتصادی باشد كه باید فكری به حال آن كرد.»

وی با انتقاد از موافقت دولت و مجلس مبنی بر پرداخت نقدی گفت: «اگر خواهان این هستیم كه چرخ اقتصادی كشور را فعال كنیم، راه حلش پرداخت نقدی به مردم نیست. چرا كه این كار به سرعت باعث افزایش نقدینگی و در نهایت افزایش قیمت كالاها و خدمات می‌شود. فرمول‌های اقتصادی و تجربه ما نیز نشان داده است كه هر نوع توزیع منابع نقدی به صورت مستقیم در میان مردم موجب تورم می‌شود. حتی در فضایی كه احساس ناامنی اقتصادی القا شده است، خبر پرداخت نقدی نیز باعث گرانی می‌شود، چه رسد به پرداخت آن.» وی توجه نشان دادن به دهك‌های پایین جامعه را از ضروریات اقتصادی كشور دانست و افزود: «اگر خواهان بسط عدالت اجتماعی هستیم باید از طبقات ضعیف جامعه حمایت‌های غیر نقدی یا كمك نقدی غیر مستقیم به عمل آوریم و برای طبقات متوسط و مرفه جامعه فضای كسب و كار مهیا كنیم.»

پورمحمدی از نمایندگان مجلس خواست تا با دقت بیشتری در مورد پرداخت نقدی مستقیم به مردم تصمیم بگیرند و ادامه داد: «ما در سال تولید ملی داریم به مصرف دامن می‌زنیم. به جای حمایت از تولید، از مصرف حمایت می‌كنیم و به جای سرمایه گذاری، به فكر برداشت سرمایه‌ها از صندوق توسعه ملی هستیم. این موضوع بسیار مهمی است كه باید دولت و نمایندگان مجلس به آن توجه نشان دهند. چه اینكه مجلس نیز نمی‌تواند خود را از آنچه كه امروز بر اقتصاد ایران می‌رود، مبرا بداند بلكه باید پاسخگو باشد.»

وی با تأكید بر لزوم گذشتن از این پیچ تاریخی كه روبروی نظام اسلامی و ملت ایران قرار دارد گفت: «ما باید طوری رفتار كنیم كه دشمن را از ادامه شیطنت خسته و ناامید كنیم و كاری كنیم كه همه راه‌ها بر او بسته شود نه اینكه به گونه‌ای رفتار كنیم كه به دشمن فضا دهیم تا جبهه جدیدی را علیه ما باز كند.» پورمحمدی با اشاره به ظرفیت‌های بالا و منابع گسترده كشور افزود: «این ظرفیت‌ها به ما حكم می‌كند كه مجال را از دشمن بستانیم نه اینكه به او مجال دهیم. چرا كه دشمن همیشه در پی دشمنی است. حتی با مذاكره نمی‌توانیم دشمن را از دشمنی منصرف كنیم. بلكه باید با دشمن از پایگاه و جایگاه اقتدار و قدرت صحبت كرد تا بتوان او را خلع سلاح كرد.»

پورمحمدی در پایان گفت: «با وجود همه مشكلاتی كه وجود دارد، فضای داخلی را باید با فرهنگ عاقلانه مدیریت كرد و در برخورد با فضای بین‌المللی باید بر تكیه بر ظرفیت‌های قدرت آفرین كشور رفتار كرد تا بتوان از پیچ تاریخی عبور كرد.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در پایان سخنرانی خود در جمع خبرنگاران استان قزوین نیز حضور یافت و به برخی پرسش‌های آنان پاسخ گفت. وی در پاسخ به پرسشی در مورد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: «از اینكه مجلس و دولت در مورد اجرایی شدن فاز دوم به بحث و گفتگوی كارشناسی روی آورده‌اند، قابل ستایش است و باید این گفتگو تداوم داشته باشد. اما قطعاً زمان مناسب برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری و سپری شدن فضاهای هیجانی و سیاسی است.»

پورمحمدی در پاسخ به پرسشی در مورد پرداخت نقدی پایان سال به مردم نیز گفت: «این نسخه همانند اغلب نسخه‌هایی كه برای اقتصاد كشور تجویز می‌شود، مسكنی است و برای درمان كوتاه مدت كاربرد دارد. این در حالی است كه باید برای مشكلات اقتصادی كشور درمان قطعی و بلند مدت تجویز كرد »

پورمحمدی در پاسخ به پرسشی در مورد اظهارات اخیر حبیب الله عسكر اولادی گفت: «من در خصوص مواضع شخصی و موردی نظر نمی‌دهم، ولی فكر می‌كنم این مدلی كه آقای عسگراولادی تعقیب كرده بسیار خوب، تحسین برانگیز و ارزشمندی است باید این مدل در جامعه تشویق و تقویت شود».

وی افزود: «با ادبیات و منش آقای عسكراولادی موافق هستم. ما باید در جامعه سعی كنیم این منش و نقدپذیری را نهادینه كنیم و اجازه دهیم كه همه دیدگاه‌ها مطرح شود. اینكه ما اجازه بازگشت هم بدهیم و فضا را برای بازگشت برخی افراد فراهم كنیم، نكته مثبتی است. نباید همه مسائل را با بدبینی و قضاوت‌های یك‌جانبه تعقیب كنیم. به همین دلیل با این فضا و ادبیات موافق هستم.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “رئیس سازمان بازرسی: باید ادبیات و منش عسگراولادی در جامعه تشویق و تقویت شود”

  1. ناشناس آشنا گفت:

    ،مگر تا بحال ادبیات و منش مارکس در جامعه بر قرار بود؟

    این آقایان تا بحال بر مملکت و مردم با اعمال زور حکومت کرده اند!