سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نوام چامسکی: سوریه به سمت نوعی خودکشی در حرکت است/ بشار اسد یقینا ترور می شود...

نوام چامسکی: سوریه به سمت نوعی خودکشی در حرکت است/ بشار اسد یقینا ترور می شود

چکیده :سوریه درخصوص سلاح‌های شیمیایی از خط قرمز پا فراتر گذاشته است و این مشکل بروز پیدا می‌کند، چرا که هیچ کس راه حلی برای حل و فصل آن ارائه نداده است و آمریکا نمی‌تواند این سلاح‌ها را مورد هدف قرار دهد....


در حالی که درگیری ها در سوریه هر روز ابعاد تازه تری به خود می گیرد،نوآم چامسکی تصریح کرده است که دستیابی به راه حلی برای پایان درگیری‌ها در سوریه بدون اینکه تخریب این کشور را در پی داشته باشد، دشوار است.

به گزارش ایسنا، نوآم چامسکی، نظریه پرداز و فعال آمریکایی در مصاحبه با رادیو “صدای روسیه” اظهار کرد: سوریه به سمت نوعی خودکشی پیش می‌رود و راه آسانی برای برون رفت از اوضاع پیچیده‌ای که کشور با آن مواجه است، وجود ندارد.

چامسکی اظهار عقیده کرد: بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه یقینا، ترور خواهد شد چرا که اگر با خارج شدن از کشور موافقت کند، به دست معاونانش کشته خواهد شد و اگر کشور را ترک نکند نیز دیر یا زود از بین خواهد رفت.

چامسکی خاطرنشان کرد: سوریه درخصوص سلاح‌های شیمیایی از خط قرمز پا فراتر گذاشته است و این مشکل بروز پیدا می‌کند، چرا که هیچ کس راه حلی برای حل و فصل آن ارائه نداده است و آمریکا نمی‌تواند این سلاح‌ها را مورد هدف قرار دهد.

در همین حال، هنری کیسینجر وزیر اسبق امور خارجه آمریکا٬ در سخنرانی یک‌ساعته خود در اجلاس جهانی داووسبا اشاره به بحران رو به گسترش در سوریه٬ از ایالات متحده و روسیه خواست که با یکدیگر برای پایان دادن به بحران در این کشور همکاری کنند. او تاکید کرد که برای تحقق این هدف٬ آمریکا و روسیه باید محتاطانه گام بردارند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ به اعتقاد او مداخله نظامی کشورهای خارجی در سوریه٬ یک نبرد قومی ویرانگر را در پی خواهد داشت و خودداری از مداخله نظامی هم می‌تواند یک تراژدی بزرگ انسانی را رقم بزند.

کیسینجر گفت: «ماجرای سوریه ممکن است پی‌آمدهای گوناگونی داشته باشد. شاید بشار اسد همچنان در قدرت بماند٬ شاید شورشیان سنی پیروز میدان شوند و شاید یکی از گروه‌های قومی کنترل اوضاع را در دست بگیرد٬ اما در هر یک از این حالت‌ها٬ اگر قدرت‌های خارجی در حال رقابت با یکدیگر باشند٬ اوضاع بدتر خواهد شدDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نوام چامسکی: سوریه به سمت نوعی خودکشی در حرکت است/ بشار اسد یقینا ترور می شود”

  1. gorgen گفت:

    سوریه که به خودکشی دست زده و مسئولین مستبد و قدرت طلب و ظالم ان به پشتیبانی بی حساب و کتاب مستبدان و متحجران ما و با ثروت مردم ما سی سال ساخته شد( توریست زیارتی یک طرفه نفت مجانی نفت ارزان ایجاد پرو ژه هائی که ملیاردی ایران هزینه کرد اباد کردن قبر ستان های ان جا توسط او قاف و استانقدس و… حالا همه تخریب شدند ) دو باره با ثروت و سر مایه ما و کمک مستبد ما دارد تخریب می شود و به زودی نابود خواهد شد پس از ان نوبت کشور تخریب شده ما و نابودی ما است . حکو مت های خود سر و مستبد و فاشیست و سرکوبگر سر نوشتشان همین است متا سفانه کشور ها شان هم از این بی خردی ها و خود خواهی ها ی رهبر و رهبران ان نابود می شوند