سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دانشگاه های غیر انتفاعی در آستانه ورشکستگی...

دانشگاه های غیر انتفاعی در آستانه ورشکستگی

چکیده :با هشدار نسبت به خطر ورشکستگی، لزوم اصلاح اساسنامه، حذف عنوان " غیرانتفاعی "، اتخاذ تصمیمات مناسب در خصوص اصلاح نظام پذیرش دانشجو در موسسات غیردولتی به احمدی نژاد گوشزد...


در نامه ای به محمود احمدی نژاد از سوی رئیس اتحادیه دانشگاههای غیردولتی غیرانتفاعی با هشدار نسبت به خطر ورشکستگی، لزوم اصلاح اساسنامه، حذف عنوان ” غیرانتفاعی “، اتخاذ تصمیمات مناسب در خصوص اصلاح نظام پذیرش دانشجو در موسسات غیردولتی  گوشزد شد.

در این نامه بر اصلاح اساسی آیین نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی با حذف کلمه ” غیر انتفاعی ” از عنوان این دانشگاهها و مؤسسه‌های آموزش عالی و آماده نمودن زمینه لازم برای سرمایه گذاری هرچه بیشتر بخش خصوصی در این زمینه تاکید شده است.

به گزارش مهر، در بخشی از این نامه اشاره شده است: تعداد بسیار زیاد مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی از یک طرف و کاهش متقاضیان ورود به آموزش عالی از طرف دیگر و نیز قانون حذف کنکور و اعمال سلیقه در استانداردهای مربوط به تصویب رشته‌ها و تغییر ضرایب پذیرش و استفاده از اختیارات ویژه در بخشهای مختلف آموزش عالی، در چگونگی و تعدد پذیرش دانشجو، شرایط سختی را به وجود آورده است، به نحوی که در زمان پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جاری، نیمی از ظرفیت دانشگاهها و مؤسسه های آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی، در مقاطع مختلف، تکمیل نگردیده و بلااستفاده مانده است و در صورت عدم رسیدگی به مشکلات مذکور، زمینه تعطیلی آنها فراهم خواهد شد. این امر بعضاً منجر به کاهش نیروی بکار گرفته شده (تعدیل نیرو) گردیده است. بنابراین استدعا دارد ترتیبی اتخاذ فرمایید که این مسئله نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 در این مورد پیشنهاد شده که  به عنوان یکی از فوری ترین اقدامات برای حل مشکل مذکور در بند 3 دانشگاههای پیام نور و جامع علمی کاربردی به وظایف مشخص شده در قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه بازگردند و دانشگاههای دولتی نیز عمدتاً عهده دار تحصیلات تکمیلی باشند. همچنین شرایط مشابهی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاهها و مؤسسه های آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی لحاظ شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.