سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تصمیم تازه دولت: آزادسازی ارز دارو و افزایش 3 برابری قیمت دارو...

تصمیم تازه دولت: آزادسازی ارز دارو و افزایش 3 برابری قیمت دارو

چکیده :بر اساس قانون اساسی، بهداشت و درمان برای مردم باید رایگان باشد، حال مسئولان بر سهم ۳۰ درصد مردم در حوزه سلامت هم راضی شدند اما به طور حتم افزایش سه برابری قیمت دارو غیرقابل تحمل...


یک نماینده مجلس با هشدار درباره موضوعات مطرح شده مبنی‌بر تصمیم دولت برای آزادسازی ارز دارو، گفت: به طور حتم این اقدام غیرکارشناسی دولت به نفع هیچ کسی نیست، بلکه موجب نابودی حوزه سلامت و آسیب دیدن سلامت مردم می‌شود.

حسن تأمینی‌لیچایی با اعلام اینکه دولت باید در حوزه سلامت تجدیدنظر کند، تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی، بهداشت و درمان برای مردم باید رایگان باشد، حال مسئولان بر سهم ۳۰ درصد مردم در حوزه سلامت هم راضی شدند اما به طور حتم افزایش سه برابری قیمت دارو غیرقابل تحمل است.

او که با سایت خانه ملت گفت و گو می کرد، با بیان اینکه گران شدن دارو٬ داروخانه‌ها را هم با مشکل روبه‌رو کرده است٬ افزود: هم‌اکنون داروخانه قادر به تأمین و خرید داروهای مورد نیاز نیستند٬که این امر کمبود دارو در این مراکز را به‌دنبال دارد.

این نماینده مجلس ، با تأکید بر اینکه مردم توان تحمل افزایش سه برابری قیمت دارو را ندارند، گفت: با توجه به ساختار بیمار گونه بیمه‌ها به هیچ وجه نمی‌توان به حمایت‌های بیمه‌ای برای تحت پوشش قرار دادن ما به‌التفاوت قیمت دارو تکیه کرد.

عضو کمیسیون بهداشت با اعلام اینکه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس به صورت جدی موضوع افزایش قیمت دارو در کشور را پیگیری می‌کند، افزود: مجلس با ابزارهای خود از آزادسازی ارز دارو و افزایش قیمت دارو جلوگیری می‌کند.

وی با اعلام اینکه آزادسازی ارز دارو منجر به افزایش سه‌برابر قیمت دارو می‌شود، یادآور شد:‌ افزایش قیمت دارو کمر بیماران به‌ویژه بیماران صعب‌العلاج را می‌شکند، از این‌رو هم‌اکنون ضرورت حمایت مسئولان از بیماران بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس ، با تأکید بر اینکه دولت باید به جای افزایش قیمت دارو به‌دنبال کاهش منطقی قیمت این محصولات باشد، یادآور شد: به طور حتم افزایش قیمت دارو با عدالت مطرح شده در سلامت از سوی دولت منافات دارد.

هم‌اکنون ۹۶ درصد از داروهای مصرفی داخلی در کشور تولید و حدود چهار درصد از خارج وارد می‌شود، این در حالی است که ۹۶ درصد تولید داخل از نظر ارزشی ۶۵ درصد و چهار درصد وارداتی حدود ۳۵ درصد ارزش ریالی را شامل می‌شود که با فعالیت و توسعه واحدهای موفق دارویی می‌توان روند کاهش وابستگی را تسریع کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.